Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gesh91

Съвет за Външен хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте,

Извинявам се ако вече има тема за този диск, но искам да питам.

Искам да си купя външен хард диск за следните неща:

• [*]Да си тегля файлове, филми, торенти директно на него (без да ги запазвам първо на вътрешния диск и после да ги прехвърлям). Ще се старая да го държа включен само до колкото е необходимо - за теглене и/или гледане. [*]Да е сравнително мобилен.

За сега съм се спрял на следния диск: Segate Expansion 2TB, 3.5inch, 7200RPM, 32MB. Гледах го тук:

http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-seagate-expansion-2tb-3-5inch-7200-ob-min-32mb-usb-3-0-cheren-stbv2000200/pd/ERW6TBBBM/

Основните въпроси които имам са:

• [*]До колко дълго е добре да стои включен. Дали с казаното горе не надвишавам времето. [*]Може ли да прегрява лесно (голям обем, 7200RPM). [*]Смятам да го използвам с USB 3.0. Дали скоростта на трансфер ще е достатъчна. Напр.: гледане на FullHD филм директно от него. [*]Предполагам, че проблеми със съвместимостта не би трябвало да има(Windows 8.1).

NAS станция като цяло не искам да си взимам колкото и да е удобна.

Ако имате и други предложения за устройства, те са добре дошли.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Свалянето на торенти директно върху него не е добра идея, макар че не би било проблем

2. Може да стои включен без проблем 24/7

3. Да скоростта на трансфер ще е ограничена до тази на USB стандарта

4. Не виждам смисъл от USB 3.0 тъй като няма да надвишава скоростите многократно поради самото ограничение на механичния диск вътре в него

5. Проблем със съвместимостта едва ли би имало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип става за всичко,за което питаш и което искаш да правиш с него.Но трябва да запомниш едно правило:Винаги можеш да го включиш,при заредена система,но не и да го изключиш от USB-то.Това е така,защото при използването му за сваляне на филми,директно в него,програмата УТорент,ще го използва постоянно.Това не е проблем,но ще възникне,ако се изключи от USB-то директно!Дори и да опиташ безопасно премахване на хардуера,системата няма да разреши,понеже диска ще се използва в този момент.Изключването му,трябва да става само при  изгасен компютър!Някои модели хард дискове, си имат бутон за изключване,за да може се изключва без проблеми USB-то.На посочения горе от теб модел няма такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, но сега се замислих. Интересно ми е дали ще мога(ясно че може, но дали ще работи добре) да си качвам на него и някакви програми, виртуални машини и т.н.. Не за архивиране, а за използване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, но сега се замислих. Интересно ми е дали ще мога(ясно че може, но дали ще работи добре) да си качвам на него и някакви програми, виртуални машини и т.н.. Не за архивиране, а за използване. 

Би трябвало да няма проблем,механичните хардове просто са ограничени от самата технология, така че и на УСБ 2.0 не се спъват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си тествал външен хард 2.0 vs 3.0 щеше да видиш, че разликата в скоростта на практика е два и повече пъти в полза на 3.0 Няма как да цитирам точни цифри, понеже не ги запомних, но ако 2.0 дава да кажем 20-30MB/s с 3.0 се постигат над 50 MB/s. Харда с който тествах беше WD My passport 1TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лайка
      Служебният ми хард диск е нещо такова - https://www.amazon.ca/Passport-Ultra-Portable-External-WDBGPU0010BBK-NESN/dp/B00W8XXRPM
      Ползвам го от около 2 години за да си пренасям работата от служебния до домашния лаптоп и обратно. Вчера си записах един куп файлове с информация и пакетирания работен файл от една програма в една папчица. Днеска я отварям на домашния компютър, обаче папката с работния файл не ми дава да я отворя. Връщам се една директория назад и после обратно и папката е изчезнала. Рестартирах и пак гледам - само нещата записани до определен час на деня. Естествено работата е важна и спешна :).
      Сега съм пуснала EaseUS да въстанови нещо, ако може. Има ли някой опит с такива неща? Защо така става? Нещо аз ли съм направила или диска се е прецакал? Има ли шанс да се въстановят файловете като пусна диска на служебния компютър?
    • от yarlovo
      Здравейте,
      Проблема е, че като го сложа в usb-то на кайто и да е лаптоп издава страннен шум,и не иска да ми го отвори в  my computer, иначе го разпознава като включен хард.
      Какво може да се направи?
      Поздрави!

• от VLBG
      Здравейте. Работя от близо година с Кубунту, и въпреки недостатъчните знания, с доста четене по форумите досега се оправях криво ляво при даден проблем.  Обаче за последното се обърках. Имам проблем с работата на външен хард. Трябва да прехвърля няколко големи видео файла всеки по 12 гигабайта , на 1 терабайт WD , които после да се четат от компютър под Уин. Няма проблем, прехвърлих ги, обаче уин-а при включване на външния хард казва че първо трябва да се форматира. Няма начин, викам си нещо се е омазало, форматирах го на NTFS и създадох една празна папка. Слагам го на линукса - няма никой. Показва хард, обаче няма нищо на него. След повторно упражнение същата работа се получи, само дето при последното вкарване под линукс не можех да създавам нищо на диска. Сега пак го форматирах под уин и не го пипам изобщо. На компа с Кубунту имам инсталиран Virtual Box с уин ХР, дали с него ще може някак си да се пръхвърлят файловете, или трябва някаква генерална гимнастика с външния хард?
    • от Greak
      Помощ, не мога да си направя архивно изображение на Windws-а. Преди винаги си го правех, всяка седмица, но от скоро гледам, че не може да се направи back up. ;( Когато избера устройството където да се запише архива ми излиза това:

Изписва ми, че нямам място на хард диска (външен хард диск), но всъщност имам около 70 гб свободно място, а архива е някъде около 22 гб. Странното е, че досега винаги съм си правел backup на този хард диск, преинсалирах компютъра - същото, пробвах с 32 битов Windows 7 - същото (със 64 битов съм и пак го има това). От какво може да е ?
    • от jdpalacha
      Здравейте. Изчаквах и изчаквах преди да пиша тук, но май е време да го направя, ще кажа всичко и ще се постарая да е на кратко. Проблема е с външен хард диск SG-1TB, който е на 3 години някъде. Ползван е за съхранение на музика, филми и дискове на игри и не съм имал проблеми с него... докато не ми свърши мястото на вътрешния и не започнах да инсталирам игри на него. Тогава той започна да 'спича' и да ми забива за период от 10-15 сек на всяка минута игра. При по сериозните игри, поне. Реших, че понеже е външен хард може да не може да предава данните достатъчно бързо като вътрешния, но в последствие започнаха и други проблеми. При всяка операция изискваща натоварване го правеше това забиване (сваляне/качване на големи файлове, местене и прочие). Търпях го до сега, но в последно време проблемите се усложниха и сега не само забива така, а направо "се изключва". Диска ми го показва в Мy Pc, но като вляза в него е празен и е като изключен като го гледам(свети си като работи и мига като е натоварен). Оправя се само като рестартирам или го извадя от компютъра и пусна пак. Притеснявам се дали това са признаци, че "ще си отива" и че мога да загубя информацията на него (всичко ценно ми е на него). ...друго, друго... хмм, не е само с USB, а си има и собствено захранване, стои изправен с поставка, далеко е от машината, температурата не би трябвало да му е проблем, не е удрян/изпускан/мокрен.... (дано не трябва да купувам друг хард, за да си спася информацията(ако този сдава багажа)). Въпроса ми е колко е лошо положението Благодаря предварително
  • Дарение

• Добави ново...