Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Thund3rGod

Windows 8.1 на HP 550 - възможно ли е ?

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша ви, за да ви попитам някой има ли по-слабичак лаптоп с уиндоус 8.1 ? На нашите лаптопа е HP 550 както става ясно от заглавието и това ХП вече не им издържа нервите, но тъй като не намерих нито 1 драйвър за този лаптоп било то за уин 7 или 8.1 ви питам дали има някой от вас, който да е със слаб лаптоп на уиндоус 8.1 макари без драйвъри и да каже все пак как се държи.Ето и хардуера - Intel Core 2 Duo @1.80GHz, 3GB Ram, mobile intel 965(graphics).Благодаря на всички отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си сложиш Windows 7. Драйверите трябва да стават тези от Windows Vista. Може да използваш и тази програма. Тя ще ти помогне с проблемни драйвери. С Windows 8.1 също не би трябвало да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към хардуер знам, че няма да има проблеми, въпроса е, че не знам дали ще намери някакви драйвъри .. ще видим, да излезе ъпдейта на уин 8.1 и сигурно ще им го сложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай смело 8.1 - той ще си намери необходимите драйвери и няма да има проблеми. В никакъв случай не ползвай външен софтуер за намиране на драйвери - прави повече белѝ и инсталира глупости, които често довеждат системата в неработещо състояние, отколкото да помага с намирането на правилните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DPS не е софтуер, който търси драйвери. Това е просто пакет с драйвери, който доста помага в подобни ситуации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все тая, излишно е, а и покрай драйверите има едно dsp.exe, което се стартира със системата и не се знае какво точно прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмиле,при цялото ми уважение,все пак не е нужно човек да инсталира скапаната програма,която и аз не харесвам.На сайта има .iso с драйвери,което човек може да си дръпне и запише на диск,а от там през Device manager-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от Daniel95
      Добър вечер колеги  имам нужда от следните драйвери за лаптоп модел LENOVO 320-15IKB / 80XL00EYBM  но за Windows 8.1/64bit . Успях да намеря само драйверите за Windows 10 , но те не се инсталират правилно на моята система.
    • от Мальчик Бананан
      Здравейте, имам проблем с Акронис (горепосочената в темата). HP Probook 450 G2, Windows 8.1, нова инсталация. Имам си я тази програма отдавна и независимо на какво съм я ползвал, винаги ми е вършила страхотна работа. Първо и най-вече да си "цепя" диска без да трябва да преинсталирам. Свива Уинските файлове и Уина в един раздел и това е. Но тук не става? Какъв може да е проблема? Някакви хардуерни защити или...? Задавам му да извърши цепенето, машината рестартира, виждам, че извършва процес програмата и после нищо.

Пробвах си инсталирам 11-та версия на същата програма, но ми иска да ми отваря някакви портове, някакви ненужности и я разкарах по живо, по здраво. Ако някой знае подобна програма - но наистина надеждна да свирка - да си разделя диска без да трябва преинстал...
    • от SourceTV (Source)
      Здравейте!
      Онзи ден преминах към Windows 8.1, но не иска да ми инсталира актуализациите, по какъвто и да е начин, след Windows 8.1 Update. KB2919355 е актуализацията.
      Диска ми беше с най-старата версия на операционната система, от 2013 година.
      Проблема е там, че операционната система търси за актуализации, обаче не ги открива и товари процесора на 25-30%, постоянно. Въпроса е, как да инсталирам следващия ъпдейт, ще можете ли да ми дадете директен линк, който да оправи този проблем, след голямата актуализация от Април, 2014 година.
      Иначе Windows-а върви перфектно!
  • Дарение

• Добави ново...