Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

NikoiN7

Как да използвам два уиндоуса?

Препоръчан отговор

Гледам има опция за смяна на уиндоусите. Моля, обяснете ми как да добавя уиндоус 8 (със 7-ца съм) и ако може малко помощ с драйверите, ако ще са нужни нови (Имам диск, който дойде с дънната платка) :) Дъното ми е ASUS F2A55-M LK2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

И защо ти е да правиш подобна безсмислена операция? Разликата между двете ОС-ми не е чак толкова голяма, ако изключим визуалните такива. 7-цата си е актуална и се поддържа с пълни сили, както и се бълва усилено всякакъв бълвоч за нея, та аз много не намирам смисъл от два windowsa в dual boot. Ако пък просто искаш да поразцъкаш 8-цата, защо не се ориентираш към някаква виртуализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си MSDN версията на исото и може да правиш директен ъпгрейд през Windows с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

И защо ти е да правиш подобна безсмислена операция? Разликата между двете ОС-ми не е чак толкова голяма, ако изключим визуалните такива. 7-цата си е актуална и се поддържа с пълни сили, както и се бълва усилено всякакъв бълвоч за нея, та аз много не намирам смисъл от два windowsa в dual boot. Ако пък просто искаш да поразцъкаш 8-цата, защо не се ориентираш към някаква виртуализация.

Аз първоначално исках да съм на XP и 7-ца, защото има игри, които не ми тръгват на 7-цата (От старите), а много искам да ги играя :) Та ако знаеш как да добавя втори уиндоус, моля отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз първоначално исках да съм на XP и 7-ца, защото има игри, които не ми тръгват на 7-цата (От старите), а много искам да ги играя :) Та ако знаеш как да добавя втори уиндоус, моля отговори :)

Мисля че е това което търсиш. http://www.pcworld.com/article/255507/run_xp_software_in_windows_7.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да потърсиш в сайта на Майкрософт за програмата XP Mode 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не става ли да ги стартираш от съвместимост.От свойства на програмата:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не става ли да ги стартираш от съвместимост.От свойства на програмата:

Публикувано изображение

Бях забравил за това.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може и да си забравил, но след като си припомниш някои игри ще продължат да не ти тръгват. По принцип първо се инсталира ХР и след томва Win7, защото ХР - то затрива буут сектора на останалите ОС, които са инсталирани на компютъра. Не, че не можеш сега да инсталираш ХР, но после ще трябва да рекавърнеш буут файловете на Win7. За да го направиш най-лесно и безболезнено направи така:

1. Заделяш два дяла, където ще инсталираш ХР и седем, като те съветвам да не позволяваш създаването на безсмисления малък 100Mb дял.

2. Инсталираш ХР на единия дял.

3. Инсталираш Win 7 на другия дял.

4. Активираш седмицата, имай предвид, че файловете, които отговарят за това ще отидат на дяла при ХР - то, ако си го сложил в C:

5. Дърпаш си EasyBCD и задаваш коя ОС да ти зарежда по подразбиране и задаваш и таймаут.

След като настроиш всичко, можеш да си направиш и имидж на двете ОС, за да не ти се налага повече да се занимаваш, а за две минути да имаш всичко чисто ново:

http://www.kaminata.net/kak-da-ne-preinstalirame-vseki-pat-windows-norton-ghost-t460.html

Ето и как да си го направиш на флашка:

http://www.kaminata.net/norton-ghost-to-flash-drive-ili-kak-da-si-napravim-buutvashta-flashka-s-norton-ghost-t53164.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...