Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MasterTroller2014

Проблем с хард диск

Препоръчан отговор

Имам един Seagate 80gb сата 2 диск, който неще да работи като мастър. Някои път дори не се открива от компютъра или пък се открива но прецаква ОС някак си и неще да се пусне компа. Като го монтирам като втори (слейв) диск веднага заработва открива се от пц-то изобщо си работи нормално. На какво може да се дължи това? Пробвал съм го и на други пц-та същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно годинките са му в повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един Seagate 80gb сата 2 диск, който неще да работи като мастър. Някои път дори не се открива от компютъра или пък се открива но прецаква ОС някак си и неще да се пусне компа. Като го монтирам като втори (слейв) диск веднага заработва открива се от пц-то изобщо си работи нормално. На какво може да се дължи това? Пробвал съм го и на други пц-та същата работа.

Как успяваш да монтираш SATA диск като Slave ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно го закачам с моя 500 гигабайтов сата 3 и веднага си тръгва на слейв, същото и с други пц-та и в биоса си излиза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно го закачам с моя 500 гигабайтов сата 3 и веднага си тръгва на слейв, същото и с други пц-та и в биоса си излиза

При SATA няма Master и Slave. На един кабел имаш само един диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

говоря само за 2 диска на 2 кабела ... в случая от биоса ми е нагласено 500 гигабайтовия за мастер а другия слейв, демек ще ми зарежда от 500 гигабайтовия ос. но ако остая само 80 гигабайтовия ос не зарежда даже диска не се открива. И естествено знам че на един кабел има 1 диск ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто при SATA няма такова нещо, като Master и Slave. От BIOS настройваш реда на дисковете, по който ще се проверява за наличие на ОС.

Пробва ли го на друг SATA куплунг на дъното ? Няма логика да го открива, само ако има още някакъв диск на друг куплунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го на 3 дъна, 2те от описанието и едно амд ам2+ дъно включително и на сата3 куплунги на моето, сам не работи иначе с друг диск без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни пак по-подробно (без master/slave) как си го свързвал, какво се вижда в BIOS. ако можеш и някоя снимка да качиш ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи закачам проблемния диск към дъното с сата кабела само той без никакъв друг диск, пускам компа влизам в биос и не отчита ,че има свързан диск 9/10 пъти, 1 пат го намира. Включвам 2рия диск и проблемния заработва и се открива винаги и мога да си го ползвам, но на мен не ми трябва мисля да го дам на един приятел които няма хдд но просто сам не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи закачам проблемния диск към дъното с сата кабела само той без никакъв друг диск, пускам компа влизам в биос и не отчита ,че има свързан диск 9/10 пъти, 1 пат го намира. Включвам 2рия диск и проблемния заработва и се открива винаги и мога да си го ползвам, но на мен не ми трябва мисля да го дам на един приятел които няма хдд но просто сам не работи.

В какви режими на SATA контролера си го пробвал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време ;) Ако има някой друг да се изкаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя Seagate да не е от прословутата 11 серия  :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя Seagate да не е от прословутата 11 серия  :( 

Не знам. Как да проверя и между другото е на 10-11 години и изведнъж както си работеше нормално прас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Как да проверя и между другото е на 10-11 години и изведнъж както си работеше нормално прас.

Въпроса при твърдите дискове е не дали а кога ще се развалят. И това никой не знае. Диск на толкова години си е изживял живота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно ми е само защо заработва като се закачи с друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно ми е само защо заработва като се закачи с друг

Може кабела със който свързваш харда да е отказал защото при мен старото захранване не ми намираше харда във биоса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...