Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vddvdd

Проблем с Canon EOS 650D, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM и трипода

Препоръчан отговор

Имам проблем с комбинацията Canon EOS 650D,  EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM и наличния стария наличен трипод Star 8 Light - http://www.amazon.co.uk/Hama-00004149-Camera-Tripod-Light/dp/B00005KCJO .   Последния е ползван с по-лек фотоапарат. Проблема сега идва не от теглото /около 1.2 кг./ на тялото с обектива, а от изместването на центъра му на тежестта  заради по-тежкия и сравнително дълъг обектив. Трипода се закрепва за тялото, а изнесения напред център на тежестта води до "клюмване" надолу.  

На триподите дават параметър товароносимост, но и сегашния ми няма проблем с тежестта на апарата, а с клюмването на главата дори и при яко затягане.

Явно ще трябва нов, въпросът е да не попадна на такъв който след време също да започва да клюмва. Не съм маняк на тема фотография, не говорим за ползване за снимане на видео и, ако взема нов трипод ще е от магазин в София. Имате ли наблюдения върху подобен проблем и евентуално някакви препоръки? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен въпросният статив е мислен за компактни апарати и изобщо не е предвиден за такъв клас техника. Сега проверих - 650D + 18-135 прави около 1050 грама, което не е кой знае колко много.Какъв е бюджетът за нов статив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настоящия трипод просто е наличен и със стария апарат продължава да няма проблеми. Както писах по-горе проблема не е в теглото.

Бюджета е от порядъка 50-100 лева.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да завъртиш главата на статива , така че да е между два крака, пробвай и да е точно над някой от краката. Имах подобен статив , който се ползваше с 350d и 80-200f4 и нямах проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия статив явно е правен за сапунерки.

С Nikon D3100 + Tamron AF 18-270mm абсолютно същото се получава

Разходи се до магазина на photosynthesis.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да завъртиш главата на статива , така че да е между два крака, пробвай и да е точно над някой от краката. Имах подобен статив , който се ползваше с 350d и 80-200f4 и нямах проблеми...

Проблема е не с устойчивостта на трипода върху земята, а това, че главата не издържа на въртящия момент получен от тежестта на обектива и дългото рамо.  В резултат приплъзва и постепенно обектива слиза надолу.

Мислех отначало за планка, която да измести тялото и обектива назад, но после реших, че не си струва предвид цените на триподите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва нов, въпросът е да не попадна на такъв който след време също да започва да клюмва.

но после реших, че не си струва предвид цените на триподите.

Ако мислиш да спестиш с трипод, не се оплаквай от "клюмване" после. Купи си статив с глава, която държи 3кг и няма да имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех Velbon EX-540. Вече го няма клюмването, но при използването  се оказа, че има някакви, макар и малки луфтове в главата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...