Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bg rap

усилвател sony TA-F120 проблем

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с въпросния усилвател. Изгоря му крайния транзистор( половината му стъпала не работят) та въпроса ми е, дали има смисъл да го давам да го оправят и колко ще ми струва това(горе-долу), и ако му се махне защитата проблем ли ще е. Ако може да кажете от къде мога да намеря транзистори за подмяна на изгорелите ще съм ви много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател е направен толкова ремонтно пригоден, че можеш да "седнеш вътре" и да го ремонтираш. Лошото е, че ще трябва да го ремонтира някой който му разбира. Естествено ще си платиш ремонта - няма да е кой знае колко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател е направен толкова ремонтно пригоден, че можеш да "седнеш вътре" и да го ремонтираш. Лошото е, че ще трябва да го ремонтира някой който му разбира. Естествено ще си платиш ремонта - няма да е кой знае колко пари.

мерси, аз не му разбирам и ще го дам на майстор, а за какви пари говорим нещо между 60- 80 лв или по-малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси, аз не му разбирам и ще го дам на майстор, а за какви пари говорим нещо между 60- 80 лв или по-малко

До 50 даже е много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ти крайните транзистори по долу, но от къде си сигурен, че проблема е от тях? Кой ти го каза това? Там има и няколко предпазителя под формата на резистори. Да не се укаже, че точно те са изгорели. А и виждам ,че нещата въобще не са ти ясни. Ако ще го прави някой, то трябва да е в сервиз, а не "ученик"

Транзисторите:

Във фирма Ëlimekx" със сигурност ще ги има и са по 3-4 лева бройката. Намери им сайта и провери. Успех!

Аналогични са транзисторите на другото стъпало:
Q602
Q603
Постът ми със снимката е верният! Извинявам се за грешката. А мнението Ви не е вярно за мен! Затова - в сервиз! Така на форум не се прави ремонт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти крайните транзистори по долу, но от къде си сигурен, че проблема е от тях? Кой ти го каза това? Там има и няколко предпазителя под формата на резистори. Да не се укаже, че точно те са изгорели. А и виждам ,че нещата въобще не са ти ясни. Ако ще го прави някой, то трябва да е в сервиз, а не "ученик"

Транзисторите:

Q502  Q602

2SC2603  или                  NPN tranzistor
2SC3853

Q503  Q603

2SA1346  или                   PNP tranzistor
2SA1489
Във фирма Ëlimekx" със сигурност ще ги има и са по 3-4 лева бройката. Намери им сайта и провери. Успех!

мерси  :)

аз не съм сигурен предполагам, по мое и мнение още няколко човека с който стигнахме до заключението, че е изгорял половината усилвател

аз не съм сигурен предполагам, по мое и мнение още няколко човека с който стигнахме до заключението, че е изгорял половината усилвател

мога да дам и снимки,ако трябват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател е направен толкова ремонтно пригоден, че можеш да "седнеш вътре" и да го ремонтираш.

offtopic/

по какво разбирате, че един усилвател е лесен за ремонт/ремонтопригоден ? Питам като начинаещ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какъв начин разбираш че ти трябва операция и колко сложно ще е тя? Отиваш на съответният специалист (лекар) и си плащаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно питам.

Как разбирате, че един усилвател е лесен за ремонт ? Аз също съм отварял разни усилватели със STK и съм се правил на майстор, но всичките ми изглеждат едни и същи. Та затова питам, по какво казвате, че един усилвател е ремонто-пригоден ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно питам.

Как разбирате, че един усилвател е лесен за ремонт ? Аз също съм отварял разни усилватели със STK и съм се правил на майстор, но всичките ми изглеждат едни и същи. Та затова питам, по какво казвате, че един усилвател е ремонто-пригоден ?

Ами въж как изглеждат тези дето са такива -   http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Sony%20TA-F120/amp.htm . Класика от всякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...