Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gelata

Проблем с хардиск Hitachi

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !!! На компютъра си имам хардиск Hitachi и инсталирана програма Hard Drive Inspector с която следя показателите и температурата му.Днес обаче програмата ми извади следното съобщение :

Вашият диск работи в Multiword DMA Mode 2 въпреки,че неговият оптимален режим на предаване на данни е Ultra DMA Mode 6.Проверете настройките на Биос за даденият диск и установете последните драйвери за IDE контролера.

Бих искал някой който е запознат да ми разясни какво означава това.Имам ли сериозен проблем с харда и може ли да се направи нещо или ще трябва да се купува нов.Иначе показателите и температурата (35) са съвсем наред, и ми дава 100 процента производителност на диска.Прави ми впечетление че като че ли е малко по шумен от обикновенно но нищо по сериозно.Благодаря предварително на отзовалите се ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на хард диска. Вероятно биос се е ресетнал или се е върнал към заводски настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И информация за компютъра ще е необходима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И информация за компютъра ще е необходима.

Чакаме я колега информация, но нещо закъснява ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме я колега информация, но нещо закъснява ;)

Защо се притесняваш ?

Човекът с проблема не се притеснява - ти защо го правиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се притесняваш ?

Човекът с проблема не се притеснява - ти защо го правиш ?

Извинявайте че се забавих проблем с нета отдавна не се бе случвало.Явно има проблем защото харда започна да издава странни звуци докато работи нещо подобно на щракане или стържене.Затова го свалих и монтирах друг.Жалко е че явно няма да мога да го ползвам просто не знам какво му стана.HDInspector не открива проблеми по него сканирах и за проблемни сектори отново нищо всичко е наред а продължава да издава тези звуци.Не знам дали ще стане нещо от него добре че имам един резерва и спасих положението ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не е имало нещо ценно на него... Вероятно проблема е механичен, а там положението е почти неспасяемо. Единствено е възможна замяна на дефектиралата част с такава от същия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...