Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

under

Ако може да помогнете малко

Препоръчан отговор

#include<stdio.h>int main(){    int a;    printf("Vavedete vuzrasta: /n");    if(a<0){		    printf("Greshka");}    if(a>0&&a<=3){				 printf("Bebe");}    if(a>3&&a<=12){				 printf("Dete");}    if(a>12&&a<=19){				 printf("Teen");}    if(a>19){				 printf("Zrql");}    if(a>130){				 printf("Ne e v1zmojna takava vuzrast");}    getchar();    return 0;}

Нещо не се получават нещата,много ще съм Ви благодарен,ако ударите едно рамо.И след това как да я направя така,че докато не въведа числото 0, въвежда числа и отпечатва дали е положително и отрицателно и дали е четно и нечетно.Много,Ви благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на "ти" със C++, но две неща ми правят впечатление:

• [*]getchar() е след частта, в която се правят проверките, т.е. за всички if-ове a няма да има [очакваната] стойност [*]Ако getchar() все пак се ползва, за да присвои стойност на a (а не да попречи на затварянето на конзолата), трябва да е във вида 'a = getchar()', само че тогава ще се възприеме само първия знак, и ако числото е с повече от една цифра, се получава нежелано поведение. За целта мисля, че може да се ползва scanf() и нещата да придобият ей такъв вид:

#include<stdio.h>int main(){    int a;    printf("Vavedete vuzrasta: n");    scanf("%d", a);    if(a < 0) {        printf("Greshka");    }    if(a > 0 && a <= 3) {        printf("Bebe");    }    if(a > 3 && a <= 12) {        printf("Dete");    }    if(a > 12 && a <= 19) {        printf("Teen");    }    if(a > 19) {        printf("Zrql");    }    if(a > 130) {        printf("Ne e v1zmojna takava vuzrast");    }    getchar();    return 0;}

Нека някой от колегите да ме поправи, ако греша някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека някой от колегите да ме поправи, ако греша някъде.

Възраст 0 няма да изпечата нищо. Ако въвдеш възраст над 19 ще се изпечата и Zrql, и Ne e vyzmojna takava vyzrast. Освен това се изпълнят всичките проверки, а това не е необходимо, имайки предвид, че са взаимно изключващи се.
#include<stdio.h>int main(){    int a;    printf("Vavedete vuzrasta: n");    scanf("%d", a);    if(a < 0) {        printf("Greshka");    } else if(a <= 3) {        printf("Bebe");    } else if(a <= 12) {        printf("Dete");    } else if(a <= 19) {        printf("Teen");    } else if(a <= 130) {        printf("Zrql");    } else {        printf("Ne e v1zmojna takava vuzrast");    }    getchar();    return 0;}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възраст 0 няма да изпечата нищо. Ако въвдеш възраст над 19 ще се изпечата и Zrql, и Ne e vyzmojna takava vyzrast. Освен това се изпълнят всичките проверки, а това не е необходимо, имайки предвид, че са взаимно изключващи се.

#include<stdio.h>int main(){    int a;    printf("Vavedete vuzrasta: n");    scanf("%d", a);    if(a < 0) {        printf("Greshka");    } else if(a <= 3) {        printf("Bebe");    } else if(a <= 12) {        printf("Dete");    } else if(a <= 19) {        printf("Teen");    } else if(a <= 130) {        printf("Zrql");    } else {        printf("Ne e v1zmojna takava vuzrast");    }    getchar();    return 0;}

Благодаря ти много , станаха вече нещата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...