Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

Проблем с рутер TP Link

Препоръчан отговор

В работата имаме tl-wr941nd и проблема е от скоро.Просто не можем да се свързваме с него с телефоните и с един лаптоп.Обаче е относително.В началото само аз с телефона можех да се свързвам.Сега пък аз не мога  и още няколко колеги,пък друг колега с друг телефон се свързва.Никаква логика.Все едно рутера сам си избира кой да свърже и кой не.Днес по - късно и аз успях да се закача при това без да съм правил нищо.А сутринта беше голяма борба,рестартирах го няколко пъти и суича (tp link tl-sf1008d) и телефона ми също и така и не се свързах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли достъп до настройките на рутера?

Дава ли някаква грешка по време на опит за свързване?

Мрежата свободна ли е или с парола?

Само с кабел имате ли проблем с връкзата?

Този суич, къде се намира и какво общо има с безжичната свързаност?

Рутера не си избира сам с кой да се свърже, вероятно има друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли достъп до настройките на рутера?

Дава ли някаква грешка по време на опит за свързване?

Мрежата свободна ли е или с парола?

Само с кабел имате ли проблем с връкзата?

Този суич, къде се намира и какво общо има с безжичната свързаност?

Рутера не си избира сам с кой да се свърже, вероятно има друг проблем.

Имам достъп.

Не дава грешка ,изписва си нормално"connected".

С парола е.

Само с безжичният има проблем.

Намира се преди рутера и понякога като спре нета ресваме и двете устройства и се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете канала на излъчване като за начало. Каква криптация използвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете канала на излъчване като за начало. Каква криптация използвате?

В момента е на auto.Кой канал да сложа 1 до 11?

WPA2-PSK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WPA2-PSK

Ами например 9. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил, че съм свсвързан към друга мрежа в момента.На проблемната мрежа се свъзвам само с телефона и с 192.168.1.1 не мога да вляза в настройките на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WPA2-PSK

Избирате по натоварване на канала!

И какво не ви хареса като пускахте темата раздела за маршрутизатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това натоварване нищо не ми говори.И за сефте влизам през телефона в форума и ми е малко трудно с ориентирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това натоварване нищо не ми говори.И за сефте влизам през телефона в форума и ми е малко трудно с ориентирането.

Под натоварване се разбира колко излъчвателя в близост ползват този канал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'се същото...

Започвате с ресет на маршрутизатора до фабрични настройки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това по-добре да не го правя,че не знам какво е вързано за него и на какво ще повлияе.Все пак е в работата и не искам да омажа нещо.Ще се опитам да получа достъп до настройките за да сменя канала за сега.Иначе има ли нещо друго по-малко рисковано, което да опитам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе има ли нещо друго по-малко рисковано, което да опитам?

Не, няма по-безопасен начин. До тук описаните методи са напълно такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпият линк си е тъп линк и тъп линк ще си остане, докато ползвате неговия фърмуер. Сблъсквал съм се с този проблем, не съм търсил панацея, но знам че ако смените крипта на WEP (което е по-слабо защитен метод) проблемите ви най-вероятно ще отпаднат. Ако го направите, не забравяйте да изтриете мрежата на крайните си устройства, за да можете да се свържете отново. Относно каналите, не пипай нищо, когато устройството избира само канала, то сканира ефира след всеки рестарт и излъчва на по-слабо зашумените канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпият линк си е тъп линк и тъп линк ще си остане, докато ползвате неговия фърмуер. Сблъсквал съм се с този проблем, не съм търсил панацея, но знам че ако смените крипта на WEP (което е по-слабо защитен метод) проблемите ви най-вероятно ще отпаднат. Ако го направите, не забравяйте да изтриете мрежата на крайните си устройства, за да можете да се свържете отново. Относно каналите, не пипай нищо, когато устройството избира само канала, то сканира ефира след всеки рестарт и излъчва на по-слабо зашумените канали.

Благодаря за отговора,но не съм съгласен,че "Тъпият линк си е тъп линк" .И в къщи имам "тъп линк" за 25лв. от 3години и нито веднъж не ми се е налагало да го рестартитам ,нито ми е правил какъвто и да било проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в къщи имам "тъп линк" за 25лв.

И аз имам(по скоро обслужвам хора които имат), защото са евтини, но не само 1 а мнооооого. По голямата част от тях не правят проблеми, но има и такива с проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...