Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

m0nss7erKill

Няма налични настройки за субтитри.

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера си взех телевизор Samsung UE-40H6200AW 3D LED. Днес реших да пусна един филм със субтитри от флашка но субтитрите ги изкарва кат йероглифи. Другият проблем е, че няма налични настройки за субтитри. Когато натисна на раздела където пише "субтитри" ми изписва "Тази функция не е налична". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил ли си менюто на телевизора на Български?Това е Самсунг,някъде из опциите му,трябва да има настройки на езика на субтитрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вчера си взех телевизор Samsung UE-40H6200AW 3D LED. Днес реших да пусна един филм със субтитри от флашка но субтитрите ги изкарва кат йероглифи. Другият проблем е, че няма налични настройки за субтитри. Когато натисна на раздела където пише "субтитри" ми изписва "Тази функция не е налична". 

Здравей брат, как си ? 

Виж в настройките на телевизора дали няма някъде конфигурация на Енкодинка, ако има сложи му български...

Пробвай да смениш кодировката на субтитрите - отвори ги с NotePad++ >> Файл >> Запиши като... >> И под името и типа на файла би трябвало да има "Encoding" >> Избери ASCII и пробвай.

Третия начин, пак с NotePad++ >> Отвори субтитрите >> Горе от менюто избери Оформление >> Конвертирай до ASCII и пробвай пак.

Другия вариант е да ги вградиш във видеото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да отвориш .SRT субтитрите с notepad и да ги запишеш в ANSI формат (със save as). Струва ми се, че телевизора не поддържа UTF-8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да отвориш .SRT субтитрите с notepad и да ги запишеш в ANSI формат (със save as). Струва ми се, че телевизора не поддържа UTF-8.

офффф, колега благодаря ти ! Къде отивам аз с ASCII... Зле, зле ! Имах предвид - ANSI !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил ли си менюто на телевизора на Български?Това е Самсунг,някъде из опциите му,трябва да има настройки на езика на субтитрите...

Менюто е на Български, но менюто за настройки на субтитрите е "сиво" и пише, че функцията не е налична.  А когато променя кодировката на ANSI субтитрите стават така:

2
00:01:00,269 --> 00:01:03,272
Защо тоя боклук е в надъхващия микс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,опитай другите видове кодировки.

Ако имаш ръководството за потребители,хубаво го разгледай в раздела за субтитри или медия плейър

Обмисли варианта да вграждаш субтитрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всички! Оправих субтитрите (Не бях видял надписа "Конвентирай в ANSI" и бях натиснал само "Промени кодировката в ANSI") Живи, здрави и всичко най-хубаво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...