Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Как да разглобя втулките на MTB

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам много голям проблем... Има ми нещо на втулките, и яко скацъркат... Разбрах, че трябва да се намажат с грес, но проблемът е че нямам си идея как да ги махна.. Да уточня, че втулките свързват задната и предната час на колелото и са точно под задния амортисьор и са до предните венци.. Надявам се някой, който го е правил да отговори  :)  Надявам се, че темата е на точния раздел
Ето такава е марката и модела на колелото Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не занесеш колелото на майстор. Може да не е проблема в смазването. Може да се използва и специален инструмент. Или искаш да направиш беля и после да се чудиш наистина какво да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че тук няма вело майстор... Колелото не е в града, ако беше щях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не занесеш колелото на майстор. Може да не е проблема в смазването. Може да се използва и специален инструмент. Или искаш да направиш беля и после да се чудиш наистина какво да правиш.

То за смазване на бронзови втулки трябва да си ядрен физик.

Макар че като гледам и автора колко разбира кой знае какъв може да е проблема.

Аз лично бих го разглобил тоя текерлек с лекотата с която си мия зъбите всяка сутрин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих го разглобил тоя текерлек с лекотата с която си мия зъбите всяка сутрин.

То разглобяването е лесно, ама друго е да сглобиш после нали?  :D

Между другото оправих се.. Първо махнах пед*ла от страната на венците после махнах венците  и след това махнах втулките намазах с грес сложих пак и го сглобих :) Сега се върнах от 20-25 километрово каране от които 5 са само изкачване и няма ник'во скърцане! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова колега давам такова мнение. На втория ред си си отговорил сам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Djani така или иначе ще ви трябва специален инструмент (ако болта е изчепен) за да отворите и да смажете втулките. Процеса на разглобяване е обратен на сглобяването няма никаква трудност. Само времето на сглобяване и разглобяване е различно и вниманието на майстора и малко опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...