Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SinyaSofia

Проблем при инсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте, за първи път се пробвам сам да си преинсралирам Windowsa и имам малък проблем. Когато ме пита Where do you want to install Windows не ми дава да избера никакъв диск. В биос съм боотнал първо флашката, от която инсталирам Windowsa и след това харда ми. Гледах някой уроци по инсталиране на Windows и винаги там имаха дискове. Дали ми е изгорял харда? :( И как мога да оправя този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв Windows се опитвате да инсталирате ? Форматиран ли е дяла на който ще се инсталира ? Има ли достатъчно място да се инсталира въобще ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е форматиран дяла. Да има място харда ми е 1 ТБ. Как да форматирам диска си C , където искам да инсталирам Windows,  като не мога да си включа компа? Опитвам се да инсталирам Windows 7 Ultimate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е форматиран дяла. Да има място харда ми е 1 ТБ. Как да форматирам диска си C , където искам да инсталирам Windows,  като не мога да си включа компа? Опитвам се да инсталирам Windows 7 Ultimate

Компютъра в момента е без ОС ли ? Дяла на който искате да инсталирате новата ОС се форматира чрез поставен диск/усб и от него трябва да извършите действието. Като стигнете до екрана на който са показани дяловете на хард диска Ви, трябва да има опция "Форматирай" или "Format".П.П. И как така изведнъж "не мога да включа компа"  :ohmy: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си развалих Windowsa и просто не може да ми се вкл компютъра. За това искам да го преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неможенето да включите машината е хардуерен проблем,а развалянето на операционната система е съвсем друго.Моля точно да опишете какви проблеми имате.Ама така го направете,че да не се чудим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно аз съм обяснил погрешно. Не че не мога да си включа лаптопа, а не мога да влеза в Windowsa за това се мъча да го преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,значи натискате бутона за стартиране,почва да зарежда и после до къде стига?

Нека видим първо какво се случва,пък тогава ще се мисли за преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си развалих Windowsa и просто не може да ми се вкл компютъра. За това искам да го преинсталирам.

Стигате до тук Публикувано изображение

и давате custom advanced после ви излиза това или нещо подобно с дялове може и един дял да има 

Публикувано изображение

Избирате някъде и давате next но не трябва да ви излиза като на 2рата снимка долу в ляво жълто триъгълниче ако не излиза триъгълниче можете да инсталирате успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Избирате някъде и давате next но не трябва да ви излиза като на 2рата снимка долу в ляво жълто триъгълниче ако не излиза триъгълниче можете да инсталирате успех

На втората снимка,след като изберете съответният дял,кликате на Drive options.И там имате различни функции.Една от тях е и Format.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не става да се инсталира избирате drive options (advanced) както на 2рата картинка и би трябвало да ви излезе диска избирате го и давате delete ако нямате важна информация после избирате на диска пак и давате install

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък нещо се прецака и не мога да стигна до там да избера къде да го инсталирам. Стоя по полвин час на Setup is starting... и до там. Ще сложа друг Windows и ще пробвам пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете как правите флашката буутваща и какъв Уиндоус опитвате да инсталирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтеглих Windowsa от замунда и я качих на флашката с програмата Windows 7 USB DVD Download Tool .. след това в биос менюто сложих на 1во място USB .. обаче ми зарежда до Setup is starting... и сега тегля нов Windows и ще пробвам пак..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте пак.Но ми се струва,че ще трябва едно LiveCD, да тествате хардуера и по-слециално-харддиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих нов Windows и го сложих на флашката.. обаче не ми излизат дискове, където да инсталирам Windowsa.. дали ми е изгорял харда? или може да съм барнал някоя настройка в биос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За настройките ще трябва вие да кажете какво се е променило.

Колкото до диска,изкарайте го и пак го поставете на мястото му.Понякога обикновеното наместване прави чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих нов Windows и го сложих на флашката.. 

Това също не е препоръчително да го правите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих нов Windows и го сложих на флашката.. обаче не ми излизат дискове, където да инсталирам Windowsa.. дали ми е изгорял харда? или може да съм барнал някоя настройка в биос?

Ами влез в биос и задай настройки по подразбиране с Ф10 , също така погледни в биоса харда зачита ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Live CD  да се тества хард диска .И какъв е този лаптоп ,какъв му е хардуера ?Работил е коректно ,а какво си направил ,че се е прецакал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...