Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Dimitraki

Проблем с инсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Добър вечер, днес се сдобих с нов лаптоп Acer Aspire E1-432 с процесор Celeron 2597 1,4Гхц 6гб рам и без операционна система. Моделът е нов и явно BIOS-ът е по-ново поколение.Опитах се да инсталирам Windows-a, който имам на диск и вече съм инсталирал на повече от 10 различни машини, но след като стигне до етапа след първоначалното Coying windows files забива на логото. Опитах го на друг лаптоп и си го буутна без проблем. Опитах да го инсталирам от флашка (използшах програмата Rufus понеже я видях в една тема тук) и пак не стана. Пробвах да променям настройките на bios-а за UEFI и за обикновения BIOS и пак не стана. Мисля че има вградена защита за пиратски дискове. Изключих защитата на UEFI и пак не стана. Ако някой има някакви идеи ще се радвам да ги чуя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си изключил всичко. Ето ти линк . Освен това ако хард диска ти e с GPT partition Table, Windows 7 няма да го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е един от проблемите - GPT-то. На старите версии проблема се решаваше като направя UEFI Boot на Disabled. Но тук имам две опции. UEFI и Legacy. Ако е UEFI правя Secure Boot da e disabled  но пак ми забива на първото лого. Ако използвам Legacy ми излиза грешка заради GPT. И не знам как да го направя от тук на сетне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е един от проблемите - GPT-то. На старите версии проблема се решаваше като направя UEFI Boot на Disabled. Но тук имам две опции. UEFI и Legacy. Ако е UEFI правя Secure Boot da e disabled  но пак ми забива на първото лого. Ако използвам Legacy ми излиза грешка заради GPT. И не знам как да го направя от тук на сетне.

E трябва да конвертираш диска от GPT в MBR, иначе няма да може да инсталираш Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как мога да го свърша това? В момента нямам никаква операционна система инсталирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как мога да го свърша това? В момента нямам никаква операционна система инсталирана?

След по- малко от 30 сек. в гугъл:

http://alexeyworld.com/blog/gpt_to_mbr.212.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря от все сърце! Не се сетих да търся на руски :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...