Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

georgi6

Токов удар на телевизор/гръм/

Препоръчан отговор

Добър вечер и честит празник(на тези които го празнуват) на всички колеги.

Сега на темата - тази вечер след разразилата се буря не успях да изключа от мрежата всички уреди в къщата и изгърмяха 3 телевизора(в махалата също), микровълнова,сателитен приемник и адаптера на рутера(самият той не). Питането то ми е за един от тв, който в момента на удара бе режим стендбай, не успях да дръпна кабела. Телевизора е Филипс - 19PFL3205H/12. Не че разбирам но го отворих(не е в гаранция), и видях че на захранващата платка един елемент които е изгърмял(видимо)прилагам снимка на платката. Въпроса поправимо ли е това или целия блок трябва да се подменя.

post-278369-0-49523300-1398978876_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поправимо е... но не се вижда добре заради светкавицата на фотоапарата... но може и да има и поражения по други елементи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добър вечер и честит празник(на тези които го празнуват) на всички колеги.

Сега на темата - тази вечер след разразилата се буря не успях да изключа от мрежата всички уреди в къщата и изгърмяха 3 телевизора(в махалата също), микровълнова,сателитен приемник и адаптера на рутера(самият той не). Питането то ми е за един от тв, който в момента на удара бе режим стендбай, не успях да дръпна кабела. Телевизора е Филипс - 19PFL3205H/12. Не че разбирам но го отворих(не е в гаранция), и видях че на захранващата платка един елемент които е изгърмял(видимо)прилагам снимка на платката. Въпроса поправимо ли е това или целия блок трябва да се подменя.

Напълно поправима е повредата и не трябва да се притесняваш. Но трябва да имаш едно на ум, че не само чипът може да е повреден. Потърси специализирана помощ от сервиз.Понеже си приятел, ще ме послушаш, независимо, че ще се охарчиш с някой лев!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно поправима е повредата и не трябва да се притесняваш. Но трябва да имаш едно на ум, че не само чипът може да е повреден. Потърси специализирана помощ от сервиз.Понеже си приятел, ще ме послушаш, независимо, че ще се охарчиш с някой лев!

разбира се че ще е в сервиз но попитах евентуално само чипа ли или целия блок.

поправимо е... но не се вижда добре заради светкавицата на фотоапарата... но може и да има и поражения по други елементи...

Видимо няма промени освен чипа в центъра на ограденото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

разбира се че ще е в сервиз но попитах евентуално само чипа ли или целия блок.

Щях да ти търся чипа, но стана много късно а и съм зает малко. Желателно е да сменят само чипа, понеже моделът е продаван в България и ще е по евтино. Иначе цялото захранване се вижда като цена,но не зная каква ще е в сервиза. Ако евентуално е гаранционен, няма да ти признаят гаранцията заради това, че не е застрахован от природни бедствия. Не се притеснявай за цената!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да ти търся чипа, но стана много късно а и съм зает малко. Желателно е да сменят само чипа, понеже моделът е продаван в България и ще е по евтино. Иначе цялото захранване се вижда като цена,но не зная каква ще е в сервиза. Ако евентуално е гаранционен, няма да ти признаят гаранцията заради това, че не е застрахован от природни бедствия. Не се притеснявай за цената!

Благодаря за бързите отговори. ТВ не е гаранционен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...