Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

just_a_fil

Инсталация на Win 7 и Win 8

Препоръчан отговор

Здравейте имам странен проблем със компютъра, когато съм под Wondows 7 и искам да сложа Windows 8 когато стигна до опцията да избирам във кой дял да се инсталира не иска във които и да е дял. Става само ако изтрия всичките дялове и форматирам хард диска на ново... проблема е и при преминаване от Windows 8 към 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кажи си какъв е проблема с Windows 7 ,че искаш да си слагаш бъгавия Windows 8.

2. Windows 8 си разпределя дяловете по друг начин и ако не знаеш какво правиш по-добре не пипай, за да не ти изчезне ценната информация от компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам странен проблем със компютъра, когато съм под Wondows 7 и искам да сложа Windows 8 когато стигна до опцията да избирам във кой дял да се инсталира не иска във които и да е дял. Става само ако изтрия всичките дялове и форматирам хард диска на ново... проблема е и при преминаване от Windows 8 към 7.

Здравей, трябва да имаш празен, първичен, с файлова система NTFS  дял за да инсталираш Windows 8 на него. Трябва да бъде поне 25 ГБ.

Казвай как върви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Я виж тази статия дали ще ти свърши работа:

Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кажи си какъв е проблема с Windows 7 ,че искаш да си слагаш бъгавия Windows 8.

2. Windows 8 си разпределя дяловете по друг начин и ако не знаеш какво правиш по-добре не пипай, за да не ти изчезне ценната информация от компютъра.

Това че не сте намерили правилния Windows 8 не ви дава право да обиждатe Windows-а,по-скоро 7-та е по-бъгава,с windows 8 съм и вече карам 3/4 месеца и съм доста доволен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че не сте намерили правилния Windows 8 не ви дава право да обиждатe Windows-а,по-скоро 7-та е по-бъгава,с windows 8 съм и вече карам 3/4 месеца и съм доста доволен .

Това е мое мнение. Не съм се занимавал с хакнат Windows 8 или нещо подобно. Просто Windows 8  е боза и продължавам да го твърдя. Ще дам само един аргумент. Ако е толкоз добър Windows 8 от Microsoft няма да правят Windows 9,  а ще се стремят да оправят този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мое мнение. Не съм се занимавал с хакнат Windows 8 или нещо подобно. Просто Windows 8  е боза и продължавам да го твърдя. Ще дам само един аргумент. Ако е толкоз добър Windows 8 от Microsoft няма да правят Windows 9,  а ще се стремят да оправят този.

Да,то затова windows 7 излезе 2009 а windows 8 2012-8 излезе толкова късно защото така и не успяха да оправят бъговете на 7-та  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,то затова windows 7 излезе 2009 а windows 8 2012-8 излезе толкова късно защото така и не успяха да оправят бъговете на 7-та  :D

Да и понеже е толкоз прекрасен започват да разработват и Windows 9. С Windows 7 проблеми никога не съм имал. Инсталиран е на доста компютри. С Windows 8 съм се сблъсквал няколко пъти и се започват проблеми от типа: проблем с драйвери, проблем с Update, невъзможност за стартиране на програми и приложения, даже скайп прави проблеми макар, че и той вече е на Майкрософт.

Но както казах това са мои виждания и не карам постващия да се съобразява с тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема да се направи ъпгрейд от 7 на 8 вместо преинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз белята вече я направих тоест сложих си Windows 8.1 Pro като цяло мога да кажа че самия компютър работи по-добре и е по пъргав от колкото със Windows 7. Но странното е че игри който безпроблемно съм инсталирал и играл под 7 сега не стартират и крашват и искам да си върна седмицата но ако го направя ще трябва да изтрия целия хард диск защо прави така незнам

Тук не си прав Емо, причината Майкрософт да разработват Windows 8 и респективно Windows 9 не е защото едната е добра или лоша. Малко след появата на Windows Vista като официална политика от компанията обявиха че целта им е на минимум всеки две години е да пускат нова операционна система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз белята вече я направих тоест сложих си Windows 8.1 Pro като цяло мога да кажа че самия компютър работи по-добре и е по пъргав от колкото със Windows 7. Но странното е че игри който безпроблемно съм инсталирал и играл под 7 сега не стартират и крашват и искам да си върна седмицата но ако го направя ще трябва да изтрия целия хард диск защо прави така незнам

Тук не си прав Емо, причината Майкрософт да разработват Windows 8 и респективно Windows 9 не е защото едната е добра или лоша. Малко след появата на Windows Vista като официална политика от компанията обявиха че целта им е на минимум всеки две години е да пускат нова операционна система. 

Windows 8 това е решението НЕ 8.1 Pro,ако не искаш да си поразиш хард диск-цъкаш на иконата (на играта) с десен бутон,свойства (properties),съвместимост : даваш отметка и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО оставяш на Windows Xp както си е и ако не стане смени Windows xp с Windows 7-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ПУСНЕШ ИГРАТА КАТО АДМИНИСТРАТОР  :)

post-345773-0-02655100-1396708123_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и понеже е толкоз прекрасен започват да разработват и Windows 9. С Windows 7 проблеми никога не съм имал. Инсталиран е на доста компютри. С Windows 8 съм се сблъсквал няколко пъти и се започват проблеми от типа: проблем с драйвери, проблем с Update, невъзможност за стартиране на програми и приложения, даже скайп прави проблеми макар, че и той вече е на Майкрософт.

Но както казах това са мои виждания и не карам постващия да се съобразява с тях. 

Вездесъщият Windows 7, нали така :) То и с DOS проблеми няма, но не означава, че е супер-дупер. Да, при всички положения осмицата е по-зле от седем, но и седем е доста некадърно изпълнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вездесъщият Windows 7, нали така :) То и с DOS проблеми няма, но не означава, че е супер-дупер. Да, при всички положения осмицата е по-зле от седем, но и седем е доста некадърно изпълнение.

Никъде не съм казвал, че Windows 7 е перфектен, но пред избор Windows 7 или Windows 8 избирам седмицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се мъчиш с осмицата. Сам виждаш че имаш проблем с игрите. Някои програми, които си ползвал няма да работят както трябва или ще те изхвърлят. Да не говорим че много от портейбълките не работят или пък за скапания интерфейс и метро . Windows 8 го изтърпях точно 5 дни и то поради простата причина че нямах време да преинсталирам.Повече това на компютъра ми НЕ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се мъчиш с осмицата. Сам виждаш че имаш проблем с игрите. Някои програми, които си ползвал няма да работят както трябва или ще те изхвърлят. Да не говорим че много от портейбълките не работят или пък за скапания интерфейс и метро .Windows 8 го изтърпях точно 5 дни и то поради простата причина че нямах време да преинсталирам.Повече това на компютъра ми НЕ.

Тегли нови версии на програмите. Няма как програми от преди 10 години да вървят без проблеми. Тези програми са предвидени за стари машини. Почти всяка програма и игра пускат нова версия през годината.

Метрото е най-доброто нещо откакто има Windows. Предлага огромни възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо и нужно да бълват ОС една след друга след като всяка следваща версия има бъгове и проблеми. Ако продължават така ще дойде ден в който ще фалират. И без това вече съм сложил Убунту на 2 машини, windows ряпа да яде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо и нужно да бълват ОС една след друга след като всяка следваща версия има бъгове и проблеми. Ако продължават така ще дойде ден в който ще фалират. И без това вече съм сложил Убунту на 2 машини, windows ряпа да яде.

Аз съм на мнение, че всяка следваща версия е по-добра от предишната. Преминал съм през XP които си беше бъгав. След това със 7 но и там бъгваше. При 7 трябва да се инсталират цял диск с драйвери. Накрая съм с 8 и  след това с 8.1 и мога да кажа че тези две версии са най-добрите за момента. Всички драйвери са инсталирани автоматично. Екрана автоматично се оразмерява. Най-красивото меню. Работи по-бързо и по-бързо се включва и идключва

Няма как да фалира докато хората ползват лаптопи и РС. Нямат конкурент от техния калибар в операционните системи за лаптоп и РС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че всяка следваща версия е по-добра от предишната. Преминал съм през XP които си беше бъгав. След това със 7 но и там бъгваше. При 7 трябва да се инсталират цял диск с драйвери. Накрая съм с 8 и  след това с 8.1 и мога да кажа че тези две версии са най-добрите за момента. Всички драйвери са инсталирани автоматично. Екрана автоматично се оразмерява. Най-красивото меню. Работи по-бързо и по-бързо се включва и идключва

Няма как да фалира докато хората ползват лаптопи и РС. Нямат конкурент от техния калибар в операционните системи за лаптоп и РС.

Автоматично инсталиране на драйвери никога не разрешавам на Windows. Закон е при мен и няма да го променя. Да не говорим, че покрай автоматичните инсталации и Updates се инсталират прекалено ненужни неща, които товарят после компютъра. Windows 8 може и да стане добър, но ще трябва да поработят още върху него. 

За да не спорим излишно и да пълним темата нека постващия да тества сам и да провери дали с Windows 8  му е добре или не. Може да си направи и Live версия, да поработи малко и сам да прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казвал, че Windows 7 е перфектен, но пред избор Windows 7 или Windows 8 избирам седмицата.

Факт : )

Да не говорим че много от портейбълките

Няма такава дума портейбъл. Виж, портъбъл има : )

Че то всяка ОС, която е съвременник на машината си инсталира всичко. След две-три години вече няма да е така. Ти по това ли оценяваш една операционна система??? Когато излезе ХР също си разпознаваше всицко. И до ден днешен като правя някоя архаична машина, всичко е разпознато. Това не е нещо ново и не говори за качество или липсата на такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт : )

Няма такава дума портейбъл. Виж, портъбъл има : )

Че то всяка ОС, която е съвременник на машината си инсталира всичко. След две-три години вече няма да е така. Ти по това ли оценяваш една операционна система??? Когато излезе ХР също си разпознаваше всицко. И до ден днешен като правя някоя архаична машина, всичко е разпознато. Това не е нещо ново и не говори за качество или липсата на такова.

Не само по това а и колко програми има  инсталирани които може да се ползват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също не е никакъв критейри. Всеки може да си направи самоделка с един милион програми набухани вътре. Това не я прави качествена ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...