Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pha

След заспиване компютъра не ще да стартира

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за помощ. Ако темата не е в правилния раздел моля да бъда извинен.Нов съм .

Проблема е следният: Приспах компютъра с Уиндоус ХП  и при включване ми излиза надпис:

NTLDR is missing , press  Ctrl + Alt + Del  to restart  след което се рестартира и пак застава тоя надпис.

Свалях батерията от дъното при изключено положение за около пет минути. Дадох на късо между пластините и но ефект няма. Ако някой помогне ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали биос вижда хард диска и ако го вижда избери опцията да е First Boot Device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция. Мисля, че го вижда. Това ли е ?

post-333980-0-70281800-1395506463_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я провери да нямаш някоя флашка закачена за някое Usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам !

Какъв е този диск 15 гигабайта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар компютър, на 17 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148006/sarcasm Като гледам или си с хард диск от миналия век или ти идваш от миналото с машина на времето. На това нещо не знам как си побрал Windows да работи. /sarcasm off  :D

Ето какъв е случая:http://support.microsoft.com/kb/320397/bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си малък..... Работи си колкото и да ти е чудно. Аз съм с лаптоп, но и компа защо да не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш инсталационен диск,постави го в CD-то и следвай процедурата от клипа

или

1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.copy e:i386ntldr c:copy e:i386ntdetect.com c:7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам да имам парола и до тук , с enter не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар компютър, на 17 години.

Вече всичко може да се очаква. Отсега просто си избери едно кошче и го изхвърли. Това е съвсем сериозно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам да имам парола и до тук , с enter не става.

За парола и аз не знам какво да те посъветвам.Опитай така:

"NTLDR is missing"Слагаме буутващ диск с Windows.На първата стъпка натискаме "R",след това избираме (в повечето случай) "1" и вкарваме следните команди:CODE1.FIXMBR C:2.FIXBOOT C:3.COPY 'CDDrive':I386NTLDR C:4.COPY 'CDDrive':I386NTDETECT.COM C:5.ATTRIB -H -R -S C:boot.ini6.DEL C:boot.ini7.BootCfg /Rebuild8./fastdetect /NoExecute=OptIn  След това -Reboot

Мисля,че в hirren има такава опция за ntldr версия 10,5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш инсталационен диск,постави го в CD-то и следвай процедурата от клипа

или

1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.copy e:i386ntldr c:copy e:i386ntdetect.com c:7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

Благодаря, съгласно и с тези указания се оправиха нещата. Пак благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да затваряте темата, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да черпиш бира.Радвам се че съм помогнал.Затова са форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...