Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

separation

Въпрос за рам-памет

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бихте ли ми казали как може да се използва цялата налична рам памет ( 4гб ) при 32 битов уиндос7. Понеже показва, че от 4гб инсталирана рам памет, само 3.15. са използваеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може.

За да я използваш цялата инсталирай 64 битовата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя се ползва та не ти трябва 64 бит. а колко ще е заделена зависи от хардуера и настройките в биос. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя се ползва та не ти трябва 64 бит. а колко ще е заделена зависи от хардуера и настройките в биос. 

Публикувано изображение

Значи трябва да ровя в биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да се включа с въпрос пак за памети?

Имам компютър  взет на старо с дънна платка Asus Р5К и 2x1Gb DDR2 с Win7  32bit. Искам да увелича паметта. видях в предишните постинги, че може до 4Gb ако направя настройки в БИОС-а.
Въпросът ми е  каква точно памет да купя. Вярно ли е, че цялата памет трябва да е на едини и същ производител? На една и съща честота? Как да определя честотата на тззи, ковто я имам (CPUZ ми дава 334Hz, но това ми изглежда малко нереално)
.
Благодаря предварително за всякакви коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си същата памет като тази, която имаш. Сегашната ти ламет работи на 667 МХц. Новата би могла да бъде на 800, но и тя ще заработи на същите667 МХц, заради старата. От това обаче губиш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките на BIOS за дъно Gigabyte GA-970A-UD3 Ver. 1.0, ако може някой да поногне !!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...