Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Високи температури на процесор и дънна платка (Лаптоп)

Препоръчан отговор

Гост

Публикувано изображение

Здравейте както виждате давам снимка от Speccy... Проблема е, че температурите са прекалено високи според мен... Не падата по малко от 60 като достигат 85+... чудя се как лаптопа работи още (нито веднъж не се е изключвал) .. лаптопа е на година и половина .. сестрами ми го даде да и инсталирам 8.1, че се оплакваше от 7... Когато дигне висока температура се включва вентиалтора на макс обороти а температура не пада повече от 5 градоса... ...
Уиндоса е пресен.. При 7 също е имало високи температури...
Проблема е, че немога да го отворя да го почистя... Въобще не виждам панел за махане(капак)..
Някакви идеи как мога да намаля температурите сам.. И съответно да го отворя.. Мисля, че трябва да се махне горния панел където е клавиатурата но ме е страх да не го прецакам??...

post-327283-0-49546600-1398939347_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа? Все трябва да има някакъв начин да се отвори. Няма как да няма! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Asus x401A пише го на скрийншота горе ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да го ориентираш към продажба и да си купиш нов. Съвременните лаптопи от подобен клас "свършват" бързо. След половин година примерно, положението ще е още по-зле...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моя съвет е да го ориентираш към продажба и да си купиш нов. Съвременните лаптопи от подобен клас "свършват" бързо. След половин година примерно, положението ще е още по-зле...

Лаптопа не е мой.. Хммм... Тя (сестрами) не го ползва за кой знае какво ползва предимно скайп, офис, и браузър... Намерих едно клипче където показват как се отваря: 

.. Ще помисля, дали да го отварям или направо ще го нося на сервиз да го изчистят и да му сменят пастата.. Защото както казах, досега съм отварял само лаптопи с капак отдоло който се маха и всичко е там...пп: И също така досега лаптопа не е прегревявал(изключвал) и се чудя как издържа на тези температури.. Сега гледам темп е 54-55 градуса само с пуснат скайп... Като отворях хром дига 58-60... А какво ли става като се отворят 30 + раздела незнам... А по принцип като и видя лаптопа винаги има по толкова отворени хахах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го в сервиз ще дадеш 15-20 лева но ще си спокоен че е добре почистен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да поправя - бих завишил цената на сервиза Х2  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...