Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

onogondur

Може ли Виваком устройство за пренос на данни да работи на Андроид базиран табле

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.Както става ясно от заглавието,таблетът е с операционна система Андроид.Искаме да му сложим съответното устройство на Виваком,но както казва колежката-"не става,не тръгва и няма интернет".Явно трябват драйвери.Виждам в сайта на Виваком тия устройства са с няколко вида драйвери.За Уиндоус,Мак и Линукс.Предполагам линукските драйвери са точно нужните за Андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте уважаеми съфорумци.Както става ясно от заглавието,таблетът е с операционна система Андроид.Искаме да му сложим съответното устройство на Виваком,но както казва колежката-"не става,не тръгва и няма интернет".Явно трябват драйвери.Виждам в сайта на Виваком тия устройства са с няколко вида драйвери.За Уиндоус,Мак и Линукс.Предполагам линукските драйвери са точно нужните за Андроид.

И аз така предполагам , но не съм инсталирал на таблет нищо поне за сега. Другите не могат да бъдат за тази платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти улесня и на тебе живота - ще кажа следното:

Виваком предлагат т.н. 'бисквитка' или другоятче казано - hotspot с мобилен интернет. Мацката си взема едно такова и това и решава проблема с таблета и мобилната мрежа (щом таблета няма 3G слот).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен работи и тръгна без драйвери. Само с преходник от USB към микро usb.

Явно си имал късмет, защото не всички устройства са съвместими. Моя таблет например си има 3G слотове, и нямам проблеми, но за преходника не винаги е гаранция че ще стане. Прочетете документацията на таблета, там е описано с кои устройства има съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком предлагат т.н. 'бисквитка' или другоятче казано - hotspot с мобилен интернет. Мацката си взема едно такова и това и решава проблема с таблета и мобилната мрежа (щом таблета няма 3G слот).

Тази така наречена "бисквитка" не е ли точно това устройство,за което говоря и аз?Тя и в момента има такова,но не иска да заработи на нейният таблет.Само че го слага в обикновен ЮСб порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си имал късмет, защото не всички устройства са съвместими. Моя таблет например си има 3G слотове, и нямам проблеми, но за преходника не винаги е гаранция че ще стане. Прочетете документацията на таблета, там е описано с кои устройства има съвместимост.

Определено съм имал късме като знам, че други изобщо не тръгват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще видя какво точно има тя,че ще го носи на работа.

В описанието на устройството,което ми давате,уважаеми krassleto, пише,че не е съвместимо с Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще видя какво точно има тя,че ще го носи на работа.

В описанието на устройството,което ми давате,уважаеми krassleto, пише,че не е съвместимо с Линукс.

WLAN

Да - просто ползваш безжична мрежа наоколо с таблет, телефон, лаптоп и кво-то и да е с b/g/n стандарт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и в момента може да ползва безжичен нет на таблета.Взема го от телефона си.Ама се оплаква,че много и падала батерията,което си е напълно резонно да става.Идеята и е,с някое от устройствата в тази страница, да може да го свърже към таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и в момента може да ползва безжичен нет на таблета.Взема го от телефона си.Ама се оплаква,че много и падала батерията,което си е напълно резонно да става.Идеята и е,с някое от устройствата в тази страница, да може да го свърже към таблета.

Ако таблета няма 3G слот, друг вариант освен преходник или маршрутизатор който поддържа 3G модеми няма. Последния ще излезе по-скъпичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ползва усб-то на таблета - тогава неговата батерия ще пада бързо...

Това устройство замества все едно телефона и (като хот спот). Не мога да споделя характеристики на батерията му, но е малко и удобно за носене заедно с таблета (а и не ти се пречка като стърчащ отстрани усб стик - грозно)...

А за подкарване на такива устройства (стиков от по-старите) - в андроид форума имаше някакви наченки за успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета поддържа ли OTG ? Предполагам че поддържа, щом се опитваш да слагаш USB модема за 3G. Отиди в офис на vivacom и пробвайте с няколко flash-ки докато някоя проработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Довечера ще знам точният модел и марка на таблета и и на устройството ,което има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема може да ти помогне.

Благодаря,ще разгледаме сега с колежката.Оказва се обаче,че не е донесла устройството,защото трябвало да го ползва мъжът и.Упражнението се отлага за след известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...