Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sks1897

Ще върви ли добре Windows 8.1 на следната конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте, интересувам се дали ще върви добре windows 8.1 на този нетбук:

Acer Aspire One

Процесор: Intel Atom N450 1.66 GHz

RAM: 1 GB DDR2

Видео: Някакво на intel (не си спомням модела)

HDD: 160 gb

Четох в интернет, че windows 8 върви доста добре на стари конфигурации. В момента нетбука е с XP и върви добре, но все пак поддръжката на XP е спряна вече и собственика на нетбука иска нещо по-ново. Слагал съм и windows 7, но върви изключително зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 starter можеш да пробваш, но за осмак нямам идея дали ще е добре. Алтернатива винаги има ако човека желае, може да му инсталираш един Линукс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 starter можеш да пробваш, но за осмак нямам идея дали ще е добре. Алтернатива винаги има ако човека желае, може да му инсталираш един Линукс :)

Windows 7 Starter съм пробвал на друг нетбук със същите характеристики и също работи доста тромаво, а и е доста орязан. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да върви добре, на тея кекавите атоми XP-то е за предпочитане стига да има всички драйвери за него. А това за спряната поддръжка на Windows XP е пълна глупост, аз никога не съм го ъпдейтвал XP-то на нетбука и никога не съм имал проблеми заради това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да допълня това, което каза колегата от горния пост. Не пречи да си стои с XP като не се ъпдейтва (както правех аз преди много време, когато го ползвах).Скоро преинсталирах подобен лаптоп на мой познат. Вече нямаше желание да стои с XP и аз му сложих пробно един Линукс като се разбрахме ако не му хареса да му върна XP. След няколко дена ми звънна и каза, че не иска и да чува за XP-та и подобни.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1 GB RAM ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма да върви добре  на нищо с Атом процесор. Пробвай го с  другия лагер може да  работи  добре с нещо лекичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да върви ,той стартира със 700 -800 мб рам ,а процесора ще се опече,на такъв съм слагал ХР и върди доста добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм интересни изказвания.Слагал съм 7 starer на подобни машинки и си вървяха сносно,даже доста сносно,за нет,филми и музика ,7 стартер не товари рама повече от 7-800МБ.Офис пакета също си работи коректно и без забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един работен компютър с AMD E1-1200 (по-нов от въпросния Atom, но сякаш сравним с него) ползвам 8.1 и върви доста добре, само че паметта е не един, ами шест гигабайта. Според мен един гигабайт ще е малко и решението би било или XP, или някакъв лек Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Аз също нямам нищо против XP, но на човека му омръзна и иска да му сложа 7 или 8. Ако намеря ще сложа 2 gb рам и ще видя как ще върви 8цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ся, нямало да върви добре. Глупости. Windows 8 е направен да върви добре и на Athlon 64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.fastwel.ru/products/vstraivaemye-sistemy/kompiuternye-moduli/465819.html - Тук пише , че поддържа и Windows 7 и 8. http://www.cpu-world.com/CPUs/Atom/Intel-Atom%20N450%20AU80610004653AA.html - Тук също е показано ,че поддържа необходимите функции за инсталиране на Windows 8 , така че добавяш още 1 GB RAM (според описанието , това е максимума поддържана памет) и качваш 8-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...