Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Cute

Препоръка за охладител за лаптоп

Препоръчан отговор

Щастлив притежател съм на лаптоп Lenovo В590 от една седмица. Понеже ползвам лаптопа предимно в леглото, ми се налага да предприема някакви предпазни мерки. Има голямо разнообразие на предложения на пазара, а и аз четох не малко мнения в различни форуми, е с една дума съвсем се обърках. Какво е по-правилно да направя, да си взема охладител за лаптоп или пасивна подложка, или и двете? Или може би има и двете неща в едно. Но не съм видяла към този момент. Може би не зная как се наричат. Много се чудя. Гледах, че има и едни повдигачи cool kugel, нещо такова се наричаха... Имаше на едно място и препоръка да се гледа къде са отворите за охлаждане на лаптопа отдолната му страна. На моя са му по-скоро в лявата част, в положение на нормална рабоота с компа. Те са три. Моля, да ми дадете конкретни препоръки и мнения. Не се ограничавам във фин. средства.Всяко ваше мнение ще е важно за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oхладителите,вкарват допълнителен въздух отдолу,така че пак ще вкарват власинки в лаптопа.А и охлаждането им е съвсем слабо.По добре подложка според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

coolermaster notepal ergostand lite - мисля идеален избор.

Хубава е,но не за леглото.На всичко отгоре тежи 1,1 кг. като добавим 2,5 до 3кг.-теглото на лаптопа,почва да натежава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава е,но не за леглото.На всичко отгоре тежи 1,1 кг. като добавим 2,5 до 3кг.-теглото на лаптопа,почва да натежава...

Аз пък мисля, че става за легло, тъй като няма да дърпа влакна от завивки както споменахте по-горе. За тежестта - 3.5кг. не са много при положение, че не става въпрос за разнасяне на целия пакет на по-големи разстояния от масата до леглото. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че става за легло, тъй като няма да дърпа влакна от завивки както споменахте по-горе. За тежестта - 3.5кг. не са много при положение, че не става въпрос за разнасяне на целия пакет на по-големи разстояния от масата до леглото. :D

A дали не е нужно да бъде поставен върху някаква плоскост? Виждам, че основата му, рамата за регулиране на ъгъла на наклон не е плътна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A дали не е нужно да бъде поставен върху някаква плоскост? Виждам, че основата му, рамата за регулиране на ъгъла на наклон не е плътна.

Да върху плоскост е хубавият вариант.Но вече стават 3 етажа.Не се виждам легнал в леглото,с такава конструкция,натежала още повече.На всичко отгоре трябва да внимавам,да не се разместят поставките.Основната пречка на лаптопите,които се използват в легло е това,че завивката запушва плътно входните отвори на дъното.Една лека плоска поставка,направена от пластмаса или дърво,ще охлажда достатъчно и ще върши идеално работата.Важното е да свободно отдолу...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тя ако беше плътна наистина щеше да тежи доста. Не виждам смисъл от допълнителна плоскост. Друг вариант е някаква подложка тип ''масичка'' или ''възглавничка'': deepcool edesk hama laptop pad

Ем, колега, тогава да си вземе дъска за готвене - има ги както в пластмасов, така и в дървен вариант. А и пари ще спести. Може ли да обясните как ако постави лаптопа на равна пластмасова плоскост и си го сложи в скута(защото за мен това е логическата поза когато човек седи в леглото) ще се държи? Това, което съм предложил е оптимално според мен, защото се регулира по височина и каквато и поза да заеме човек ще му е удобно(дали поставен директно на леглото или в скута). Е, всъщност няма да е кой знае колко удобно, но няма идеален вариант освен направи си сам. Аз, когато ползвам лаптопа в леглото го слагам директно на коленете си, но за сравнително кратко време за да няма опасност от прегряване и задръстване

Много благодаря за добрите съвети! Ще се възползвам обезателно от препоръките ви и като се реша и закупя нужната ми вещ ще ви пиша. Сега си ползвам кутията от лаптопа :ph34r: : лека е и е голяма :D , но разбира се това е просто временно решение, колкото да отделя лаптопа от завивките. Може да се спра на hama laptop pad, но пак ще помисля. Трудно вземам решения, но обикновено не греша. Явно има ниша празна в предлагането. Де да можеше hama laptop pad да му сложат и вентилатор... ха-ха-ха, обаче не сса го измислили :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за добрите съвети! Ще се възползвам обезателно от препоръките ви и като се реша и закупя нужната ми вещ ще ви пиша. Сега си ползвам кутията от лаптопа :ph34r: : лека е и е голяма :D , но разбира се това е просто временно решение, колкото да отделя лаптопа от завивките. Може да се спра на hama laptop pad, но пак ще помисля. Трудно вземам решения, но обикновено не греша. Явно има ниша празна в предлагането. Де да можеше hama laptop pad да му сложат и вентилатор... ха-ха-ха, обаче не сса го измислили :wink12:

Временно временно колко да е временно аз кутията я ползвах близо 2 години.

После си купих метална пасивна поставка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...