Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

moon.flower.f

WD My Passport WD Smartware ПРОБЛЕМ с парола

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се опитам да разкажа проблема максимално кратко. Закупих 2 такива диска, копирах цялата си информация на тях (2, ако стане с 1 нещо, да имам backup с информацията). Сложих парола и на двата със софтуера, който върви с тях. Направих clean reinstall на лаптопа (Macbook), а хардовете са във формат FAT32, за да могат и на мак и на уиндоус да работят.

Хардовете си работят нормално няколко месеца, а аз отлагам местенето на цялата информация, тъй като бях заета с други неща. Но много пъти си използвам файлове от тях. Решавам, че ще местя информацията, въвеждам паролата, която е проста от 4 символа за да ми отвори харда. Дава ми, че не е вярна. Това многократно. Сменям другия, пак същото. Никой не е имал достъп до тях, да уточня, че да я е сменил.

Като чета по форумите, положението изобщо не изглежда розово, а там е цялата ми и лична и по работа информация от последните 5-6 години и я нямам на друго място освен там. Излишно е да споменавам какъв шок е. А още повече, това, което пише във всички форуми, че възстановяването на парола, когато е зададена със smartware  е невъзможно, както и заобикалянето й или възстановяването на encrypted файлове.

Ето и извадка на английски от форума по повод, че не съм единствената, на която се е случило:

the password is stored somewhere on the drive - my guess is a normally unreachable sector.
If this sector gets corrupted, either your password won't work, or your blank password is now no longer blank.
WD has no mechanism for blanking this password sector, nor do they seem to have any intention of making one.
They also have no mechanism for retrieving your password, or generating a "master" password based on the drive serial number etc. the way that laptop manufacturers like DELL do if you lose your laptop password, and prove ownership of the laptop.

Ако някой желае, ще го преведа на български. Има доста хора, които пък са нямали парола и е започнало да им изписва това, други, които пък изведнъж е започнало да им дава невалидна парола.

Ако има някой, който е наясно какво може да се направи в случая, сблъсквал се е с такъв проблем или знае фирма към, която да мога да се обърна за да ми въстанови информацията (хора, които наистина могат да го направят, а не "Дай да пробвам"), ще съм много благодарна да споделите.

Благодаря!

П.П. Когато се случи това и за двата харда ползвах 1 usb кабел. След това пробвах и другия, пробвах и на други компютри. Странното в случая е - ок, единия се е повредил, но как и двата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви модели са ви дисковете?

По колко опита правихте да ги отключвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви модели са ви дисковете?

По колко опита правихте да ги отключвате?

WD My Passport Ultra 500GB

Ами по много пъти опитвах. Принципно имаш 5 опита и след това трябва или да го форматираш или да unplug-неш харда и да опиташ отново. Проблема е, че файловете са криптирани и дори да го форматираш и да направиш recovery е безсмислено.

Някаква идея към кого мога да се обърна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам много добре как работи криптирането. Това което си постнал от английския форум не е особено вярно. Напиши модела или снимай кутийката там където пише серийния номер. Искам да разбера с кой криптиращ чип са. И не ги пускай повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам много добре как работи криптирането. Това което си постнал от английския форум не е особено вярно. Напиши модела или снимай кутийката там където пише серийния номер. Искам да разбера с кой криптиращ чип са. И не ги пускай повече!

Готово, на ЛС ги изпратих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...