Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Илхан

Съвет за въздушен охладител

Препоръчан отговор

Здравейте, смятам да клокна малко процесора си. Но ми трябва качествен охладител, хвърлил съм око на RAIJINTEK EreBoss но ме притеснява размера.

Някой има ли идея дали това чъдовище ще се побере в CM elit 343 :(

п.п. Страничен капак нямам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията която имате е с размери: 183 x 356.7 x 445.8 mm, а охладителят е с размери: 140x110.5x160 mm.

Според мен няма проблем.                    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията която имате е с размери: 183 x 356.7 x 445.8 mm, а охладителят е с размери: 140x110.5x160 mm.

Според мен няма проблем.                    

Колега така като ги гледаш размерите и си мислиш, че ще пасне ама доста бъркаш. Забравяш, че това са външни размери на кутията като извадиш двато капака, дебелината на дъното и още някои неща и става доста по-тясна от тези 183мм. Тоест с една дума забрави за този охладител! CM ясно са дали максимално допустимият размер за тази кутия 148мм, а при този охладител имаш цели 160мм.

До автора щом си без капак може да сложиш почти всякакъв охладител, но ще е доста грозна гледка, а да не говорим за праха който ще събира. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво автора се занимава с глупости. Да си постави Hyper T4 или Hyper 212S с два вентилатора и да не се занимава с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега така като ги гледаш размерите и си мислиш, че ще пасне ама доста бъркаш. Забравяш, че това са външни размери на кутията като извадиш двато капака, дебелината на дъното и още някои неща и става доста по-тясна от тези 183мм. Тоест с една дума забрави за този охладител! CM ясно са дали максимално допустимият размер за тази кутия 148мм, а при този охладител имаш цели 160мм.

До автора щом си без капак може да сложиш почти всякакъв охладител, но ще е доста грозна гледка, а да не говорим за праха който ще събира. :rolleyes:

Да, прав сте. Това наистина ми е убегнало: CPU cooler height: 148mm.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах Hyper T4, а да попитам за клока да бутам ли волтажи или само да увелича множителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах Hyper T4, а да попитам за клока да бутам ли волтажи или само да увелича множителя

На кое да увеличиш множителя ? На Core i3-540 ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да на i3 540. Мога ли само да увелича множителя без да пипам волтажи и разни :(

принципно съм го докарвал на 4 гх, но нямах качествен охладител и пак го върнах на фабрични стойности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да на i3 540. Мога ли само да увелича множителя без да пипам волтажи и разни :(

принципно съм го докарвал на 4 гх, но нямах качествен охладител и пак го върнах на фабрични стойности

Колега няма как да пипаш множителя, защото ти е заключен! Единсвеният вариант за клок е чрез шината да е покачваш бавно и да пробваш къде ще е стабилна системата. Не забравяй, че с боксовият охладител няма да постигнеш големи резултати.

За това, че си докарал на 4Ghz незнам как си го направил щом пишеш за множители нещо не се връзва? И да знаеш, че едно е да го докараш на 4Ghz само да ти зареди ОС друго е да ти е стабилен, защото съм сигурен че няма как на 4Ghz да ти е стабилна машината с боксов охладител. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охладителя пристигна днес. Ще кача снимка на множителя да видиш че е отключен. За стабилноста немога да кажа нищо просто правих опити, поиграх си с множителя само и го докарах на 4гх но след час пак го върнах на фабрични стойности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охладителя пристигна днес. Ще кача снимка на множителя да видиш че е отключен.За стабилноста немога да кажа нищо просто правих опити, поиграх си с множителя само и го докарах на 4гх но след час пак го върнах на фабрични стойности

Прати го и на Интел да им покажеш, че си отключил множителя! :D  Максималният множител при теб е х23(така идва процесора със стокова честота 3,06Ghz) от там нагоре няма как да го мръднеш, ако за теб отключен множител значи да го свалиш под х23, тоест на 18-19-20 и т.н. тогава разбирам заблудата ти, но при положение че процесора ти идва със стоков множител х23 и ще правиш клок чрез множителя означава да го вдигнеш на х25-27-30. Иначе много бих се радвал да видя как при един заключен процесор е станала магия и си вдигнал множителя над зададените му от пройзводителя стойности. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа значи 23 е бил множителя аз променям другото дет е 133 в момента е на 150х23 и процесора е на 3.43гх

Моя грешка извини ме :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа значи 23 е бил множителя аз променям другото дет е 133 в момента е на 150х23 и процесора е на 3.43гх

Моя грешка извини ме :(

:handshake:  Така вече може!

Вземи прочети в нета поне основните неща при овърклок, а не така безразборно да вдигаш и сваляш числа. И пак ти казвам, че едно е да го подкараш на 4Ghz, а съвсем друго е да е стабилен. С този охладител където си взел Т4 може би ще е стабилен на около 4,2Ghz, но прочети малко повече и след това тестваш(с prime95 бързо ще разбереш дали е стабилен или не). ;)  Успех и да споделиш постигнатите резултати!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...