Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

multimedias

Форматиране на флашка за да работи на ТВ/декодер

Препоръчан отговор

Привет! Имам флашка (TDK 16 gb) от която гледам филми на телевизора чрез декодер (ТВ тунер X-TREMER DTV-X4 RF/ANT ) който има usb вход. До сега нямаше проблем. Декодера четеше всичко без проблем включително разпознаваше и форматирана флашка в FAT32 / NSTF . Проблема се появи безпричинно без да съм форматирал флашката когато я поставя изписва 'USB устройството е поставено' и при опит за отварянето и чрез бутона на дистанционното изписва 'USB устройство е премахнато'. Пробвах с всички форматирания които ми предложи операционната система на компютъра (windows 7) без резултат.За да изключа проблем в декодера тествах дали телевизорът(philips led 42 инчов от 2009 модел ако не се лъжа с възможност за четене от флашка ) на село ще я чете (бях я пробвал на него преди време когато всичко и беше наред) при него въобще не дава индикация ,че е поставена. Докато си играх с форматирането за да се опитам да я оправя открих ,че ако форматирам флашката от  менюто на декодера (форматира във FAT 32  и я кръщава "123456") без да я вадя я отваря и мога да правя запис на текущо предаване върху флашката ,но ако я извадя и я вкарам пак отново проблема с отварянето и остава като пак вади надписите ,че е поставена и при опит за отварянето и показза ,че е извадена. Ако някой е имал подобен проблем или може дами даде съвет как да оправя фшката ще му бъда много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друга флашка прави ли същият проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж първо в компютъра разпознава ли се.

:offtopic_s:  Иначе,Форд и флашка си приличат,че и двете не боледуват,а мрат отведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструментите на уиндоус,понякога не успяват да форматират коректно флашки.Има една безплатна програма-HP USB Disk Storage Format Tool ,която се справя отлично.Форматираш с нея на бавна скорост и се решава проблема.

Имам флашка ...но ако я извадя и я вкарам пак отново...

Тук ти е грешката!Флашки не се вадят, от работеща система.Не винаги,но проблемите им стават предимно от това действие.Ако е на компютър,минаваш първо през иконата за безопасно премахване на хардуер,после си я изключваш за по сигурно.За телевизора също не е препоръчително да се изважда,без да го изключиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ти е грешката!Флашки не се вадят, от работеща система.Не винаги,но проблемите им стават предимно от това действие.Ако е на компютър,минаваш първо през иконата за безопасно премахване на хардуер,после си я изключваш за по сигурно.За телевизора също не е препоръчително да се изважда,без да го изключиш.

Хъм, "ръгам" и  "скубя" моите флашки, хей така "селската" и то от години и до сега нито една не е пострадала!!!

В случая с форматирането смятам, че ще реши проблема. Пробвай NSTF 

Edit

Колега от долният пост направи уместна забележка  - правилното е NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На два пъти вече срещам в постовете на някои хора,следната грешка : "NSTF"

Не е NSTF,а е NTFS което ще рече следното : New Technology File System!

Относно проблема автора на темата да изпълни съветите на колегата Димитър 59!

Успех! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм, "ръгам" и  "скубя" моите флашки, хей така "селската" и то от години и до сега нито една не е пострадала!!!

Aз също ги ръгам и скубя,като теб по „селската„ ,от както се помня и нямам проблеми.Има едни актуализации,които свързани с защитата на флашките.Веднъж ги инсталирах,уж за защита.После при изваждане,ми се скапаха повечето флажки.Включвам  и получаваш известие „Уиндоус откри проблемно устройство и го ще го изключи„.След това  уиндоус иска да форматира,за да се поправи флашката.А когато опиташ,съобщаваше,че не са форматирани успешно.Когато ги бях отписал,ги спасих с тази програма.А колко още актуализации,за защитата на уиндоус има,които действат отрицателно,не ми се мисли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...