Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Теодор Тасев

Въпрос за колони

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос за колони: http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=9359 ,искам да си взема 2 колони,но незнам какъв усилвател да си взема за да звучи добре и да не прецака колоните ..може да не е на правилното място темата, но съм нов !  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка не работи/ не показва никакви тонколони.

Ако имате конкретен въпрос напишете го  заглавието на темата.

Както и напишете подробно какъв е въпроса в резюмето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка не работи/ не показва никакви тонколони.

Ако имате конкретен въпрос напишете го  заглавието на темата.

Както и напишете подробно какъв е въпроса в резюмето.

http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=9359 ето колоните мисля да си взема 2бр. и се чудя какъв усилвател трябва ,защото нищо не разбирам .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=9359 ето колоните мисля да си взема 2бр. и се чудя какъв усилвател трябва ,защото нищо не разбирам .. 

Тези тонколни са за партита озвучаване и т.н.

Не са домашни тонколони. Ако за това искате да ги ползвате,е не ги препоръчвам!

Вдигат повече "джангър" , отколкото качествен звук. цената е за брой, ако сте забелязали.

Според спецификациите мощността им е 150 W на 8 Ома.

Това означава, че за да ги захраните си търсите усилвател 2 x100/150 W, 8 Ома импеданс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, за какаво са ти тия сватбарски колони? Тия са да ги изкараш на поляната и да меташ гюбеци :line dance: ... Ако имаш механа - чудесен избор са... :cooking1::turkey4::champagne1::drum2::beer11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези тонколни са за партита озвучаване и т.н.

Не са домашни тонколони. Ако за това искате да ги ползвате,е не ги препоръчвам!

Вдигат повече "джангър" , отколкото качествен звук. цената е за брой, ако сте забелязали.

Според спецификациите мощността им е 150 W на 8 Ома.

Това означава, че за да ги захраните си търсите усилвател 2 x100/150 W, 8 Ома импеданс.

е да силни са, но искам да има силен звук и ми трябват за вкъщи но и понякога на открито .. някакви предложения за колони ? :)ако може да ми дадеш някаква представа за цената на усилвателя с мощност 2х150W на 8Оma :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да силни са, но искам да има силен звук и ми трябват за вкъщи но и понякога на открито .. някакви предложения за колони ? :)ако може да ми дадеш някаква представа за цената на усилвателя с мощност 2х150W на 8Оma :)

Не съм експерт в тази област но съвета ми е следният:

Цената може да варира около 200 е минимума, в зависимост колко сте решил да отделите.

За тези пари могат да се намерят що годе читави тонколони втора ръка (или нови), вместо тези които сте си избрали.

Които както казах само вдигат шум и никакво качество!

И пак ще имат силен звук. Затова си помислете добре.

Все пак успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,ако държш повече на баса бих ти препоръчал тези много съм доволен от тях и има страшно чист звук и бас.Относно усилвателя kenwood stereo integrated amplifier a-45 за пионер колоните ще са ти добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
    • от kakato10
      Здравейте!
      На Windows 10 съм и не виждам начин да сменям между колонките и слушалките през ОС-то или драйвърите на на звуковата карта. И двете съответно са свързани към звуковата карта. Обнових driver-ите и въпреки това не виждам такава опция. Звуковата карта е Realtek. В общи линии идеята е че искам и колонките и слушалките да са включени постоянно към компютъра и от софтуер да си избирам към кое от тях да отива звука.
      (приложената снимка е при вързани както колонки така и слушалки)
      Благодаря предварително!

• от teodor kirilov
      здравейте! имам следния проблем: колоните са свързани с усилвателя точно и всичко е добре, свири нормално. след 5-10 минутки реших да увелича на 50% добре, но когато удари бас, db-децибелите бяха над 100 и колоните изведнъж спряха да работят но това не ми е проблема проблема ми е усилватела на него очевидно му нямаше нищо светеше си но когато го свързах с други колони те не свиреха всичко си беше свързано както трябва не е от захранването нито от кононите, за да съм сигурен пробвах с други колони: ПАК НИЩО! Ако можете да помогнете ще съм благодарен!
    • от edokredo
      Добър ден искам да си купувам ето тези колони https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-ID6I0pZ.html#9b6f3a8ad8 и човека ,който ги продава ми каза ,че трябва усилвател 2 по 150 вата , намерих усилвател https://www.olx.bg/ad/usilvatelstapalo-smesitel-tesla-ID6LMbf.html .Човека ,който продава колоните каза ,че този усилвател не ставал бил много стар.Моля ако някой разбира да каже дали колоните и усилватела стават ?
  • Дарение

• Добави ново...