Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Желязко Димитров

Нека помислим :)

Препоръчан отговор

Здравейте!Намерих една логическа задача.Опитвам се вече 2 часа някъде да я реша , но не мога.

Идей ??

Няколко бивши съученици отишли на ресторант.Всеки от тях се поздравил с всеки от останалите чрез ръкостискане,като броят на еднополовите ръкостискания бил 21 ,а броят на разнополовите - 24.Когато прозвучала любимата им мелодия,съучениците формирали помежду си възможно най-голям брой танцови двойки (мъж и жена), а другите останали по местата си.Колко двойки са танцували и колко от съучениците са седели по местата си по време на тази мелодия?

Това е , ако някой има идеи или знае как се решава да каже , че немога да измисля нищо. :D

Само това пише няма никакви други насоки или допълнения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднополовите имат 21 броя ръкостискания всеки с всеки, т.е. са 7 човека със сигурност (пълно комбиниране на 7 двойни са 21 колонки), но нещо се замотах със смесените...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднополовите имат 21 броя ръкостискания всеки с всеки, т.е. са 7 човека със сигурност (пълно комбиниране на 7 двойни са 21 колонки), но нещо се замотах със смесените...

Еми ако измислиш нещо друго пиши го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са само момчета да.Но в това число предполагам влизат и поне две от жените които също ще се ръкуват една с друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са само момчета да.Но в това число предполагам влизат и поне две от жените които също ще се ръкуват една с друга.

Защо, може и да е обратното - 2 мъже и 5 жени. 

Всъщност, общият им брой вероятно е 10 души - пълното комбиниране всеки с всеки, независимо от пола е 45, колкото е общия брой ръкостискания... освен ако не греша някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че са 4 момчета и 6 момичета(или обратното).Получавам 6 еднополови ръкостискания от първите 4,и 15 от вторите 6.Четири двойки са танцували и двама са седели по местата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че са 4 момчета и 6 момичета(или обратното).Четири двойки са танцували и двама са седели по местата.

А как ще обясниш броя на еднополовите ръкостискания, които са 21? Да не говорим, че 24 смесени не пасва наникъде, освен ако подходът е грешен още от началото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми всяко от 6-те момичета/момчета се ръкува с 4-те момичета/момчета се получава 24.

1 се ръкува с 2,3,4

2 с 3,4

3 с 4  общо 6

От другата група:

1 с 2,3,4,5,6

2 с 3,4,5,6

3 с 4,5,6

4 с 5,6

5 с 6  общо 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ти междувременно коригира поста си, не видях това...

Да, мисля, че това е решението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...