Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ichonet

Достъп на PPPoE мрежа на Близу без статично IP

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът ми е следния .Възможно ли е да се достъпи рутер който е във мрежата на Близу и е без статично IP  ? Това се налага понеже съм монтирал камери за наблюдение които са свързани към DVR , няма компютър а се оказа че само Близу предлагат нет до мястото където си монтирах камерите . Аз прочетох че PPPoE поддържа  афтентикация и от там си помислих че е възможно със user nqme - a  си който ми е даден от доставчика да го достъпя по някакъв начин . Целта ми е да НЕ СЕ използва компютър . Моля ако някой има опит със подобна ситуация и е открил решение да сподели опита си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си играй на дребно - не може да не предлагат 'бизнес пакети' с фиксирано ип и скорост - ти тия камери нали ще искаш да ги гледаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си играй на дребно - не може да не предлагат 'бизнес пакети' с фиксирано ип и скорост - ти тия камери нали ще искаш да ги гледаш?

За съжаление не-предлагат статични IP адреси от две години тия от Близу . То и не е проблем да се гледат камерите без да имам статичен IP ако има Комп. но въпросът ми е дали ще стане САМО със рутер и DVR . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влeз в рутера и си настрой DDNS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях към близу и горе долу на година ми сменяха адреса- може и да е случайно, или по нужда. В общият случай си беше един и същ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях към близу и горе долу на година ми сменяха адреса- може и да е случайно, или по нужда. В общият случай си беше един и същ?

Да така е аз съм им клиент от два месеца и не са ми сменяли адреса все още , но искам да се застраховам понеже мястото ми е много отдалечено и няма възможност често да го посещавам .А по важното е за принципа , дали изобщо е възможно да се направи .Другата седмица ще се пробвам ще се пробвам с методите които по горе са описали колегите за което им благодаря :) Надявам се да се получи . А пък си е полезно да се знае каква е процедурата ако на някой друг ми се наложи да достъпва мрежа която няма статично IP и комп. За това и помолих който има опит с подобна задача да сподели . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели като измислиш-направиш нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелче, вместо да питаш, който не трябва и да чакаш решение, което съществува от маса време на твоя казус, по-добре да беше питал първо своя доставчик. Ако го беше направил, хората щяха да ти кажат: "Разбира се господине, ще активираме безплатно за вас, DDNS име на нашия сървър и то ще бъде .........................(там каквото ти кажат, като основен атрибут ще бъде потребителското ти име)" След това ще достъпваш своята мрежа от всякъде, без значение дали IP-то е сменено или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , тази седмица ходих до вилата и от близу ми направиха DNS запис и вече всичко е наред . Благодаря на всички които взеха отношение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...