Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Проблем с хостене при рутер с реално ип

Препоръчан отговор

Здравейте! Надявам се да съм в правилният раздел.. Както и да е :) Имам един проблем реших да хостя на един игра (предполагам няма значение коя е), но мисля, че firewall-а блокира..Спрян е, портовете са отворени някаква идеа? BTW не мога да вляза от 192.168.1..... а влизам от реалното ип в настройките на рутера. Преди малко го реснах и пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Надявам се да съм в правилният раздел.. Както и да е :) Имам един проблем реших да хостя на един игра (предполагам няма значение коя е), но мисля, че firewall-а блокира..Спрян е, портовете са отворени някаква идеа? BTW не мога да вляза от 192.168.1..... а влизам от реалното ип в настройките на рутера. Преди малко го реснах и пак...

От тези общи приказки не става ясно нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези общи приказки не става ясно нищо.

Общо взето ще хостя, но хората не могат да влизат в сървъра ми... Спряна е защитната стена и портовете са отворите. На рутер съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои портове са отворите ? Аааа, отворени.

Каква грешка излиза при тези, които искат да се свържат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали като си на рутер отваряш портове към играта смисъл ако хостиш ип-то е така хх.хх.хх.хх:25565 примерно или 63392 и аз съм отворил портовете, но не ги пуска не им показва никаква грешка просто не пуска и аз се чудя какво да пиша в настройките на хоста 127.0.0.1 или 192.168.1.100 или моето реално ип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В зависимост от рутера се влиза през браузър чрез IP : 192.168.1.0,192.168.1.1,192.168.0.1.Адреса 192.168.1.100 е на първия хост от мрежата.За игра се отварят портовете по UTP/TCP.Виж да не си пуснал някоя антивирусна на компа и тя да блокира връзките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова ''нещо'' наречено антивирусна нямам  :D  Не ми и трябва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали като си на рутер отваряш портове към играта смисъл ако хостиш ип-то е така хх.хх.хх.хх:25565 примерно или 63392 и аз съм отворил портовете, но не ги пуска не им показва никаква грешка просто не пуска и аз се чудя какво да пиша в настройките на хоста 127.0.0.1 или 192.168.1.100 или моето реално ип

Портове на компютъра или портове на рутера ?

Хайде, ако искаш помощ обяснявай, какво си правил, че ще си лягам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портовете на рутера, а на компютъра не съм..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Вивакомски рутер няма да успееш да влезеш през публичния IP адрес на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Вивакомски рутер няма да успееш да влезеш през публичния IP адрес на рутера.

Ken, не трябва ли да конфигурира рутера да сменя портовете ?  На скоро правих подобна практика с вътрешен сървър (компютър), бяхме го настроили така че когато трябва да се стигне до него, порта трябваше да се смени от 8080 или 10080 на 80. Бяхме свързали един компютъра в WAN и за да стигне  до вътрешния сървър трябваше в браузъра да се отбележи порта след IP адреса: 88.89.90.91:8080. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Доставчик

2. Рутер /Марка и модел/

3. За да си отвориш портовете от  вътрешна мрежа се пише порта и се слага вътрешното IP за да те виждат тия от вънка с реалното (ако го имаш) такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Телеком net
2.D-Link Dir-600
3.Публикувано изображениеДо колкото се виждам съм отворил портовете и написаното ип е на рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката ви нищо не личи !

Сигурни ли сте че са пренасочени правилно портовете на които слуша играта ? Какъв ви е външния адрес който ви дава доставчика ? Статичен, динамичен... ?

При последния тип ще имате проблем с хостването, и ще трябва да мислите за алтернатива - примерно http://noip.com.

Също не на последно място какви адреси раздава маршрутизатора - ако е по DHCP то е възможно след рестартиране/спиране на машината локалния адрес да се сменя и пренасочванията да не сработят.

Изяснете тези работи първо защото иначе само си чешем пръстите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност съм пренасочил портовете правилно, не го правя за първи път..Защо ми трябва noip? След рестарт/спиране на машината не се сменя ип-то 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност съм пренасочил портовете правилно, не го правя за първи път..

Защо ми трябва noip? 

След рестарт/спиране на машината не се сменя ип-то

Нищо не се вижда на снимката, направи друга само на онази част където си отворил портовете. https://www.donationcoder.com/Software/Mouser/screenshotcaptor/ - Shift+Prt 

Пробвай с изключване на защитната стена на Windows:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение
Защитната стена е спряна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защитната стена е спряна :)

А това ли е ИП адреса ви (частния)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това ли е ИП адреса ви (частния)?

Това е частното ип: 192.168.1.100.. Ип-то което ми го изписва в myip започва с 88.хх.хх.хх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е частното ип: 192.168.1.100.. Ип-то което ми го изписва в myip започва с 88.хх.хх.хх

А слуша ли нещо на този порт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А слуша ли нещо на този порт?

Как да слуша? Портовете са ми отворени ако имаш това предвид... Според мен е нещо от защитната стена, но не разбирам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да слуша? Портовете са ми отворени ако имаш това предвид... Според мен е нещо от защитната стена, но не разбирам 

какво връща командата (изпълнена като администратор)

netstat -an|findstr 63392

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво връща командата (изпълнена като администратор)

netstat -an|findstr 63392

За жалост нищо не връща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост нищо не връща...

Значи няма нищо, което да слуша на този порт. На кой порт трябва да слуша програмата, която искате да експознете в интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма нищо, което да слуша на този порт. На кой порт трябва да слуша програмата, която искате да експознете в интернет?

63392

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...