Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

twist69

Компютърна конфигурация втора употреба

Препоръчан отговор

Привет, съфорумци!

Търся да закупя компютър втора ръка. Ще се ползва за домашни нужди, но искам да е подходящ за бъдещи ъпгрейди (да го връщам в играта, когато почне да изнемогва), което изключва micro, mini и ттем поддобни ATX. Друго което трябва да кажа е че мониторът ми е 27' (1920х1200) и се гледат HD филми.

Изискванията ми са следните:

Кутия: Да е безшумна, добре охладена. Нещо от рода на CoolerMaster, Thermaltake и т.н.

Захранване: Нещо с име, да не е китайско за 20лв. и поне 500W за да позволява послеващи ъпгрейди

Дъно и процесор: Да са нещо от по-новите сокети - 1155/AM3+/FM2+ Дъното да не е орязано

За да се спести някой лев и да се вмъкнем в бюджета може да ми предлагате и конфугирации с вградено видео, че то често пъти се оказва най-скъпия компонент на една конфигурация, а много рядко ще се играят игри и то не толкова тежки.

Бюджетът ми е 300-350лв (+/-). Да поясня: това е таван. Мога и компютър за 200лв да взема, ако отговаря на изискванията ми. Не се чувствайте длъжни да ми предлагате всичко на тази цена.

Очаквам добри предложения, като се има в предвид, че тук сте само специалисти по аселмблиране на компоненти. :)

Благодаря, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па,за тия паре направо си вземи една нова конфигурация с вградено видео.Пък ще я ползваш колкото можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов вариант ли е? 

Обща стойност - 389.20 лв. с ДДС
Подходяща за ъпгрейд към i3/i5/i7. Захранването ще е достатъчно за една видеокарта от среден клас. С прилична кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах заглавието на темата и го направих като запитване. Иначе има секция обяви във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@onogondur

Разбирайте го като горна граница, която не е задължително да се надхвърля. Всеки да се чувства свободен, да предлага било то и за 200лв, ако отговаря на изискванията ми. :)

@Нико_

Мислех си, че ако взема части едно стъпало (един клас) по-високи, ползвани малко и поради тази причина - на половин цена, ще е по-добре, както за производителността, така и за бъдещи ъпгрейди. Ще ти пратя на лично една конфигурация за да си кажеш мнението в сравнение с предложената от теб. :) Сякаш ми се иска и процесора да е на ниво, за да не му се налага скорошен ъпгрейд, че много трудно се продава само процесор, а какво да го правя стария после...

@Emokostov

Благодаря ти отново, за отзивчивостта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...