Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Air-Smuggler

Здравейте всички ! Имам нужда от ъпгрейд или нова конфигурация...

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !
Убеден съм, че подобни теми са Ви писнали отдавна, но ми се ще да се запиша и аз сред питащите...
Искам да помоля за съвет и препоръки относно прилична настолна компютърна конфигурация, която да замени настоящата ми такава.
Мога да дам следните подробности, дано Ви помогнат, надявам се на компетентни препоръки, без подигравки, както за компонентите, така и за магазините или фирмите доставчици...

За какво ще се ползува компа :
---------------------------------------------
1. Игри не играя, никакви...нито занапред смятам да играя :-)))
2. Ще се ползува главно за Интернет, обработка на снимки, Word
3. Най-тежките програми, които ползувам, са Фотошоп и евентуално Корел Дроу
4. Клипове, спорт или филми онлайн почти не гледам

Какво бих искал :
---------------------------------------------
1. Подходящо съвременно дъно (да поддържа новите процесори и РАМ поне DDR3 1600-1866)
2. Приличен съвременен процесор и видеокарта, подходящи за гореописаните дейности, и съвместими с останалите компоненти
3. Поне 4ГБ сравнително бърза РАМ - DDR3 1600-1866 (или 2х4ГБ на 1600-1866)
4. Евентуално нова кутия с подходящо захранване

Какво си имам :
----------------------------------------------
1. 2 харда 250 ГБ + 500 ГБ САТА
2. Прилична двуслойна ДВД записвачка
3. Монитор, мишка и клавиатура
4. Евентуално старата кутия със захранването (300 W)

За бюджета какво да кажа - не съм скъперник, но не ми се дават повече от 600 лв.
Е, ако се наложи, винаги мога да поотупам чувала за още некой лев, но тогава ще трябва да е с кутия и захранване...

Предварително благодаря на всички отзовали се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

пс. Ако захранването има 150W е предостатъчно. Вграденото HD4600 ти е напълно достатъчно а дъното има всички видове изходи за монитор, телевизор и т.н.

Паметта е с отлични тайминги а и като количество е предостатъчна за всичко. Вече някой ден ако проиграеш игри може да проима нужда от видеокарта и ново захранване.

А ако ще се бъркаш за още някой лев виж за това дъно. Излиза 1.89 лв. отгоре.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, 

Имам един въпрос - тея два 250 гига дискове в RAID ли ще ги връзвате, защото ако е така трябва да съобразим дъното :)

Иначе за на Наруто предложението съм с два палеца (само аз лично не бих си взел дъно с два слота за рам ако ще турко да е, нека пък да не ми трябват)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 597.03 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49646p1r49716p1r46717p1r45042p1rf.html Както ти написаха по-горе HD4600 ти е предостатъчно за твоите цели, дъното има и 3-те изхода за видео. Орязал съм от рам-та, но мисля, че няма да усетиш разлика между 8-ма латенция и 11-та латенция за сметка на това съм ти сложил хубаво захранване :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През цялото време чета какво сте ми написали и крада по нещичко от всички предложения. Благодаря на всички !

А за това какво ще кажете ? Освен познатите неща за AMD, за компромисните процесори и за вградените видеокарти...  :-))

Пак искам да Ви напомня - не ми трябва процесор за 350 лв., нито дори 400W захранване, нямам нужда от такива излишни неща. Все едно да си купиш Ферари, за да ходиш на риба и лов, след като за тази цел по-добра работа ще ти върши раздрънкана 10-годишна джипка на 5% от цената на Ферарито...

МВ : GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+  -  137.48 лв.CPU : AMD A8-5500 with APU ATI Radeon HD 7560D - 178.17 лв.RAM : KINGSTON KHX1600C9D3K2/8GX PC1600 CL9 Hyper X Genesis XMP - 153.79 лв.HDD : KINGSTON HyperX® 3K SSD 120GB - 157.94 лвCASE : DELUX DLC-MV875, w/o PSU - 30,54 лв.PSU : FORTRON HE-400 / 400W - 65.24 лв.Обща цена : 723.16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаб процесор и по-добра вградена графика. Също така е старо поколение. Ако ще се набутваш с тая платформа по-добре виж за  A10-6790K.

Паметта също е излишно скъпа. Ако ще се взима CL9 виж за този модел на A-DATA - http://nikem-bg.net/computer-components/2X4G-DDR3-1600G-ADATA-XPG-CL9

Няма смисъл да даваш 23 лв. отгоре та по-добре ги вкарай в АПУ-то.

Кутията която си избрал е доста зле но все пак ще побере частите. И все пак по-добре карай със старата и не си хвърляй парите на вятъра.

пс. Ако не се търси най-доброто за парите а най-евтиното което те оправя за всекидневните нужди виж за AM1.

Така ще ти останат и повече пари за да вземеш читаво SSD щом държиш на такова.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За*би го амд-то. Сам каза че игри не се играят и няма и да се играят. Значи вземаш и5 - където ти е предложил Капонето, и ти излиза хем по евтино хем по добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфффф.... :questions:

Добре де, ако взема Интелския процесор I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150, тогава ще си поискам и малко по-добро интелско дъно, с 4 слота за RAM, и да поддържа поне 32GB 1600/1866.... А в процесора I5 има ли вградено видео ?  Кажете едно прилично интелско дъно за около 130 лв.

За 26 лв. не ща да се циганя, и вероятно ще взема тази RAM : RAM : KINGSTON KHX1600C9D3K2/8GX PC1600 CL9 Hyper X Genesis XMP - 153.79 лв.Ако има нещо по-добро (или същото, но по-евтино) за около същите пари, моля светнете ме....

Какво значи читаво SSD ?  Значи ли че това (KINGSTON HyperX® 3K SSD 120GB - 157.94 лв) "не е читаво" и в какво се изразява читавостта на едно SSD, освен евентуално в цената му ?  Ако ползувам SSD-то като системен диск, а на другия, който имам (SG 500GB SATA) си съхранявам клипове, снимки, музика и други файлове, ще има ли проблем ?

И още : двата диска трябва ли да са вързани на в RAID (което едва ли е възможно), за да работят по този начин ? 

А на куфара кво му е, че да е доста зле ?  Няма да дам 150 лв. за куфар, който да не е "доста зле"... пък и едва ли има значение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:http://nikem-bg.net/cart/49705p1r49716p1r50101p1r47896p1rf.htmlДобро дъно с не орязан чипсет, подлежащо на бъдещ ъпгрейд.. след време можеш да бучнеш една 750Ti. Кутията идва с предостатачно захранване..Рам с добър тайминг. Щом няма да се играят игри взимай i5- малка по-слаба графика от APU-то на амд, но с по-галяма процесорна мощ която е пиоритет за твоите цели! А след като продадеш старите си части можеш да се вземеш едно ссд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм ти такова и съм посочил че надхвърля бюджета с 1.89 лв. та не е болка за умиране. Обаче се е изчерпало та го заменяме с Asus B85M-G за 3 лв. отгоре.

Количка 

Има вградено видео при това пълноценното HD4600 понеже в по-слабите процесори и графиката е осакатена.

Паметта ще работи на 1600MHz та повече не ти трябва. Гледай си количеството и ако си претенциозен таймингите (по-ниски по-добри).

Тая която съм ти сложил е най-добрата (тоя KINGSTON дето го гледаш не е добър вариант) та може да се ореже с доста по-евтината A-DATA ако искаш да спестиш.

Има кутии за по 60/70 лв. които те устройват идеално. С долен монтаж на захранването, вкл. две 120 мм вентилатори в цената и USB3 на панела.

Не е нужно нито необходимо да даваш 150 лв. за кутия но и тия под CM N200 / 300 не струват.

След като не играеш игри нито има опасност да проиграеш неща като видеокарти и яки захранвания са излишни. Скъпите дънни платки също.

За SSD виж серия 530 на Интел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога точно ще ползваш 32GB RAM? Ама ако си решил, че ти трябват ето това дъно за парите си предлага отлични възможности - ASROCK H87 PRO4 Oт скъпа памет ползата е 0(нула), но ако държиш GEIL 2X4GB DDR III 2133 BLACK DRAGON е много по-добър избор от Кингстъна на 1600, а за твоите изисквания GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9 е оптималния избор. Слагаш едно захранване COOLER MASTER GX 450W, Active PFC и си готов.

п.п.

Процесора, мисля че разбра, че i5-4440 е най-доброто спрямо останалите предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 445.71 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49716p1r45236p1r45042p1rf.html
ASROCK H87 PRO4, H87, DDR3 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 +  GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9  
 Обща сума 700,36лв. Предложил съм ти кутия със захранване, пълноразмерно дъно и качествена рам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи кво са ??Ако ми писне от половинчати работи, това е приблизително истината за моите нужди, така ли... ;)

--------------------------------------------МВ : ASUS B85M-G /B85/LGA1150 - 119.05 лв.

CPU : I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 - 326.16 лв.

RAM : GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9 - 123,72 лв.

HDD/SSD : KINGSTON HyperX® 3K SSD 120GB  -  157.94 лв

PSU : COOLER MASTER GX 450W, Active PFC - 79,79 лв.

CASE : CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU - 66.26 лв.----------------------------------------------861.03 лв.

Като последните 3 позиции не са задължителни.... И оставам на към 570 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще вземаш SSD INTEL 120GB 2.5" SSD, 520 Series, SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo или дори ADATA 128GB 2.5" SSD XPG SX900 са по-добър избор от Кингстъна.

Забравих да питам, старото ти захранване какво е? Марка и модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе на всеки ваш пост вие променяте бюджета. Кажете колко пари може да отделите и трябва ли ти SSD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмиле защо 520 вместо 530 и SX900 вместо 910? Ясно ми е че са 30 лв. по-евтини ама ако гледаме само цената има още по-евтини.

пс. Air-Smuggler абсолютно безсмислено е да взимаш толкова яко захранване. Иначе като качество-цена е добър вариант ако си решил да се охарчваш.

Като цяло това дето си избрал си е екстра само че поръчката от различни места ще дигне крайната цена. Паметта така или иначе едва ли е налична. Ако искаш звънни и питай.

Количка - 559.31 лв. Паметта също е нископрофилна и CL9 та е все едно. Оная в Скай или не е налична или цената и не е актуализирана.

Толкова до първите три позиции за цена до 570 лв. За другите три като събереш пари но кутията и захранването които гледаш са добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така човека има хард дискове какъв е смисъла да взима още наистина този процесор не е за това дъно ще трябва леко с чука да го наместиш да влезе :D кутията е пълен т*шак по добре със старата поне пари няма да дава.Сокета fm2 вече е стар и няма с какво да ъпгрейдваш толкова затова или FX или 1155 или 1550 това е сега ако ли не fm2+ излезна но на автора не му трябва такова нещо :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми VipKokata, бюджета се движи предимно в посока нагоре, и е flexible. Казах, че не ми се дават повече от 600 лв., но при определени условия бих дал и повече. Това е само поради една причина и ще Ви я кажа...Преди да попитам, прочетох добре темите в раздела и ми направи впечатление, че когато някой съобщи бюджет примерно 700 лв., повечето от Вас гледат да го докарат чисто механично до 699.99 лв. и толкоз. А всъщност, напълно е възможно, за още някакви си 20-30-50 лв. да се направи много по-добра конфигурация, но така съобщения бюджет ограничава тази възможност. Аз не съм приготвил някакви сакрални 600 лв. в запечатано пликче, желанието ми е да взема най-доброто за парите, които ще дам....а дали ще са 500 или 800 лв., аз ще си реша.Не искам утре като дойде някой да ми инсталира Уйндоса, да погледне и да каже : Ей пич, конфигурацията не е лоша, но за още 30-40 лв. отгоре, можеше да си сглобиш доста по-добра. Ей това искам да избегна...Засега, на 90% принципно съм се ориентирал какво ще взема, ето сега например ще последвам съвета на уважаемите Людмил и naruto, и ще сменя SSD-то от KINGSTON на INTEL, при това 530-та серия---------------------------------------------МВ : ASUS B85M-G /B85/LGA1150 - 119.05 лв.CPU : I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 - 326.16 лв.RAM : GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9 - 123,72 лв.HDD : INTEL 120GB 2.5" SSD, 530 Series, 7mm, SSDSC2BW120A401 - 170.40 лвPSU : COOLER MASTER GX 450W, Active PFC - 79,79 лв.CASE : CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU - 66.26 лв.----------------------------------------------885.38

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха баси вица казваш то по твойта логика удри най-доброто та да не те е яд после :D . Ако ще 3 бона да ръснеш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоковете нагоре са твърде сериозни...

ASUS B85M-G -> ASUS H87M-E  + 34 лв. 

ADATA XPG CL9 -> G.SKILL Ares CL8 + 42 лв.

Intel 520 -> Intel 530 + 25 лв.

CHIEFTEC 400W -> GX 450W + 20 лв. 

Общо: 121 лв. и това е без двете отделни доставки които кой знае колко ще излезнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това е, компонентите са при мен, вчера си ги взех.
Отрязал съм само SSD-то, защото ме убедиха, че нямам нужда от такова.
Захранването замених с CORSAIR 450W VS CP-9020049-EU, а куфара с CM N300

Сега търся някой спокоен, знаещ и улегнал форумец (много мразим нерваците, дето кликат по 100 пъти, и си мислят, че ще стане по-бързо) да ми сглоби и да тества новия комп, да форматира и раздели дисковете, и да ми качи :
1. Последния Win7, (който да няма проблеми с онлайн ъпдейта)
2. Офис пакет на БГ
3. Подходяща добра антивирусна (която също да няма проблеми с онлайн ъпдейта)
4. Някакво NERO и още 1-2 дребни програмки
След което да настрои Интернета, и всичко, което има нужда да се донастройва....

Склонен съм да дам до 40 лв. за всичко, без значение колко време ще отнеме на майстора, и само ако ми хареса това, което ще видя накрая.

Тарифи за работа "на час" ме разсмиват, плащам само за свършена работа.

За контакти : Имейл : molotok1 в abv-то или на ЛС !

Прибрал съм си всички файлове и папки на друго място, вкл. и DBX от пощата, така че запазване и прехвърляне няма да има. 

П.П. - В тая връзка издирвам Христо Михайлов с бивши тел. 0889630663 / 0878839001 / 0896894945
Ице, ако четеш, обади ми се, парола "Калашник в гардероба"... :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязал си и захранването. Не може да се говори за подмяна в случая та дано не си дал същите пари.А сглобяването е безплатно в нормалните фирми та можеше да си спестиш тия 40 лв. за нещо друго. без значение колко време ще отнеме на майстора, и само ако ми хареса това, което ще видя накраяТака ще откажеш дори умиращ от глад да ти свърши работата. Може да държиш човека цял ден и все нещо да не ти харесва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...