Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jufo

Охладител на процесор - проблем при смазване.

Препоръчан отговор

Здравейте , става въпрос за това вентилаторче... -> http://prikachi.com/images/278/7250278V.jpgНяма нито тапичка, която да изкарам - нито лепенка , която да отлепя за да го смажа.По какъв начин мога да го смажа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лепенката е от другата страна...

Трябва самият вентилатор да се свали от радиатора - закрепен е с винтове в ъглите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От другата страна като го свалиш няма ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма винтове , това е проблема... може би трябва да се издърпа ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е защипан по някакъв начин. Каква е тази пластмаса отдолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш по 2 щипки отстрани...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да го изкарам - не става... моля , ако някой знае как да ми спомене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре имаш 2 закопчалки за целия охладител към процесора, изкарай го и тогава снимай хубаво и ще ти кажем.... Ти така като си го снимал нищо не се вижда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно че, не мога да го изкарам... по силно ли трябва да се дръпне ? Пробвах и със сила.. пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де човек виждам ти закопчалката бутни по силно нагоре или я натисни надоло за да откопчее....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де човек виждам ти закопчалката бутни по силно нагоре или я натисни надоло за да откопчее....

Пробвах надолу да бутна , бутах и по-силно нагоре (чак пръстите ме заболяха).. пак нищо не става.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах надолу да бутна , бутах и по-силно нагоре (чак пръстите ме заболяха).. пак нищо не става.........

Снимай го по-добре отстраним колкото се може по-добре снимай закопчаващия механизъм...

Сокета АМ2 ли е? Ако е той, натиска се надоло и откопчава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво дърпаш и буташ!https://www.youtube.com/watch?v=We0NRiEuuSQ Това е видео от което ще разбереш как да свалиш охладителя от процесора,след което ще можеш да демонтираш вентилатора от радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай го по-добре отстраним колкото се може по-добре снимай закопчаващия механизъм...

Сокета АМ2 ли е? Ако е той, натиска се надоло и откопчава!

ASRock n68c-s ucc , това ми е дъното.Утре ще направя 2-3 снимки,че ми омръзна от толкова ръчкане.

Не разбирам какво дърпаш и буташ!https://www.youtube.com/watch?v=We0NRiEuuSQ Това е видео от което ще разбереш как да свалиш охладителя от процесора,след което ще можеш да демонтираш вентилатора от радиатора.

Изгледах го.. сега не разбрах само , трябва да махна само вентилаторчето или вентилаторчето и радиаторчето заедно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock n68c-s ucc , това ми е дъното.Утре ще направя 2-3 снимки,че ми омръзна от толкова ръчкане.

Изгледах го.. сега не разбрах само , трябва да махна само вентилаторчето или вентилаторчето и радиаторчето заедно ?

Махни целия охладител от процесора,след което махни вентилатора от радиатора,но после за да монтираш охладителя обратно ще трябва да нанесеш термо паста върху капачката на процесора и чак тогава да монтираш всичко обратно.Според мен ще е най-добре тази работа да я свърши някой,който го е правил и преди.А един такъв охладител струва 5-10лв в Продав*лник :).Карай докато може и след това си вземи друг.То,ако чак толкова е за смазване и е започнал да стърже и трака ,значи си е изпял песента.Ако си работи както трябва въобще не се занимавай!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си , върши работа.. но почна да бучи доста. Явно ще го оставя още малко и ще взема нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си , върши работа.. но почна да бучи доста. Явно ще го оставя още малко и ще взема нов.

Този охладител по принцип си бучи.На моя FX е същия и в началото,докато го ползвах,имах чувството,че съм на някое летище,има звук като на реактивен двигател :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...