Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Jotto_del

Възможности за овърклок при дънна със сокет АМ3+

Препоръчан отговор

Колеги натъкнах се на едно доста добро инфо за дънната със сокет АМ3+ и техните възможности за овърклок. Като цяло всички почитатели на овърклока ще придобият представа коя дънна платка ще им даде най-добри резултати. В таблиците са представени най-основните и важни данни за овърклок като: фази на дъното, процесори с какво TDP се подържат, защити, формат на дъното, забележки и т.н. Надявам се така събрана и предложена информацията ще е доста по-удобна вместо за всяко дъно да се търси отделно инфо. Това са дънните платки пройзводени до средата на 2012 и доста от тях се предлага и до днес. Представени са 4-те най-големи пройзводителя на дънна Gigabyte, Asus, AsRock и MSI! Все още издирвам подобна информация за дъната на сокет 1155/1150, но никъде е няма така подбрана. :(

Ето и самите данни и дано са ви полезни!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ, ти чак сега ли го откриваш ?

http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database

Знам го от доста време, но тук във форума го няма и като цяло не всеки знае къде да го намери. Доста хора предлагат конфигурации за клок, а дори не знаят кое дъно изобщо е за тази цел, така че няма да е лошо и тук да го има, а не за всяко дъно да търсят данни от пройзводителя! ;)

ПС: Не сложих другите сокети, защото са доста стари и не се предлагат вече. Иначе колега не всеки се рови като теб и мен в чуждестрани форуми за да си набави нужната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги натъкнах се на едно доста добро инфо за дънната със сокет АМ3+ и техните възможности за овърклок. Като цяло всички почитатели на овърклока ще придобият представа коя дънна платка ще им даде най-добри резултати. В таблиците са представени най-основните и важни данни за овърклок като: фази на дъното, процесори с какво TDP се подържат, защити, формат на дъното, забележки и т.н. Надявам се така събрана и предложена информацията ще е доста по-удобна вместо за всяко дъно да се търси отделно инфо. Това са дънните платки пройзводени до средата на 2012 и доста от тях се предлага и до днес. Представени са 4-те най-големи пройзводителя на дънна Gigabyte, Asus, AsRock и MSI! Все още издирвам подобна информация за дъната на сокет 1155/1150, но никъде е няма така подбрана. :(

Ето и самите данни и дано са ви полезни!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Доста полезно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупост беше да цитираш тоя пост ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора преди да купя GA-990FXA-UD3 ме обеждаваха колко много съм щял да сгреша, как тези дъна за нищо не ставали греели много не можели да клокват като цяло ако клокнели било на много по-високи напрежения и други неправдоподобни глупости.

Вероятно е статията малко да е стара тъй като повечето дъна на гигабайт от високия клас вече имат нови ревизии поддържащи 220 вата.

Текущи настройки при мен, ако някой има същото или подобно гигабайт дъно

Процесор FX83XX

4200MHz

VCore 1.325V (LLC Medium)

Turbo Core не

APM не

C1E C6 не

HPC да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора преди да купя GA-990FXA-UD3 ме обеждаваха колко много съм щял да сгреша, как тези дъна за нищо не ставали греели много не можели да клокват като цяло ако клокнели било на много по-високи напрежения и други неправдоподобни глупости.Вероятно е статията малко да е стара тъй като повечето дъна на гигабайт от високия клас вече имат нови ревизии поддържащи 220 вата.Текущи настройки при мен, ако някой има същото или подобно гигабайт дъноПроцесор FX83XX4200MHzVCore 1.325V (LLC Medium)Turbo Core неAPM неC1E C6 неHPC да

Държа моя Fx6300 на същата честота със същите настройки като теб на дъното от подписа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държа моя Fx6300 на същата честота със същите настройки като теб на дъното от подписа :)

Дъното от подписа ти е интелско с някъв смотан пентиум.

Между другото дъното от подписа има бета биос вече с който нещата доста се подобриха.

LLC работи по-адекватно. Клокването е по-лесно и при малко по-ниско напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото ако не виждаш поста е от май месец,а този клокнат смотан пентиум къса всичките FX 81XX...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж заглавието на темата. Писал съм по темата. И айде да спреш с необоснованите твърдения фенски. И спри с нападките. Не разбра ли че всички те мразят вече

Написах го и в отделна тема но нека го има и тук линка за Бета биоса на GA990-FXA-UD3 Rev 4.0

http://download.gigabyte.cn/FileList/BIOS/mb_bios_ga-990fxa-ud3_v.4.x_f3h.zip

Текущи настройки при мен.

Процесор 4500МХз 1.40В LLC Медиум (При стария биос 1.44В LLC Медиум)

Температури Процесор около 60 - 65 градуса при тест с y-cruncher (При стария биос 68 - 75 градуса)

Северен Мост и Мосфет около 40 - 50 градуса при тест с y-cruncher (При стария биос вероятно около 70 градуса, не можех да го докосна дори.)

Охлаждане Arctic Cooling Freezer A30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж заглавието на темата. Писал съм по темата. И айде да спреш с необоснованите твърдения фенски. И спри с нападките. Не разбра ли че всички те мразят вече

Написах го и в отделна тема но нека го има и тук линка за Бета биоса на GA990-FXA-UD3 Rev 4.0

http://download.gigabyte.cn/FileList/BIOS/mb_bios_ga-990fxa-ud3_v.4.x_f3h.zip

Текущи настройки при мен.

Процесор 4500МХз 1.40В LLC Медиум (При стария биос 1.44В LLC Медиум)

Температури Процесор около 60 - 65 градуса при тест с y-cruncher (При стария биос 68 - 75 градуса)

Северен Мост и Мосфет около 40 - 50 градуса при тест с y-cruncher (При стария биос вероятно около 70 градуса, не можех да го докосна дори.)

Охлаждане Arctic Cooling Freezer A30

Да не мислиш,че ще ми пука,че някой от повечето тук хора без живот ме "мрази" ? Умрял съм Ви на всичките за вниманието,аз гледам да помагам на хората,а половината хора тука се опитват да ме изкарат някакъв "душманин" не знам защо ако толкова ме мразеха всички защо на ден ми пишат по скайп и тук на лично по 7-8 потребителя да ме питат за разни неща и след това ми благодарят,всичкото е от омраза сигурно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любезност чувал ли си?

Ако ме мразеха нямаше да ми пишат мой човек,не ме занимавай с детските си глупости ако щеш и на 40 години да си се държиш като пълно дете !Не видях само мен да ме мразят и за теб не чух много хубави думи,въобще не ме занимавай с глупости моля ти се,само като ти гледам аватара,държанието ти и грамотността ми става ясно за теб ( пиша с грешки,за да не се задържам в тази тема много)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любезност чувал ли си?

Никак не се учудвам,че старият ти профил е баннат.

Това не са фенски твърдения,а факти на които не вярваш но са верни и според мен никой не мрази monicho,а мразят именно теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добрите хора не се говори добре. И не коментирай аватара ми. Грамотност?? Знаеш ли за какво говориш изобщо. Та ти на всяка дума имаш грешки

Това не са фенски твърдения,а факти на които не вярваш но са верни и според мен никой не мрази monicho,а мразят именно теб

Не се интересувам от хорското мнение. Аз винаги съм праволинеен. Имам свое мнение опит знания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,виждам че си с FX кажи му този FX в кои игри и дали си струва пред повечето i3-ки за същите пари,обаче те минават и с по-евтино дъно,а твоето е почти 200 лева,200 и 200 станаха 400 хоп отидохме на i5 4460+h81 chipset тук няма грам фенщина,а факти,които са верни и всеки може да провери ето FX с дъно,което да става за нещо :

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

ASROCK 990FX EXTREME3/AM3

Обща стойност - 462.71 лв. с ДДС

Ето го i5 4460  заключен с читаво дъно :

GB B85M-HD3 /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 448.71 лв. с ДДС

Като възможностите им на стокови честоти са еднакви,а дори може да купиш xeon  и евтино дъно,което е къде по-добре от стоков FX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добрите хора не се говори добре. И не коментирай аватара ми. Грамотност?? Знаеш ли за какво говориш изобщо. Та ти на всяка дума имаш грешки

Не се интересувам от хорското мнение. Аз винаги съм праволинеен. Имам свое мнение опит знания.

А бановете са нещо обичайно тук не искат умни хора. Преди година имаше много увни хора тук. Някои са баннати до момента. Други просто не пишат. И не е никаква загуба за мен дори да имам бан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бановете са нещо обичайно тук не искат умни хора. Преди година имаше много увни хора тук. Някои са баннати до момента. Други просто не пишат. И не е никаква загуба за мен дори да имам бан.

Няма такова нещо като лоши и добри хора,има искащи да са добри и искащи да бъдат лоши,ти искаш да бъдеш лош с другите,твой избор.Не виждам коя дума ми беше грешка,няма значение,малко хора могат да оценят това,което правя за тях,но това са хората,които не са шматки и гледат по-далече от носа си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,виждам че си с FX кажи му този FX в кои игри и дали си струва пред повечето i3-ки за същите пари,обаче те минават и с по-евтино дъно,а твоето е почти 200 лева,200 и 200 станаха 400 хоп отидохме на i5 4460+h81 chipset тук няма грам фенщина,а факти,които са верни и всеки може да провери ето FX с дъно,което да става за нещо :

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

ASROCK 990FX EXTREME3/AM3

Обща стойност - 462.71 лв. с ДДС

Ето го i5 4460  заключен с читаво дъно :

GB B85M-HD3 /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 448.71 лв. с ДДС

Като възможностите им на стокови честоти са еднакви,а дори може да купиш xeon  и евтино дъно,което е къде по-добре от стоков FX.

Аз направих конфигурация с нисък бюджет,ето защо съм с FX процесор.И все пак нека оставим човека няма смисъл от спорове.Той си знае,че AMD са добри и не може да си промени мнението.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отклоняваме се много от заглавието на темата и ще се намеси капитана.

Малък коментар относно двете ти предположения. Всеки тук знае че Асрок нямат свястна платка за АМ3/АМ3+ сокет

Интелска конфигурация със скъп процесор и бюджетна платка за мен е пълен смях.

Отделно пуснах тема за бенчмарк където съм показал тестове под уиндоус колкото и да не го харесвам.

И не всичко е игри и игри. Има и други неща от живота пред това само да киснеш по форуми и да говориш кой компютър ставал за игри.

Аз направих конфигурация с нисък бюджет,ето защо съм с FX процесор.И все пак нека оставим човека няма смисъл от спорове.Той си знае,че AMD са добри и не може да си промени мнението.Това е.

Изобщо не ме интересуват марките и двете са еднакво лоши за мен. Но когато се говори нека има и резултати от лични сравнения а не от клипове из нета.

Не веднъж съм го казвал че ако имам възможност да се сдобия бих използвал само процесор Эльбрус. http://www.mcst.ru/vosmiyadernyj-mikroprocessor-s-arkhitekturoj-elbrus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от VecZen
      Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.
    • от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
    • от killcho
      Някой знае ли дали дъната на Asrock с чипсет z390 поддържа на "DisrlayPort"-та си "multi-stream transport(MST)"?
      И по-точно кое или кои?
      Благодаря предварително, за отделеното време и внимание.
    • от Амид Кърджалиев
      Здравейте! 
      Имам един Asus ZENFONE 2 Laser Z00ED, Android 6.0 marshmallow. 
      Искам да го руутна но трябва да се отключи буутлоадера първо, но официалното приложение на Asus за отключване, не работи, инсталирам го и ми дава грешка в мрежата. 
      Някакви идеи? 
  • Дарение

• Добави ново...