Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lazlow

Въпрос за връзване на тонколони от уредба към компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!

Простете ако съм задал неправилно въпроса си (не разбирам особено от аудиосистеми), затова се обръщам към вас за помощ.

Имам налични два броя тонколони от уредба, която обаче не работи, но колоните са здрави. Свързването на колоните към уредбата е чрез две жици, нямат жак. Въпросът ми е мога ли да свържа тези колони към компютъра и ако да - по какъв начин? Трябва ли да купя усилвател и ако да - бихте ли предложили някакъв евтин вариант до 40 лв. (въпросът е да се направят да работят за момента) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без усилвател няма да стане, а за 40 лева не знам дали можеш да намериш нещо, освен някой хоби кит...

Хубаво е да напишеш параметрите на колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Простете ако съм задал неправилно въпроса си (не разбирам особено от аудиосистеми), затова се обръщам към вас за помощ.

Имам налични два броя тонколони от уредба, която обаче не работи, но колоните са здрави. Свързването на колоните към уредбата е чрез две жици, нямат жак. Въпросът ми е мога ли да свържа тези колони към компютъра и ако да - по какъв начин? Трябва ли да купя усилвател и ако да - бихте ли предложили някакъв евтин вариант до 40 лв. (въпросът е да се направят да работят за момента) ?

Може да занесеш уредбата да я прегледат и ремонтират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да занесеш уредбата да я прегледат и ремонтират.

Братле нямам нищо против теб, даже си ми много симпатичен съфорумец, но защо на всяка тема казваш "идете в сервиз, идете в сервиз, идете в сервиз"... Неможе ли просто някакъв друг вариант да кажеш.... До автора рагледай в сайтовете за втора употреба за някой домашен усилвател.... Без усилвател няма как да свържеш колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле нямам нищо против теб, даже си ми много симпатичен съфорумец, но защо на всяка тема казваш "идете в сервиз, идете в сервиз, идете в сервиз"... Неможе ли просто някакъв друг вариант да кажеш.... До автора рагледай в сайтовете за втора употреба за някой домашен усилвател.... Без усилвател няма как да свържеш колоните.

След като не разбира какво според теб да го посъветвам. Няма модел на колоните, няма и модел на уредбата. Има вероятност на самата уредба да е нещо дребно и да може да се поправи. Ще му излезе много по евтино отколкото да купува усилвател и да свързва колони към него.

Не мисли, че давам този съвет просто така, за да трупам коментари или нещо друго. Ако постващия разбираше няма да върви така темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте!

Щом колоните работят, ви трябва усилвател, за да ги вържете към него. А на входа на усилвателя ще подадете изходният аудиосигнал от компютъра. Готови усилватели за по 40 лева - няма. Цените им при втора употреба почват от някъде 80-90 лева и стигат до 6 цифрени числа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какви са мощността и импеданса на тия колони. Погледни от задната страна, трябва да ги пише, колко вата на колко ома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Сумата - просто това число ми изникна, не съм в час с цените за такъв тип компоненти.

Emokostov, колоните не са при мен, темата я пуснах информативно да знам в най-общи линии как стоят нещата. Към момента се интересувам от колоните, уредбата не ми е необходима. Колоните не са при мен, не мога да дам по-конкретна информация за тях, но уредбата е стара, купувана е преди 7-8 години. Благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Сумата - просто това число ми изникна, не съм в час с цените за такъв тип компоненти.

Emokostov, колоните не са при мен, темата я пуснах информативно да знам в най-общи линии как стоят нещата. Към момента се интересувам от колоните, уредбата не ми е необходима. Колоните не са при мен, не мога да дам по-конкретна информация за тях, но уредбата е стара, купувана е преди 7-8 години. Благодаря за помощта.

Остави тези колонки не ти трябва да се мъчиш да и копуваш усилватели,които ще ти излезат доста солено.Направо си вземи нова уредба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...