Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

note

Конфигурация, работна станция - нужна ми е препоръка

Препоръчан отговор

Здравейте, нужна ми е препоръка за конфигурация, професионална работна станция.

Нямам предпочитания за производителя на процесора.

Компютъра ще се използва за много дейности като:

графичен и уеб дизайн с най-новите продукти на adobe и подобни, обработка на снимки и изображения с много голяма резолюция, видео интро-та и видео обработка, игри няма да се играят.

Държа компютъра да е производителен, да може да се работи поне на десетина задачи едновременно без затруднения.

И най-важното да е екстремно бърз.

Конфигурацията да не включва монитор, разполагам с 23" TN монитор, на по-късен етап ще се търси и монитор, насочил съм се към 4к монитор - ако може да ме насочите към някой който си заслужава.

Няма точно определени рамки в бюджета важното е компонентите да са качествени, да не се правят компромиси, но ако може да се придържаме към нормална, оптимална цена а не някаква космическа.

Очаквам вие да ме насочите какъв да е бюджета за посочените задачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре уточнете бюджета поне в някакви граници, тъй като за едни хора 3000-4000 лева може да е нормална цена, а за други 2000 да е космическа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще рискувам да опиша моята конфигурация, без да указвам видеото /нека други да кажат какво да е/.

Дъно GA-X79-UD3 rev.1.1

Процесор i7 4930K

Памет G Skill 4x4 GB 1600 MHz (7-8-8-24)

Диск: 120 GB SSD + 2x500Gb+1Tb+2Tb /разбира се броя на дисковете не е задължителен, но SSD-то да/

Кутията трябва да е широка поне 230 мм

Охладител:  CM V8 GTS

Захранване: 1000 W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Охладителя за процесора е задължителен понеже процесора идва без такъв. Паметта е желателно да е 4 плочки заради 4 каналния режим.

Захранването е безвентилаторно ако държиш на тишината иначе може да се замени и с по-евтино - Цък.

Добавяш професионална видеокарта в зависимост от бюджета както и някво SSD като е желателно да е минимум 180GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/products/family/71840/Intel-Xeon-Phi-Coprocessors

За момента малко софтуер  може да работи с Phi, но ще се променят нещата.

http://wccftech.com/amd-unleashes-hawaii-based-firepro-w9100-professional-graphics-card/

Издухва Нвидиа без проблем и цената е поносима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бюджета да е в рамките на 2000-2600лв. 

SSD държа да има, даже ако са 2 дали ще има ли чувствителна разлика?

Ако можете да ми предложите монитор, да имам представа.

Тази фирма в предпоследният пост има ли добро гаранционно обслужване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Видеокартата може да се замени с друга по-твой вкус. Без нея цената е 1 741 лв.

8-нишковият XEON E3-1240V3 е същият като I7-4770 но без вградена графика за сметка на това е по-евтин с 74 лв.

При I7-4771 вече имаме +100MHz ако смяташ че си заслужава да дадеш толкова пари за незначителна разлика.

А април месец излиза напомпан вариант (I7-4790) с още +100MHz в случай че ти се чака но ще е още по-скъп.

Edit: Много хубав монитор най-вече за филми - ASUS MX299Q - Инфо но в твоя случай виж за някой Dell или HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това става ли.

Мисля че 4ГБ диск не ми трябва за сега, колебая се за видео картата.

<a href="http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H87-D3H---1150">GB H87-D3H / 1150</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/XEON-E3-1240V3-QUAD-3.4-8M-B0X">XEON E3-1240V3/QUAD/3.4/8M/B0X</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-1600MHz-2x8GB-CL9-LP-1.5V-CML16GX3M2A1600C9">Corsair 1600MHz 2x8GB CL9 LP 1.5V CML16GX3M2A1600C9</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/WD-2TB-SATAIII-Caviar-Red-7200rpm-64MB-cache">WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/INTEL-240G-SSD-530-929421">INTEL 240G SSD 530 929421</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N760OC-4GD-GTX760-4GB-DDR5">GB N760OC-4GD GTX760 4GB DDR5</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SILENCIO-550--MATT">CM SILENCIO 550 /MATT</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-AURUM-S-600">PSU FORTRON AURUM S 600</a><br /><a href="http://nikem-bg.net/computer-components/LG-GH24NSB0-DVD-RW-BLACK">LG GH24NSB0 DVD RW BLACK</a><br /><strong>Обща стойност - 2 286.79 лв. с ДДС</strong>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти потрябва ако изискванията които си написал са точни. 2TB ще ти малее ако ще работиш с 4К видео а и "червения" WD не е добър избор.

Също така не ти трябва геймърска видеокарта щом няма да се играят игри а ще се ползва за работа. Това се отнася и за 600W захранване.

Ако ще даваш толкова пари за кутия по-добре вземи Fractal Design Define R4.

Дъното предполагам си имаш причина до го смениш та няма да го коментирам.

Записвачката я смени с такава на Асус. По-читави са а цената е същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти потрябва ако изискванията които си написал са точни. 2TB ще ти малее ако ще работиш с 4К видео а и "червения" WD не е добър избор.

Също така не ти трябва геймърска видеокарта щом няма да се играят игри а ще се ползва за работа. Това се отнася и за 600W захранване.

Ако ще даваш толкова пари за кутия по-добре вземи Fractal Design Define R4.

Дъното предполагам си имаш причина до го смениш та няма да го коментирам.

Записвачката я смени с такава на Асус. По-читави са а цената е същата работа.

Ок, благодаря ти за помощта,

за 4к монитор ще чакам да паднат цените, видях че сега са много скъпи.

На дъното не съм се спрял по-конкретна причина, но Гигабит ми харесват като марка, иначе като гледам май са почти еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако наистина си се насочил към x79 ще е трудно да се вместиш в този бюджет но е безсмислено защото Haswell-E и x99 ще са на пазара в рамките на 2 месеца 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното не съм се спрял по-конкретна причина, но Гигабит ми харесват като марка, иначе като гледам май са почти еднакви.

Fatal1ty е с по-добро аудио а е по-евтино с 15 лв. Няма смисъл да наливаш пари поради неясни причини само за едната марка.

Иначе дъната определено не са еднакви друг е въпроса необходимо ли ти е по-скъпото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислете и за OpenCL и CUDA. За дъно, какво мислите за това  ASUS P9X79-E WS ? Чувал съм много добри неща за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич с тоя  TN  забрави за снимки изобщо. Това дето си го избрал е за гейминг бе човек.  Ти 4к монитор  знаеш ли колко струва ? Вземи си един 24-27 инчов IPS и  не мечтай за глупости за по 3000 лева.

Публикувано изображение

ASUS PQ321Q 31.5-Inch 4K Monitor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич с тоя  TN  забрави за снимки изобщо. Това дето си го избрал е за гейминг бе човек.  Ти 4к монитор  знаеш ли колко струва ? Вземи си един 24-27 инчов IPS и  не мечтай за глупости за по 3000 лева.

Нали за това питам дали става, ще се радвам да предложиш нещо което е добро.

монитора както казах по-нагоре отпада за сега защото е много скъп, вероятно ще търся някой AH-IPS около 27 инча - като IIYAMA ProLite XB2779QS-B1.

Иначе сегашният е самсунг и е доста добър като за TN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислете и за OpenCL и CUDA. За дъно, какво мислите за това  ASUS P9X79-E WS ? Чувал съм много добри неща за него.

това дъно е за хора които искат съвместимост ,качество и дълъг живот ;)

ако бюджета го позволява би било доста добър избор за каквато и да е x79 конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Naruto  не му предлагай този монитор защото не става за неговите цели. Момчето се е ориентирало много добре с IIYAMA ProLite XB2779QS-B1 и матрицата , а това дето ти го предлагаш е за някй паралия геймър  да се кефи на SLI  конфигурацията си от топ видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2TB ще ти малее ако ще работиш с 4К видео а и "червения" WD не е добър избор.

Къде слагаш 4K с видео интрота ?

Въобще знаеш ли, какъв хардуер е необходим за спокойна работа с 4K, харда ще му е последния проблем, а пък като знам, че никой не ползва добър софтуер, дори и харда няма да му пречи, защото никой не е наясно, че видео файлове не се експортват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от z0sk1e
      Здравейте, 
      Преди няколко дни реших да изчистя лаптопа и да му сменя термо-пастата. След като го сглобих стартирах системата и ми даде грешка при Системния вентилатор. Предположих че съм забравил пин-а несвързан но уви 1/4 кабели беше скъсан. Правих се на заварчик със запалката, но не успях да подкарам вентилатора. След което поръчах нов, но и той не тръгва. Търсих възможности, които да оправят положението но безуспешно.. 
      Остана ми да пробвам само да флашна биоса, но някак си ми е трудно, защото защитата за висока темп. го изключва. 
      HP Elitebook 8560w workstation
      Някакви идея, кое, как? 
    • от Constantine the Great
      Здравейте,
      Наскоро смених процесора с по-мощен(Xeon X5550).
      Всичко е наред,но процесора трябва да има 4 физически и 8 логически ядра,а ми показва,че има 4 логически.
      Въпроса ми е,как е възможно това?
      Благодаря за вниманието!

• от bozhidar4o
      Здравейте,
      Занимавам се от известно време с програми, които искат повече ресурс. Става въпрос за изчисления с програмата Ansys Fluent, и графични с solidworks. 
      До сега се опитвах с настолния компютър, но става много бавно и само леки сметки. За сериозна нова машина нямам възможност, а втора ръка намирам за 1500-2500лв, но си ме е шубе. 
      Отдава ми се възможност да взема сървър, който бих искал да го трансформирам в workstation. Фирмата, в която работя го смени с нов и този мога да го взема с минимално заплащане или без пари. Моделът и марката: HP Proliant ML330 G6. Прикачам tds. Не по-стар от 4 години. Отворих го и имаше 5 празни слота за рам, а той е мисля 14Гб, т.е. ще мога да го засиля достатъчно.
      Днес го включих и ето това се показа (прикачено) и иска код, който нямам. Ако можете да внесете яснота по въпросите, които ме тормозят:
      1. Трябва да форматирам и изтрия всичко от дисковете (условие на фирмата). Как? трябва ли ми експерт/програма?
      2. Upgrade-на за прилична workstation. Какво да добавя/сменя за оптимален резултат?
      3. Мисля да използвам windows 7, като операционна система. Стъпки?
      Предварително Ви благодаря за съветите.

GetPDF.aspx-c04286597.pdf
    • от Momchil Dimoff
      Здравейте! 

Тъй като не разбирам много от хардуер, ще ви помоля за предложения на десктоп конфигурация от порядъка на 1500-1600 лв. Компютърът ще се ползва основно за работа с графичен софтуер - Autocad; Revit; Photoshop; 3ds Max (Е, може от време на време и някоя игра, но не претенциозна ). Гледах темите за гейминг конфигурациите, но не съм сигурен, че ще имам нужда от същите параметри. Благодаря ви!
    • от [email protected]
      Здравейте,

Имам стар компютър, който е със Windows 2000 Proffesional и Windows NT Workstatoin 4.0 лицензирани.
      Компютърът работи с Windows NT4.0, но след спиране на тока, вече не зарежда операционната система. Минава през логото на HP и различните опции за влизане в BIOS, SET UP и т.н след това курсора в горния ляв ъгъл започва да мига и така остава. Хардуера на машината е наред, хард диска го свалих и включих на друга машина като Slave, и там видях, че е с 4 дяла на FAT16.Успявам да отворя всеки от дяловете. Сложих друг HDD на проблемната машина с XP и тръгна да зарежда, но стига до някъде и спира, предполагам защото му липсват драйвъри за това дъно. Порових из интернет и намерих тук http://www.svrops.com/svrops/dwnlddisk.htm Windows NT Set up disks, с надеждата да пробвам Repair, но и там ударих на камък. Флопито ми е през USB и като стартирам първия файл да се запише на 2% ми изскача грешка Когато я игнорирам 4 пъти ми излиза и не мога да ги запиша. Предполагам нещо не правя както трябва.
      Надявам се тук да ми помогнете да подкарам пустата "щайга"

Ето и малко данни за "щайгата"

HP Vectra VL 400 DT
      Pentium 3
      OS Windows 2000 Profesional
      WIndows NT Workstation 4.0

Поздрави,
      Стоян
  • Дарение

• Добави ново...