Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bcityb

Въпрос за SSD

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, Имам един стар настолен компютър и съм решил да му добавя SSD за да ми върви играта по-гладко. 

Спраял съм се на този: http://olx.bg/prodavam-msata-ssd-64gb-crucial-m4-i46028705

Доста неща съм си взимал втора употреба и съм доволен, защото не са ми правили проблеми, а са на двойно по ниска цена. Тук проблема е че неразбирам от тези дискове и ако може някой по-опитен да ме посъветва този дали си струва парите.

Това ми е PC-то:

Дъно: Biostar

AMD Dual Core 2.3GHz2GB Ram DDR 2nvidia: GT 9600

Достатъчни са ми и 32ГБ, но не искам да си взимам някаква измислена марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD диска, няма да подобри процесора да стане по бърз и играта да върви гладко.

Като гледам компютъра не е първа младост, за да подкарва безпроблемно съвременни тежки игри.

Кажете точните параметри на конфигурацията. Ако не знаете свалете си една AIDA64, и ще ги покаже.

Хубаво е да споделите за коя игра става въпрос и на каква резолюция се играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD  няма да ти свърши работа,без мислено е да се дава толкова пари.Както е посочил колегата кажи какво има в кутията за да кажем какъв ъпгрейт е възможен

Това което си постнал е мСата къде ще го боднеш в настолния :(  за лаптоп е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е SSD mSata   за лаптоп ,а ти си с настолен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли за РАМ Памет като за начало

след това виж как е натоварването на видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква трябва да си търся ?? Ако имаш нещо може да ми предложишА каква трябва да си търся ?? Ако имаш нещо може да ми предложиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес изкарах диска от лаптопа и без проблем си го свързах с настолният. Не видях никаква разлина освен в размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.Windows® 98/ME/2000/XP (NT and 95 NOT supported)Intel Pentium® III 800 MHz or equivalent256 MB RAMNVIDIA® GeForce™ 2 class graphics card with 32MB VRAM DirectX 8.1  compatible sound card56k Internet Conenction Това са изискванията, а играта е lineage 2. Върви ми добре, но когато има много хора fps падат от 30 до 5. Това е нормално но много хора от клана ми казаха, че тази памет има голям ефект.

Сега на първо място , ССД диска леко ще ти ускори времето за зареждане(и този като гледам е мСата и не става за настолен).Оттам нататък пак ще падат кадрите в секунда ,когато си в градовете(мисля по-конретно Giran Castle Town), тъй като там си зависим и от процесор и от видео карта , но като ти гледам конфигурацията , определено процесорът ти спъва играта.Помисли за нов компютър особено ако искаш да играеш последната версия на L2.И вече в новият си компютър сложи SSD.Просто няма каква част да сложиш на този цокъл за процесор (предполагам и захранване от 400 W ) , че да ти подобри брутално играта.А на хората от клана им кажи първо да попрочетат за PC gaming ,сглобяване на конфигурации, ботълнекинг при компютри и да разгледат съвременния хардуер,който се предлага на пазара, че тогава да дават идеи за ъпгрейд на машини.Абе даже и тогава да не дават съвети.Тук има хора, който от години се занимават само с това, и те са тези , който ще те посъветват най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега на първо място , ССД диска леко ще ти ускори времето за зареждане(и този като гледам е мСата и не става за настолен).Оттам нататък пак ще падат кадрите в секунда ,когато си в градовете(мисля по-конретно Giran Castle Town), тъй като там си зависим и от процесор и от видео карта , но като ти гледам конфигурацията , определено процесорът ти спъва играта.Помисли за нов компютър особено ако искаш да играеш последната версия на L2.И вече в новият си компютър сложи SSD.Просто няма каква част да сложиш на този цокъл за процесор (предполагам и захранване от 400 W ) , че да ти подобри брутално играта.А на хората от клана им кажи първо да попрочетат за PC gaming ,сглобяване на конфигурации, ботълнекинг при компютри и да разгледат съвременния хардуер,който се предлага на пазара, че тогава да дават идеи за ъпгрейд на машини.Абе даже и тогава да не дават съвети.Тук има хора, който от години се занимават само с това, и те са тези , който ще те посъветват най-добре.

Предполагам си изпуснал някой брой със съвременния хардуер на пазара и не си видял че има доста дъна с мСАТА, така че "този като гледам е мСата и не става за настолен" не важи по принцип. А че той конкретно няма такъв е друго.

За автора - Така и така викаш че имаш ССД от лаптопа - що не прежалиш инсталацията и да го тестваш на компа - най-добре ще усетиш има ли файда да си купуваш отделно или няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то може да ускори зареждането на системата, зареждането между нивата / ако има такива/, зареждането на всякакви програми, намиращи се върху диска и т.н., но да изглади графиката просто не му е в "трудовата характеристика"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си изпуснал някой брой със съвременния хардуер на пазара и не си видял че има доста дъна с мСАТА, така че "този като гледам е мСата и не става за настолен" не важи по принцип. А че той конкретно няма такъв е друго.

За автора - Така и така викаш че имаш ССД от лаптопа - що не прежалиш инсталацията и да го тестваш на компа - най-добре ще усетиш има ли файда да си купуваш отделно или няма.

Пределно съм наясно че доста дъна са снабдени с мСата, но нека не обръщаме темата на спор.

Иначе слагането на ССД няма му направи играта по-приятна и гладка.Ако автора иска да играе по-гладко без брутални спадове в FPSто,най-добре да помисли за нова конфигурация и да създаде нова тема,тъй като на тази вече е отговорено,че ССДто няма да му реши проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си прав. Истината е, че на това дъно неможе да се ъп-не нищо и SSD ми беше като последен шанс. Днес обаче си закуших едно дъно на Gigabyte и един процесор Intel i3 540. Ще си използвам старата видео карта nVidia 9600 GT, а после ще си поръчам и един SSD за системата. Само незнам дали процесора ще окаже толкова голяма разлика, защото най-големият ми проблем са Group Heals, AOE skills по време на епиците. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си прав. Истината е, че на това дъно неможе да се ъп-не нищо и SSD ми беше като последен шанс. Днес обаче си закуших едно дъно на Gigabyte и един процесор Intel i3 540. Ще си използвам старата видео карта nVidia 9600 GT, а после ще си поръчам и един SSD за системата. Само незнам дали процесора ще окаже толкова голяма разлика, защото най-големият ми проблем са Group Heals, AOE skills по време на епиците. :Д

Би трябвало да даце прилична разлика.За момента пробваш да цапнеш един овърклок на видеото, но те съветвам да вземеш ново в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото което знам  за Овърклок, е че няма да се получи със 400w китайско захранване. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото което знам  за Овърклок, е че няма да се получи със 400w китайско захранване. :)

А аз единственото, което знам за тази видеокарта, е че е повече от достатъчна за игра като Lineage II, така че ако само това смяташ да играеш, като цяло стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...