Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iBonev

Съвет за Micro SD памет (16/32 Gb) за смартфон

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Решил съм да закупя нова Micro SD за телефона (Galaxy S3) само, че Class 10. За в момента съм се спрял на 16 GB-ова, но приемам предложени и за 32 въпреки, че ми се струва мноого голяма. :) Мисля да отделя около 30-40 лв. Досега съм ползвал карти на Kingston (class 4), но откакто последната ми се прецака по незнайни причини мисля маркатa да я отхвърля като избор. Насочил към се към A-Data и Samsung за карта. SD преходник е хубаво да има, но не е липсата му не е болка за умиране. Това, което знам е, че Class 10 UHS-1 реално ще има полза на устройства, които поддържат технологията, като 8-ядреният S4 и Galaxy S5, а в същото време карта памет с Ultra High Speed технология ще върви по-бавно на останалите устройва, които не я поддържат и в такъв случай е по-добре "обикновен" class 10 карта памет. 

Моля, да ми кажете дали това е наистина така и съответно да ми препоръчайте карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да ползвате такава карта? Ще снимате HD видео в некомпресиран формат или снимки в RAW? Ползването на карта от такъв клас е излишен разход

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да ползвате такава карта? Ще снимате HD видео в некомпресиран формат или снимки в RAW? Ползването на карта от такъв клас е излишен разход

Все си мисля, че карта от висок клас 6 или 10 е една идея по-добре отколко по-нисък като 4 дори за нормално използване. Реално ще се използва за съхранение на информация и бекъп; музика; приложения; снимки и клипове. Тоест, обичайните неща. Ако няма да усетя разлика между клас 10 и клас 4 за тези цели, е излишен разход, както сте написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнете картите на SanDisk, ако все пак искате  да е бърза.

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SD Аdapter (16GB). Вижда ми се много евтина за този капацитет (или може би цените пак са се редуцирали)

Единственото предимство на такъв клас карта е ,че ще качвате по бързо файлове от компютъра към телефона (с дата кабела например).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че карта от висок клас 6 или 10 е една идея по-добре отколко по-нисък като 4 дори за нормално използване. Реално ще се използва за съхранение на информация и бекъп; музика; приложения; снимки и клипове. Тоест, обичайните неща. Ако няма да усетя разлика между клас 10 и клас 4 за тези цели, е излишен разход, както сте написал.

Клас 6 би имал известен положителен ефект, но не мисля че клас 10 ще може ефективно да се ползва от телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клас 6 би имал известен положителен ефект, но не мисля че клас 10 ще може ефективно да се ползва от телефона

Ползвам 4gb, клас 10 в обикновен (java) телефон и всичко е ок, просто записва и чете на малко по-висока скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам 4gb, клас 10 в обикновен (java) телефон и всичко е ок, просто записва и чете на малко по-висока скорост.

Аз мога с лаптопа си да забивам пирони, но е много по-разумно да ги забивам с чук, а лаптопа да ползвам за други цели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В OLX-а има по-евтини чисто нови карти памет клас 10. Ако ми трябваше бих си купил от там.

Моята е 8 GB марка GOODRAM и ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Благодаря за мненията и препоръките на всички!

пп Спорна работа! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се изказаха мнения, че няма смисъл от висок клас карти най-вече за телефон, аз искам да опровергая това. Предимството на високият клас карти е явно изразено, когато ROM-а на таблета/телефона се запълни и изниква необходимостта той да се разтовари. Напълно логично е по-голямата част от приложенията да се преместят на SD картата, което по подразбиране определя и клас 10 на картата. Всичките ми Андроид устройства (а те са 5 бр.) са с 16Gb. и 32Gb. памети microSDHC "AData"  Class 10 работят по този начин.

P.S. Забравих GPS-а, на който пък всичкият софтуер е инсталиран на SD картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се изказаха мнения, че няма смисъл от висок клас карти най-вече за телефон, аз искам да опровергая това. Предимството на високият клас карти е явно изразено, когато ROM-а на таблета/телефона се запълни и изниква необходимостта той да се разтовари. Напълно логично е по-голямата част от приложенията да се преместят на SD картата, което по подразбиране определя и клас 10 на картата. Всичките ми Андроид устройства (а те са 5 бр.) са с 16Gb. и 32Gb. памети microSDSC "AData"  Class 10 работят по този начин.

P.S. Забравих GPS-а, на който пък всичкият софтуер е инсталиран на SD картата.

И кое приложение иска 30 мегабайта в секунда трансфер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клас 10 не беше ли нещо от порядъка на 10 мб/с на запис ? Доколкото си спомням класа отговаряше на мб-тите на запис ?!? Ако не е така поправете ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое приложение иска 30 мегабайта в секунда трансфер?

Реалната скорост на тези карти е доста по-ниска от 30 Мб. Кое приложение иска такава скорост не мога да ти отговоря в момента, но няма разлика в скоростите на четене от ROM и microSD на приложенията (което е важно за мен). И при положение, че разликата в цените на картите клас 6 и 10 са пренебрежими, логично е закупуването на високият клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реалната скорост на тези карти е доста по-ниска от 30 Мб. Кое приложение иска такава скорост не мога да ти отговоря в момента, но няма разлика в скоростите на четене от ROM и microSD на приложенията (което е важно за мен). И при положение, че разликата в цените на картите клас 6 и 10 са пренебрежими, логично е закупуването на високият клас.

АКо скоростта е по-ниска значи няма смисъл от по-бързите карти защото тясното място е телефона. Друг е въпроса че не е лесно да се намерят карти клас 6 с обем 16Г и повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално скоростта е на запис е между 9 и 20мб сек. При запис на full hd видео клип излиза че за 60 сек запис клипа надвишава 100мб. Ако за това не е важен клас 10, здраве му кажи.

Ако сравняваме А дата и самсунг, А-дата има няколко стотин мегабайта в повече като капацитет( при 16гб версия има налични 15,43 при Адата а при самсунг са под 15гб). За скорости е относително сравнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...