Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danyjunior

Преинсталиране на Windows 8 без да ми се губи твърдия диск "Д"

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да си преинсталирам Windows 8-цата,но без да губя "Д-то" . Искам при преинсталацията да се махнат само нещата от C-то а в Д-то да си останат снимките,филмите игрите и т.н.Но незнам точно стъпките,че да форматирам само C-то.Някой ще ми обясни ли как точно да го направя.

Благодаря на този който ще ми помогне. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При  инсталацията си посочи  дяла на който до сега ти е бил Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,но аз вече съм с него и искам да го преинсталирам.. не че сега ще го слагам.Ако натисна да се махне всичко от Windowsa 'Remove Everything and Reinstall Windows" няма ли да се махне абсолютно всичко включително и "Д-то"  или то ще си остане и ще се форматира само C-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре някой, който разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталацията форматирай дял "C:", инсталирай върху него, и дял "D:" ще ти се запази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някъде видео урок за това как се прави или да ми обясниш с няколко стъпки как да го направя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някъде видео урок за това как се прави или да ми обясниш с няколко стъпки как да го направя ? 

Използвай функциите Ресет или Рефреш:

Refresh и Reset 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва чиста инсталация или нещо такова.. Просто искам да си запазя D: - то .Нямам диск защото лаптопа дойде със Windows 8.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не знаеш какво искаш. Първо пишеш, че искаш да преинсталираш, а после, че не искаш. Съветвам те да не си правиш никакви експерименти с диск C, за да нямаш главоболия после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах,че искам да си преинсталирам Windowsa,но искам да си запазя D-то там са ми снимките,филмите музиката и т.н . Чистата инсталация за мен е че ще махна абсолютно всичко,а не ми е това целта.. Искам просто да го преинсталирам без да пипам D-то..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах,че искам да си преинсталирам Windowsa,но искам да си запазя D-то там са ми снимките,филмите музиката и т.н . Чистата инсталация за мен е че ще махна абсолютно всичко,а не ми е това целта.. Искам просто да го преинсталирам без да пипам D-то..

Използвай функциите Ресет или Рефреш:

Refresh и Reset 

можем да посочим и други начини, но предвид че сте с оригинална ОС, използвайте фунцкиите които тя ви предлага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да тии се налага изобщо  да пипаш  никакви други дялове освен дял C  !!!!!! Съвсем друг въпрос е ако си нямаш идея  кой дял ти C  и не си  преинсталирал до сега  каквато и да е опр. с-ма. Дадохме ти кипове да гледаш и  инфо за четене.  Другия начин е да наброиш на някой 50 лева  и да ти преинсталира лаптопа щом  не можеш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много хубаво да се преинсталира без да се форматират всички дялове. Имаш ли външен диск(или приятел, който да ти заеме такъв за 1-2 дни)? Ако имаш инсталирани в D: програми(игри например) и преинсталираш без формат става едно мазало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Искам да си преинсталирам Windows 8-цата,но без да губя "Д-то" . Искам при преинсталацията да се махнат само нещата от C-то а в Д-то да си останат снимките,филмите игрите и т.н.Но незнам точно стъпките,че да форматирам само C-то.Някой ще ми обясни ли как точно да го направя.

Благодаря на този който ще ми помогне. :)

Да,но аз вече съм с него и искам да го преинсталирам.. не че сега ще го слагам.Ако натисна да се махне всичко от Windowsa 'Remove Everything and Reinstall Windows" няма ли да се махне абсолютно всичко включително и "Д-то"  или то ще си остане и ще се форматира само C-то ?

ти сега искаш или не искаш? ако пуснеш преинсталация от рекавъри дяла най вероятно всичко ще замине, ако правиш инсталация от dvd или флашка вече е друго... та най сигурния начин е да запишеш кактото ти е ценно на dvd-ta преди инсталацията... ще ти е от полза ако ти се прецака твърдият диск (за което ще се погрижи 8-цата и то вероятно докато лаптопа е още в гаранция)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...