Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Good Old TIme

Проблем с пускане на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера както си играех пред лаптопа и изведнъж екрана стана черен и лаптопа продължи да работи, но не можех да видя какво става на екрана, понже беше черен. Предполагам нещо се е пренатоварил, понеже то лаптопа ми и без това има проблеми - може би повреден хардуер. Инак си работи нормално, като цяло. Освен като изключим това, че понякога се натоварва много от неща, които би трябва да не се натоварва, ако му няма нищо (може би).

След, като пуснах лаптопа 15-20 секунди след, като заредят първи процеси, изписва един текст с бели букви на черен фон, не помня точно какво пишеше на тях, но нещо от сорта:

"Checking file system on C:
The type of file system is NTFS"

оставям го 5-10 секудни и започва да сканира файловете, стига до 41 % и спира, пробвах така 2-3 пъти да го изключвам и включвам и все спира там. Когато обаче ми се покаже този екран имам около 10 секунди да цъкна някое копче от клавиатурата и като го цъкна лаптопа се включва нормално. Можете ли да ми кажете какво е това ? Мога ли да го оправя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си твърдия диск за грешки с HDTune например.

Това което ти се появява на екрана е чекдиск (сканиране на диска за грешки чрез системния инструмент на Window$). Относно рестартирането, нищо не може да се каже все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на повреден видео драйвър, за това и да пуска проверката на диска. Добре е да се направи една чиста инсталация на драйвъра за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си твърдия диск за грешки с HDTune например.

Това което ти се появява на екрана е чекдиск (сканиране на диска за грешки чрез системния инструмент на Window$). Относно рестартирането, нищо не може да се каже все още.

Благодаря ти за отговора ! После нещо трябва ли да копирам от резултатите след сканирането на програмата или ако има грешки тя сама ще го поправи ?

Прилича ми на повреден видео драйвър, за това и да пуска проверката на диска. Добре е да се направи една чиста инсталация на драйвъра за видеото.

Би ли ми казал точно какво трябва да унинсталирам и инсталирам наново, къде се намира и кой е този драйвър ? Кой драйвър е за видеото тоест ?

Нещо и звука изглежда се е бъгнал. Имаше две песни, които изтеглих вчера и онзи ден. И сега, като пусна точно тези двете, ми накъсват нещо ... Като изтрих и изтеглих едната наново преди малко и сега е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми казал точно какво трябва да унинсталирам и инсталирам наново, къде се намира и кой е този драйвър ? Кой драйвър е за видеото тоест ?

Нещо и звука изглежда се е бъгнал. Имаше две песни, които изтеглих вчера и онзи ден. И сега, като пусна точно тези двете, ми накъсват нещо ... Като изтрих и изтеглих едната наново преди малко и сега е наред.

Коя марка е видео картата? А това с песните е ставало защото файловете са били повредени, ще е добре да се направи една обстойна проверка за грешки. Може и да прикачите една снимка от Hard Disk Sentinel, може би хард диска си заминава вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя марка е видео картата? А това с песните е ставало защото файловете са били повредени, ще е добре да се направи една обстойна проверка за грешки. Може и да прикачите една снимка от Hard Disk Sentinel, може би хард диска си заминава вече.

Pentium® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

RAM 4,00 GBSystem type 64-bit Operating System

Сега свалих програмата за която написахте, може ли само да ми кажете от къде в нея да изкарам снимката за която ми написахте ? И да я активирам с активационен ключ, програмата, (да потърся в гугъл) нужно ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

RAM 4,00 GBSystem type 64-bit Operating System

Сега свалих програмата за която написахте, може ли само да ми кажете от къде в нея да изкарам снимката за която ми написахте ? И да я активирам с активационен ключ, програмата, (да потърся в гугъл) нужно ли е ?

Не сте дали какво е видеото тук, може да свалите програмата Speccy и да прикачите една снимка от нея. А за другата програма не ви трябва ключ, просто прикачете една снимка на началния екран където пише performance и health.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от едната програма снимката.

А от програмата "Speccy" бихте ли ми казали коя директория точно искате да снимам ?

post-187083-0-65053100-1396456186_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от едната програма снимката.

А от програмата "Speccy" бихте ли ми казали коя директория точно искате да снимам ?

Изглежда че няма проблеми с хард диска, една проверка с checkdisk ще му е достатъчна. А от Speccy от Summary е достатъчно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под чек диск това ли имате предвид да направя - 

?

Качих снимката.

post-187083-0-78949000-1396458381_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е. А за драйвъра премахнете го както е показано тук: http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/GPU57RemoveOldGraphicsDrivers.aspx#Win7След това свалете най-новата версия на видео драйвъра от сайта на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е. А за драйвъра премахнете го както е показано тук: http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/GPU57RemoveOldGraphicsDrivers.aspx#Win7След това свалете най-новата версия на видео драйвъра от сайта на AMD.

Благодаря ти за отговора, братле. Пробвах да направя chek disk, но ми изписваше текст, че след, като се ресне лаптопа ще се направи чек деск и като рестартирах лаптопа пак заби на 41 %, изчаках 5-10 минути и продължи да трупа процентите. Изглежда е било нужно да се изчака, просто е сканирал нещо по-бавно на тази част от сканирането, изглежда.

Благодаря ти за цялата помощ, мойка :) !!! Жив и здрав да си ти желая и много щастлив. Но най-вече ти желая БОГ да е с теб и да ти помага, братле ! Чао ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...