Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ride the Lightning

Книга за бази данни при Java

Препоръчан отговор

Здравейте,

от скоро се занимавам с Java и сега съм си замислил малък проект, който искам да се пробвам да направя. За него ми трябват и малко БД като смятам да ползвам MySQL. Имам някакви познания за базите данни, но нямам добро четиво за това как да ги ползвам чрез Java-та. За това ако някой знае някоя добра книжка, туториал и т.н. нека да даде линк в темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от скоро се занимавам с Java и сега съм си замислил малък проект, който искам да се пробвам да направя. За него ми трябват и малко БД като смятам да ползвам MySQL. Имам някакви познания за базите данни, но нямам добро четиво за това как да ги ползвам чрез Java-та. За това ако някой знае някоя добра книжка, туториал и т.н. нека да даде линк в темата :)

Здравейте !

Това, което ви трябва е Java Database Connectivity API-то - съкратено се нарича JDBC.

Можете да прочетете и научите повече за него на следните адреси:

Oracle JDBC Tutorial

JDBC Basics

JDBC MySQL Connector JAR (Ноебходим за реализацията по проекта Ви).

Ако имате нужда от повече инфо, можете да зададете въпросите си тук или на ЛС.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...