Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ToDiR0S

Наш или чужд хостинг?

Препоръчан отговор

Привет, 

Малко съм в затруднение сега. Ще правя сайтове, няколко, два от които са за бизнес, тоест няма да заемат много сървърно място, трафикът няма да е кой знае какъв, ще целят български потребители и най-вероятно ще ползвам WordPress за тях. Останалите сайтове, все още не знам точно колко и какви ще бъдат, но със сигурност ще са по-тежки, тоест снимки, статии, и други, като най-вероятно няма да целят само български потребители. Затруднението идва при избора на хостинг фирма. Дали да е българска и чужда. От българските съм избрал ICN с техния икономичен план - 40ГБ място и 24 допълнителни домейна. Чуждата е HostGator, която с Baby плана предлага неограничено пространство, трафик, домейни и общо взето всички екстри за които може да се сетиш за малко под 4 лева отгоре, но пък домейна е по-евтин с което прави цялата сметка с малко над 2 отгоре. Общо взето се чудя дали ще има разлика във връзката при двете фирми, дали ще се забави сайта ако е хостван в чужда фирма. Тук малко се лакомя, защото не мисля в близкото бъдеще да правя 24 сайта, пък тези 40ГБ колко и да не звучат внушително, не знам дали ще ги запълня. Единия от бизнес сайтовете има потенциал да е онлайн магазинче с доста артикули и ако намеря добър безплатен вариант на ecwid най-вероятно ще стане такъв. Колко горе-долу място може да заеме това, и въобще има ли смисъл за чуждия макар и да е по-добър?

Благодаря!          

П.С. Интересно е, че сайта на HostGator зарежда моментално, докато този на ICN отнема известно време. Дали е заради по-простия си дизайн, не знам, ама ми стана интересно.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал да е български.При проблем много по-лесно се разбирате и получавате помощ от съпортта.Но нали си наясно,че посочените цени са при покупка на план за година.Иначе дали ще се зарежда по-бързо или не много зависи с какво си го накачулил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал да е български.При проблем много по-лесно се разбирате и получавате помощ от съпортта.Но нали си наясно,че посочените цени са при покупка на план за година.Иначе дали ще се зарежда по-бързо или не много зависи с какво си го накачулил.

И аз натам клоня. За цените се ориентирах, отне ми известно време докато мина през всички звездички и малки надписи, но разбрах за какво става въпрос. Чуждата фирма, която съм споменал има live chat support, който според очевидци работи, доколко обаче, не знам.

Тоест да разбирам, че някакви сериозни разлики в качеството на връзката и потребителите, които влизат в сайта, няма да има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз натам клоня. За цените се ориентирах, отне ми известно време докато мина през всички звездички и малки надписи, но разбрах за какво става въпрос. Чуждата фирма, която съм споменал има live chat support, който според очевидци работи, доколко обаче, не знам.

Тоест да разбирам, че някакви сериозни разлики в качеството на връзката и потребителите, които влизат в сайта, няма да има?

Оринетира ти трябва да е според цената и съпорта, а не според това дали става на въпрос за български или чужди хостинг компании. Последните предлагат доста качествени услуги според мен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оринетира ти трябва да е според цената и съпорта, а не според това дали става на въпрос за български или чужди хостинг компании. Последните предлагат доста качествени услуги според мен. :)

Затова се и двоумя. Май ще се спра на чуждия обаче. Единствения недостатък, който остана, е по-голямата цена, а тя е с малко над 2 лева по-голяма, така че... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...