Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Как се правят филмите с автомобили в които няма никой

Препоръчан отговор

Здравейте, може би заглавието е доста неясно... Гледах един филм казва се ''Камионите'' на Стивън Кинг и ми е чудно през далечната 1997 как са снимали така, че отвътре да няма никой смисъл сюжетът е дадения: Камиони убийци оправлявани от духове убиват хора... нещо такова ;) Та снимаха отвътре камиона и нямаше нищо, нито ръце, нито някви конци... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората вътре ги боядисват със синя боя, после по-лесно ги премахват :) В тая "далечна 97 г" също имаше компоти, макар и по- слабички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може би заглавието е доста неясно... Гледах един филм казва се ''Камионите'' на Стивън Кинг и ми е чудно през далечната 1997 как са снимали така, че отвътре да няма никой смисъл сюжетът е дадения: Камиони убийци оправлявани от духове убиват хора... нещо такова ;) Та снимаха отвътре камиона и нямаше нищо, нито ръце, нито някви конци...

Далечната 97-а година... Как го каза, все едно е в каменната ера.Начини много. Сещам се веднага за един. Камерата е на подходящо място в камиона и шофьора си го кара, като пич. След това излиза и снимат вътрешността на камиона, като подменят зоната от кадъра, в която e шофьора. И да, това може да се прави и с лента, не само на комп.Трябва да почетеш малко и ще се изненадаш, колко неща са правели хората преди компютрите (п.п. а 97 си имаше "сносни" компютри, още през 95 направиха Играта на играчките - първият филм изцяло с компютърна анимация)п.п.п. lupis ме изпревари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как ли са го правили 71-ва, от когато всъщност е най-популярният подобен филм.

https://www.youtube.com/watch?v=Za-1E89j6cU

PS.Най- малкото, ако си гледал Хюго, знаеш, че визуалните ефекти започват да се правят още през 19 век.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре как ще обясните как се върти кран(за гориво) :D по-точно какво да търся за да намеря точният кино ефект? 

Далечната 97-а година... Как го каза, все едно е в каменната ера.Начини много. Сещам се веднага за един. Камерата е на подходящо място в камиона и шофьора си го кара, като пич. След това излиза и снимат вътрешността на камиона, като подменят зоната от кадъра, в която e шофьора. И да, това може да се прави и с лента, не само на комп.Трябва да почетеш малко и ще се изненадаш, колко неща са правели хората преди компютрите (п.п. а 97 си имаше "сносни" компютри, още през 95 направиха Играта на играчките - първият филм изцяло с компютърна анимация)п.п.п. lupis ме изпревари.

Да бе, верно как са го направили това 1995 година  :D  Бая напред са тия американци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре как ще обясните как се върти кран(за гориво) :D по-точно какво да търся за да намеря точният кино ефект?

Пак начини много: Врътваш крана на 1 (примерно) градус и снимаш един кадър. Повтаряйки, правиш 360(примерно) поредни кадъра и имаш едно пълно врътване за 7 секунди :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак начини много: Врътваш крана на 1 (примерно) градус и снимаш един кадър. Повтаряйки, правиш 360(примерно) поредни кадъра и имаш едно пълно врътване за 7 секунди :)

Значи трябва да ти работи бая мозък, за да го направиш това  :)  смисъл да го измислиш, не бях се сещал, че така можело  :shock11:  :D да но като го въртиш нали се виждат ръцете тук няма ръце..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А доколкото знам първия кино ефект се е получил случайно.Още по времето на късометражните филми.Спряла е камерата (не помня по каква причина) после са продължили да снимат. Като са пуснали филма са видяли как изчезнал човек и после се появил!

И така случйно-ето ти го първия кино ефект :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да ти работи бая главата, за да го направиш това  :)  смисъл да го измислиш, не бях се сещал, че така можело  :shock11:  :D

Ми как според теб са направени ефектите в матрицата? Там ако камерата трябва да се завърти с такава скорост около героя, трябва да е в Блекбърд :DВместо това пичовете подреждат 100 апарата и ги карат да снимат последователно.Друга гениална идея, за която се сещам е когато са правили Междузвездни войни, се чудели как да направят експлозиите да изглеждат в безтегловност, т.е. огъня да не отива нагоре а отломките надолу и т.н. И знаеш ли как го направили? снимали взривовете директно отдолу :) Г е н и а л н о !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да ти работи бая мозък, за да го направиш това  :)  смисъл да го измислиш, не бях се сещал, че така можело  :shock11:  :D да но като го въртиш нали се виждат ръцете тук няма ръце..

То това е цял отделен похват в анимацията и така се правят цели филми.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_motion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...