Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Проблем - Disk data structure corrupted and unreadable Windows7

Препоръчан отговор

Гост

Имам проблем с инсталиран на Windows на лаптоп с повреден в началото харддиск. Участъкът е изолиран в отделен скрит дял без зададена буква. Съседно до него е дял C:. Въпреки всичко, периодично Windows7 плюе съобщението за повреден диск. Аз не искам това съобщение, нито искам да блокира достъпа за запис върху дяла. В дял C: няма повредени сектори. След като пусна Startup Repair опциите и през команден ред пусна CHKDSK той не намира никакви проблеми с дяла C:, а като след приключването се изключи и включи лаптопа, грешката се изчиства за неопределено време. Очевидно грешка в дяла няма, искам да накарам Windows да млъкне. Има ли начин?Аз знам, че извън дяла има повреден участък, но човекът на когото е лаптопа няма намерение да дава 150лв за нов твърд диск в момента, така че нов твърд диск, заради пискането на Windows7 в момента НЕ Е опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай го с Hdd Regenerator, току-виж сработило. Друг вариант е да се изреже още от здравия диск и да се напъхат при скрития. Ънформатед ли е заделеното повредено място? Ако да, форматирай го и го направи hidden.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нищо няма да сработи, лаптопа е изпускан. В обхвата на дял C: не попадат лоши сектори, та не го знам какво реве постоянно.И дяла вече е HIDDEN. По възможност искам просто да накарам Windows7 да млъкне и да игнорира положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли възможност да се изключи от BIOS SMART-мониторинга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е лаптоп. Няма. Но и не писка за SMART, а за проблем със структурата на диска(дяла), че нещо не му се четяло...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да сработи, лаптопа е изпускан. В обхвата на дял C: не попадат лоши сектори, та не го знам какво реве постоянно.И дяла вече е HIDDEN. По възможност искам просто да накарам Windows7 да млъкне и да игнорира положението.

Тогава пробвай да го оставиш неформатиран или пък във файлова система, която е непонятна за Windows, като ext или btrfs.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дялът е скрит без зададена файлова система. Общо взето отговорите са общи приказки, надявах се някой конкретно да се е сблъсквал с това съобщение и този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма постоянно решение. Дори и да намериш такова в един хубав ден лаптопа няма да тръгне изобщо и всичко на него ще е заминало. Затова трябва да се вземе нов диск. Дисковете не са 150 а 90 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма постоянно решение. Дори и да намериш такова в един хубав ден лаптопа няма да тръгне изобщо и всичко на него ще е заминало. Затова трябва да се вземе нов диск. Дисковете не са 150 а 90 лева.

На дяла няма лоши сектори и WindowsXP не би пискал в такъв случай. Windows7 обаче залива с поредните тъпизми. Изрично посочих какво търся, нов твърд диск няма да се купува скоро, защото собственика иска лаптопа да се закърпи някак и да върви колкото за базови неща. Не е моя работа, нито ме вълнува посоченото от теб. Собственика е наясно със състоянието му, това е негова работа.Съвети за нов твърд диск са ИЗЛИШНИ. Не съм нито питал, нито съобщил, че търся, както не съм питал и колко струват. WindowsXP може да върви на твърд диск, на който повредените участъци са изолирани.CHKDSK на дяла не намира лоши сектори, но въпреки всичко излиза посоченият в първото мнение проблем с даденото съобщение. Освен ако някой няма намерение да даде между 90 и 150лв за нов твърд диск на собственика на лаптопа, всеки следващ коментар за нов твърд диск е не на място и излишен. Трябва да се запуши устата на Windows - това се търси. Защото дори при дял, в който не попадат лоши сектори с чист CHKDSK на дяла отново писка за дяла и не ти дава да съхраниш нищо на него, само ти дава да четеш, при опит за запис дава грешка, че няма достъп, няма права, когато такива всъщност има и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми щом може да не пищи с  Windows XP, инсталирай му и толкова ,какво се караш на хората?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж последния пост  тук  . Може и да свърши работа. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дялът е скрит без зададена файлова система. Общо взето отговорите са общи приказки, надявах се някой конкретно да се е сблъсквал с това съобщение и този проблем.

То всичко много хубаво, но понякога и от общите проказки излизат решения. Отхвърляш всичко, а замисли ли се, че не ти пречи да опиташ логичните, може пък да проработи. При скрит дял без файлова система "писка". Някой по-горе ти беше предложил ако е възможно да зададеш непозната за Windows файлова система на повреденото място, например ext. Тогава е логично изобщо да не прави опити да чете този дял и съобщенията да спрат, както и да не ти одрязва правата, за останалата част от диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...