Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

С. Кондуров

Проблем със свързване на модем и рутер.

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!От сутринта се мъча да свържа маршрутизатора Tp-Link Wr340G с модема на интернет доставчика ми виваком Huawei без успех....Схемата е следната. Модема на виваком е на първия етаж от нашата къща в на брат ми стаята, аз купих 10 метра кабел и го сложих в Lan-Port 1 на виваком модема, след това другия край качих до втория етаж и го сложих във Wan порта на Tp-Linka, но интернет нямам.Модема на виваком има wi-fi,но в моята стая е много слаб и затова слагам този маршрутизатор... Незнам къде бъркам, но от сутринта правя гимнастика с настройки и глупости и все не се получава... Получих помощ от колегата ни TechManiac, но пак интернет нямаше....Моля Ви за малко помощ.Искам да отбележа, че Wan порта на Tp-linka не свети когато съм сложил кабела - незнам защо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Искам да отбележа, че Wan порта на Tp-linka не свети когато съм сложил кабела - незнам защо....

Пробвайте с друг кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друг кабел

Възможно ли е да от него. Снаждах го, за да го удължа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейййййййййййййй много съм глупав............ Цял ден изгубих, а не дадох 2.30 за 10метра кабел, да се правя на луд тука....... Оффф TechManiac много извинявай и за твоето изгубено време....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейййййййййййййй много съм глупав............ Цял ден изгубих, а не дадох 2.30 за 10метра кабел, да се правя на луд тука....... Оффф TechManiac много извинявай и за твоето изгубено време....

Няма нищо, все пак опитахме на ЛС чрез настройките но не се получи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо, все пак опитахме на ЛС чрез настройките но не се получи. :)

Как да се получи, като въобще е нямало интернет до тоя рутер хахахах...... Като взема кабел, ще те притеснявам пак, ако имам проблеми да знаеш.... Иначе Wan индикатора би трябвало да светне с работещ кабел нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се получи, като въобще е нямало интернет до тоя рутер хахахах...... Като взема кабел, ще те притеснявам пак, ако имам проблеми да знаеш.... Иначе Wan индикатора би трябвало да светне с работещ кабел нали?

Да.

Кой да се сети за кабела. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай като ги свържеш. Модема и рутера са с еднакви  IP:192.168.1.1. Когато правиш вътрешната си мрежа трябва да смениш IP на рутера да е 192.168.2.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Кой да се сети за кабела. :D

Аз трябваше да започна още от раното като ти писах - с това: Как да снадя кабела за да има интернет рутера хахахахах.

Внимавай като ги свържеш. Модема и рутера са с еднакви  IP:192.168.1.1. Когато правиш вътрешната си мрежа трябва да смениш IP на рутера да е 192.168.2.1.

Тия IP-та днес ги смених около 400 пъти ахааахха....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...