Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Dambush

Начинаещ в програмирането!

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Напълно начинаещ съм в програмирането. Бих искал да науча C/C++. Кое според вас ще ми е по лесно C или C++? Може ли да ми предложите някакви начинаещи книги за C/C++ ако може на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Напълно начинаещ съм в програмирането. Бих искал да науча C/C++. Кое според вас ще ми е по лесно C или C++? Може ли да ми предложите някакви начинаещи книги за C/C++ ако може на български.

За да ти свършат работа разни книги, трябва да четеш. А като гледам, как си прочел правилата на форума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами започваш като за начало със С++. Ако си сериозен нещата ще тръгнат постепенно. Отсега да ти кажа, че има доста материали, но повечето са на Английски език, така че ще трябва и за този език да отделиш време за четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че по добре е да гледаш клипчета и да правиш упражненията от колкото да четеш книга.Погледни линка

http://academy.telerik.com/student-courses/programming/csharp-programming-part-1/resources

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че по добре е да гледаш клипчета и да правиш упражненията от колкото да четеш книга.Погледни линка

http://academy.telerik.com/student-courses/programming/csharp-programming-part-1/resources

Айде стига с тая академия. От нея освен да научи как се пише индийски код, друго няма да направи. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига с тая академия. От нея освен да научи как се пише индийски код, друго няма да направи. :D

А от книгата ще научи ли пълни са с грешки.Обясняват функции които се използват след 50 страници.Не че съм големия програмист но си купих книга за php & mysql и нищо не разбрах от нея,няма примери почти никакви примери,предполагам че и другите книги ще са на този принцип.Не че сега съм програмист но като гледам клипчетата и си правя примерите и има и домашни които да се правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от книгата ще научи ли пълни са с грешки.Обясняват функции които се използват след 50 страници.Не че съм големия програмист но си купих книга за php & mysql и нищо не разбрах от нея,няма примери почти никакви примери,предполагам че и другите книги ще са на този принцип.Не че сега съм програмист но като гледам клипчетата и си правя примерите и има и домашни които да се правят.

Книгите които са написани на Български нямат грешки ,но имат неточен превод.Първо учиш английски език и после преминаваш към техническия защото някой термини нямат точен превод и всеки автор си ги превежда както си знае.PHP си има официален сайт в който всичко си е обяснено като за американец че дори има и на Български език с по няколко примера.На Телерик веднъж гледах клип за CSS и 1/2 от времето обучаващия се опитваше да обясни нещо ,но или не знаеше как или и той не разбираше какво точно говори.До автора : Започни с C++

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгите които са написани на Български нямат грешки ,но имат неточен превод.Първо учиш английски език и после преминаваш към техническия защото някой термини нямат точен превод и всеки автор си ги превежда както си знае.PHP си има официален сайт в който всичко си е обяснено като за американец че дори има и на Български език с по няколко примера.На Телерик веднъж гледах клип за CSS и 1/2 от времето обучаващия се опитваше да обясни нещо ,но или не знаеше как или и той не разбираше какво точно говори.До автора : Започни с C++

Това си е твоя гледна точка може да има и добри книги но ме съмнява а за тези на английски знам че са добри.А и повечето книги са стари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...