Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

blue_789

Проблем при обновяване/възстановяване/преинсталиране на Windows 8.1

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп с Windows 8.1, когато го купих беше с Windows 8 и се ъпдейтна до 8.1. Нещо обаче взе да бъгясва и реших да го обновя или преинсталирам (не знам как точно да го нарека) от дяла ми за възстановяване който същ си беше на твърдия диск при закупуването на лаптопа. Правил съм такова нещо преди, но сега нещо не ми се получи. Следвам си стъпките и в един момент ми се появява това нещо http://postimg.org/image/64aujit69/ Рових се в настройките на локалния диск, защото нали там в инсталирана ОС, опции за такова заключване не намерих. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен, ако не ще ми писне и най-накрая отивам в сервиз да ми ги преинсталират тотално с Windows 7-ца и тва е, че нещо ми омръзна от тая осмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако бях на твое място веднага бих му сложил 7-цата ама виж дали биоса не е кодиран и да може само 8цата да се сложи защото някои производители много гадно кодират биоса така

EDIT:8-цата е тотална боза :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако бях на твое място веднага бих му сложил 7-цата ама виж дали биоса не е кодиран и да може само 8цата да се сложи защото някои производители много гадно кодират биоса така

EDIT:8-цата е тотална боза :Д

7-цата е по-стабилна от 8 нали? а това с биоса как да го проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7-цата е по-стабилна от 8 нали? а това с биоса как да го проверя?

А къде спомена, какъв е модела на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде спомена, какъв е модела на лаптопа?

Има ли значение? Sony Vaio SVE1513C1EW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има значение.Трябва да се разбере дали има кодиране във UEFI.

А при теб маи го има.И ще трябва да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече това? Как мога да го променя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти как мислиш? Прилича ми на следното:

- Искам да си направя основен ремонт на колата. Как да го направя?

- А колата каква е?

- Има ли значение?

- :no-no:

Заключването на БИОС-а може да ти попречи да буутниш инсталацията на ОС. При мен (не на мой компютър) се беше получило това, и с помощ от този форум ми помогнаха да реша проблема. Като за начало виж да ли можеш да буутниш от оптичното устройство инсталационния диск на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на биос-а да видим дали може да се махне UEFI.

П.П. Да си купиш Сони при положение ,че нямат оторизиран гаранционен сервиз в БГ и всичко отива в Германия при проблем си си е таралеж в гащите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък преценихте, че Уиндоус 7 е по-стабилна от Уиндоус 8.1?Просто не е трябвало да ъпгрейдваш от 8 до 8.1 , а да направиш чиста инсталация.Аз съм със 8.1 на старото Lenovo и досега 1 бъг не ми е дала.Работи си перфектно, особенно със новото ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на биос-а да видим дали може да се махне UEFI.

П.П. Да си купиш Сони при положение ,че нямат оторизиран гаранционен сервиз в БГ и всичко отива в Германия при проблем си си е таралеж в гащите :)

Аз от къде да знам в Германия ли в Япония ли отива и че няма сервиз в България. Вече ще знам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от къде да знам в Германия ли в Япония ли отива и че няма сервиз в България. Вече ще знам....

Ами трябвало да попиташ като си решил да взимаш лаптоп.Като го купува не попита ли в кой град е гаранционния сервиз :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...