Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mike_ivanov

Гейминг конфигурация до 1800лв.

Препоръчан отговор

Събирах пари известно време и най-накрая реших да си взема компютър.Предпочитания към платформата нямам стига да става за добър клок.Охлаждане за процесора е необходимо защото клок ще се прави веднага след покупката.Кутията задължително трябва да има добро охлаждане предно и задно.Рам незнам колко трябва но мисля че 8 ще е добре.Дъното ако е възможно да подържа SLI защото след 2-3 месеца да се сложи още една видео карта.ССД не знам дали може да влезе в бюджет от 1800лв. Но ако може няма да е зле.Монитор някакъв до 260-280лв. От захранвания нищо не разбирам така че незнам.Надявам се да ми помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво друго,освен клок ще ползвате машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се откажеш от ССД на първо време.Ако не се гони екстремен клок,може да минеш с обикновен въздушен охладител.Повечко рам ще ти трябва и добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се откажеш от ССД на първо време.Ако не се гони екстремен клок,може да минеш с обикновен въздушен охладител.Повечко рам ще ти трябва и добра видеокарта.

От ССД ще се откажа като за начало.А за клок не е толкова екстремен от порядъка на 0,5ghz. до 1ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 1 824.49 лв. с ДДС

Сега прочетох мнението ти.От клок май изобщо нямаш нужда.Вземи си един обикновен Ксеон процесор,с добро дъно му направи малко ТурбоБууст.И това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Това е в случай че имаш стар хард които е SATA. 

Ако взимаш друга рам гледай пак да е нископрофилна (да не е с високи радиатори) за  да нямаш ядове.

Захранването е желателно да е над 500W щом искаш клок и повече от една видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КоличкаASROCK Z87 EXTREME3 /LGA1150 I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST CM HYPER 212 EVO 2X8G DDR3 1600 KINGST HYPERX Обща стойност - 1 824.49 лв. с ДДССега прочетох мнението ти.От клок май изобщо нямаш нужда.Вземи си един обикновен Ксеон процесор,с добро дъно му направи малко ТурбоБууст.И това е.

Защо да няма нужда като може защо да не се направи.Пък и в момента един i5 се представя по-добре в игрите примерно от ксеона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 203.09 лв. с ДДС

Обаче се отказваш от голям клок..този процесор си идва на 4200 мхз и повече едва ли ще ти трябват.
Също може да се добавят 120 mm вентилатори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От емаг никога пак няма да поръчам нищо 4 пъти ми пращаха хард диск за лаптоп и само с лоши сектори не искам главоболия поръчвайки от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да няма нужда като може защо да не се направи.Пък и в момента един i5 се представя по-добре в игрите примерно от ксеона.

Приблизително 0,5 ГХц клок се постигат и без да имаш отключен процесор,само с едното Буустване.Трябва ти добро дъно.Все повече ядра ще са нужни от тук насетне в игрите,че и в програмите.За това и ти предлагам Ксеон,който си има 8 треда.Това все едно е i7,но без вградено видео.Пък докато дойде нужда да клокваш,конфигурацията ти ще е остаряла.

От емаг никога пак няма да поръчам нищо 4 пъти ми пращаха хард диск за лаптоп и само с лоши сектори не искам главоболия поръчвайки от там. 

Аз пък поръчвам от там и нямам никакви проблеми.не си мисли,че целта на хората е само да прекарват клиентите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приблизително 0,5 ГХц клок се постигат и без да имаш отключен процесор,само с едното Буустване.Трябва ти добро дъно.Все повече ядра ще са нужни от тук насетне в игрите,че и в програмите.За това и ти предлагам Ксеон,който си има 8 треда.Това все едно е i7,но без вградено видео.Пък докато дойде нужда да клокваш,конфигурацията ти ще е остаряла.Аз пък поръчвам от там и нямам никакви проблеми.не си мисли,че целта на хората е само да прекарват клиентите си.

Не е ли тогава по-добре АМД отколкото ксеон щото е по евтин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 490.55 лв. с ДДС
Ще минеш без малко SSD.

Не е ли тогава по-добре АМД отколкото ксеон щото е по евтин?

Както искаш.Процесорите са коренно различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми незнам може просто аз да съм бил карък. Но четири пъти върви пък изпращай и вземай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво са му тия 4 ГБ памет на видеокартата?

Автора на темата,по-добре вземи какво ти предложи макарони като видеокарта.Пък и ССД ще получиш.

Количка

Обща стойност - 1 829.50 лв. с ДДС

Може да минеш с по-малко рам,2 х 4,и със спестените пари вземаш картата 760.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко звъня да видим дали ще ме одобрят.Реших на изплащане защото ще трябва да се вземе нов телевизор че стария изгоря.Ще пиша дали са ме одобрили до 1 час ли нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ще звъниш в неделя вечерта и кой ще ти отговори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудя защо не ми вдига никой. Исках да рабера подробности за лизинга,пратих емайл с въпроси.И аз не се съобразих че е неделя..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търпение.За кой магазин става дума?

п.п.Да знаеш,че по-добре ще е да теглиш потребителски кредит от банка.оскъпяването ще е по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никем първо за всичко освен видео картата. Реших да дам шанс на емаг. Дали може да е сглобен ама без видео карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ако конфигурацията включва кутия,може да поискаш да ти я сглобят.

Послушай ме,по-добре кредит от банка,отколкото на изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1800 лева ще ми излезе към 2200-2300 няма смисъл да тегля кредити според мене. Защо мислиш че е по добре кредит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...