Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rosko

Избор на LED LCD телевизор 40 -46 инча

Препоръчан отговор

Здравейте

Решил съм да си купувам нов телевизор с големина от 40 до 46" максимум. Основното от което се интересувам при избора е по-малкото трептене и вредни излъчвания да ръководят избора на модел-а тв. Признавам не съм много в час с телевизорите -но от това което прочетох разбрах че различните марки имат различни класове. Хубаво е телевизора да е с добри ъгли на видимост, чистота на опресняване. Опции за камера,смарт тв, DVB-S2 тунер и 3D са хубави -но не са задължителни, или не са на първо място при избора.

Един приятел ми препоръча този модел на LG.

http://www.technomarket.bg/products/09129111/lg-42la860v-aee

Ще се радвам да чуя и други мнения за телевизори -като се има впредвид вредни излъчвания на първо място. Вечер доста дълго се гледа телевизор и желая натоварването на очите да е възможно най-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lg - гадна картина (като 16 битов цвят с 32 битов wallpaper - особено моделите с LED подсветка). колкото до излъчванията и трептенията  - такива няма при lcd/led. ориентирай се към нещо със матрица mva/pva такива ползваt самсунг в почти всички модели и sony във върховите си модели. lg, toshiba, philips и hitachi ползват ips, при които хщансите на черното, погледнато под голям ъгъл изглеждат лилави... търси телевизори с матов дисплей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре, кажи ми защо според теб mva/pva матриците са по-добри от ips, но без пристрастия (едва ли имат 178° ъгъл на виждане)?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lg - гадна картина (като 16 битов цвят с 32 битов wallpaper - особено моделите с LED подсветка). 

Явно не си виждал LG

нищо лично но се заинтересувай коя фирма произвежда за всички останали IPS матрици

само да не се изцепиш с името PHILIPS че тя не съществува като производство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rosko я кажи по точен диагонал и максимален бюджет, за да има адекватни предложения!Така ще стане като картотека без точни такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rosko я кажи по точен диагонал и максимален бюджет, за да има адекватни предложения!Така ще стане като картотека без точни такива!

Диагонал 40-42" Бюджет няма точен -ако даден модел/клас предлага по-малкото трептене и вредни излъчвания -но не рекламен трик а наистина да си заслужава -бих се спрял на него -затова и бюджета и не съм го дал.

Гледам различни предложения 40" с 400, 600, 800Hz -съответно и този с най високата е и най-скъп но дали си заслужава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си виждал LG

нищо лично но се заинтересувай коя фирма произвежда за всички останали IPS матрици

само да не се изцепиш с името PHILIPS че тя не съществува като производство

phlips не само че не правят матрици, те не правят и телевизори. всичко се прави в заводите на LG. после кой какви лепенки слага е отделна тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диагонал 40-42" Бюджет няма точен -ако даден модел/клас предлага по-малкото трептене и вредни излъчвания -но не рекламен трик а наистина да си заслужава -бих се спрял на него -затова и бюджета и не съм го дал.

Гледам различни предложения 40" с 400, 600, 800Hz -съответно и този с най високата е и най-скъп но дали си заслужава?

Е несериозно е така! Ако няма значение цената аз бих се спрял на Този модел!

А този е с друг тип матрица и е без шим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ясно! Гледал си през крив макарон, пък и инфото което даде, поне да беше го прочел както трябва! Това за лилавото е за стари S-iPS матрици, което в най-новите такива го няма (виж пак там в инфото за H-iPS, а да не говорим за коя година става дума, и какво се е подобрило от тогава до днес)!!!  Хайде сега иди на живо и гледай колкото искаш, за да се увериш и сам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ясно! Гледал си през крив макарон, пък и инфото което даде, поне да беше го прочел както трябва! Това за лилавото е за стари S-iPS матрици, което в най-новите такива го няма (виж пак там в инфото за H-iPS, а да не говорим за коя година става дума, и какво се е подобрило от тогава до днес)!!!  Хайде сега иди на живо и гледай колкото искаш, за да се увериш и сам! ;)

Това,,лилавеене,,се вижда само под много кос ъгъл от много близо! Това е и един вид тест за IPS матриците,но ... никой не гледа под такъв ъгъл и толкова от близо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е несериозно е така! Ако няма значение цената аз бих се спрял на Този модел!

А този е с друг тип матрица и е без шим!

Би ли се аргументирал -защо точно на тези 2 модела си се спрял? По малко трептене и вредни излъчвания или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли се аргументирал -защо точно на тези 2 модела си се спрял? По малко трептене и вредни излъчвания или?

Защото са едни от най-добрите за парите си, за да имаш избор между различни типове матрици, 3D-та, защото  са със 100HZ панели, заради добрата им картина, заради лични впечатления и т.н.т. и т.н.т.

Не знам какви трептения и вредни излъчвания те гонят! Затова и подсказах, че SONY-то е без шим! Донякъде ,,вредни,, може да са били старите CRT телевизори.Не знам за какви ,,вреди,, говориш!

пп.LG-то от поста ти също е много добър модел, но предпочитам Panasonic-а защото според мен се справя по-добре на SD сигнал. Някой оплюват Panasonic заради EPG-то, малки им били субтитрите и незнам си какво... Плюсове и минуси си имат всички модели, мнения ще чуеш всякакви.За разликите между матриците, 3D-тата и прочее сме писали многократно.Мисля няма перфектен модел телевизор и да изпадам тук в излишни спорове и прочее не искам.

Затова и казвам, че това са мои лични предпочитания.Имаш насоки, отиди и виж моделите на живо и си направи сам преценка кое ти допада на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията. А какво мислиш за този модел от 8-ма серия SONY KDL42W828B. Видях че е нов модел, но у нас все още трудно се намира да се продава(поне аз не намерих). Интересува ме по конкретно каква е разликата с 9-та серия(върховата)?

Посъветваха ме от друг форум следното:

"Ако искаш телевизор без ШИМ/трептене бих ти препоръчал да се насочиш към Sony W7/W8 серия от 2014г. Sony 100% потвърдено не използват PWM, за да няма трептене просто няма да включваш Impulse mode опцията."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно нямам още почти никакви лични впечатления от тазгодишните модели (само бегло на пръв поглед от малкото модели, които ги има в наличност).Но не мисля 8-ма серия ще може да се ,,мери,, с 9-та, па  макар и от миналата година.Засега не съм правил експерименти и тестове с нито един модел от тази година-така само от инфо и малкото ревюта, които има нищо конкретно не мога да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...