Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gatsov

Как се прави сървър

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,имам няколко програми за складове и бих искал да направя така че когато се промени дадено количество от определен продукт в единия компютър то да се променя автоматично и на другия.Та въпроса ми е какъв сървър ми трябва и как мага да го направя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам няколко програми за складове и бих искал да направя така че когато се промени дадено количество от определен продукт в единия компютър то да се променя автоматично и на другия.Та въпроса ми е какъв сървър ми трябва и как мага да го направя? 

1. трябва ви база данни

2. трябва ви уеб приложение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво уеб приложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво уеб приложение?

АМи за складово стопанство :) Нали това искате да ползвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли ми да правя сървър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМи за складово стопанство :) Нали това искате да ползвате

Това не ми се вижда лесна задача - не и с готови програми, които не са направени за работа на няколко отдалечени компютъра. Синхронизацията никога не е тривиално нещо. Т.е., какво става, ако в два съседни магазина, едновременно се продава артикул, от който имаме само една бройка на склад?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка нуждая ли се от сървър или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка нуждая ли се от сървър или не?

Според мен, се нуждаете от готова система, която да върши това, което искате. Не мисля, че с напасване на сега използваните от вас програми, които не са пригодени за целите ви, ще стане нещо смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Синхронизацията никога не е тривиално нещо. ...

Изцяло съм съгласен :) То за това и се пишат специални уеб приложения (или настолни) които да ползват обща база и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо първо не кажеш кои програми ползваш, за да стане ясно има ли или не сървър и дали ти трябва такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо първо не кажеш кои програми ползваш, за да стане ясно има ли или не сървър и дали ти трябва такъв?

Това няма да му помогне. Няколко складови програми да работят с един сървър ще е най-малкото ужас с настройките, ако въобще може да се направят такива. Просто ще се наложи да дойде фирма, да му продаде една складова програма, за всичките обекти които има. Тогава няма да има проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма да му помогне. Няколко складови програми да работят с един сървър ще е най-малкото ужас с настройките, ако въобще може да се направят такива. Просто ще се наложи да дойде фирма, да му продаде една складова програма, за всичките обекти които има. Тогава няма да има проблем. 

Аз останах с впечатлението, че не е много наясно със ситуацията, а тя може да бъде много различна. Включително да ползва една и съща програма на различни компютри.

Няма нужда да копува нова програма, ако някоя от сегашните позволява работа в мрежа. Това може да стане ясно ако знаем кои програми ползва и има някакво описание на сайтовете на производителя им.

Това което казваш е така, но в общия случай. Без да знаем поне нещо точно за ситуацията може само да предполагаме и да даваме общи насоки. В първия си пост автора казва, че иска от единия компютър промените да се отразят и в другите. Това може да се тълкува и като ползване на една и съща програма на различни компютри.

Друг е въпроса, че най-добре е да пита фирмата, от която си е закупил програмата/програмите дали може да ги ползва от няколко места.

Ако беше написал кои програми ползва, можеше поне да му кажем дали с някоя може да работи в мрежа или не. А това би могло да спести разходи за нова програма. А това си е помощ от всякъде. Но все пак в случая за да дадем по-конкретен отговор трябва да знаем с какво разполага човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз останах с впечатлението, че не е много наясно със ситуацията, а тя може да бъде много различна. Включително да ползва една и съща програма на различни компютри.

Няма нужда да копува нова програма, ако някоя от сегашните позволява работа в мрежа. Това може да стане ясно ако знаем кои програми ползва и има някакво описание на сайтовете на производителя им.

Това което казваш е така, но в общия случай. Без да знаем поне нещо точно за ситуацията може само да предполагаме и да даваме общи насоки. В първия си пост автора казва, че иска от единия компютър промените да се отразят и в другите. Това може да се тълкува и като ползване на една и съща програма на различни компютри.

Друг е въпроса, че най-добре е да пита фирмата, от която си е закупил програмата/програмите дали може да ги ползва от няколко места.

Ако беше написал кои програми ползва, можеше поне да му кажем дали с някоя може да работи в мрежа или не. А това би могло да спести разходи за нова програма. А това си е помощ от всякъде. Но все пак в случая за да дадем по-конкретен отговор трябва да знаем с какво разполага човека.

Да съгласен съм с теб. Не беше реплика или нещо от този сорт. Прави си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е микроинвест склад про.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е микроинвест склад про.

Може да работи в режим клиент-сървър, обърнете се към производителя, те могат да ви дадат най-точна информация

http://microinvest.net/BG/%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли дали мога сам да инсталирам SQL сървър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не можете ? Каква е ОС на машината на която ще вдигате SQL сървъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но проблема ще е в настройките на продукта. Надали е суперсложно но трябва да бъде направено от човек, който го е правил и е навътре в нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато се направи веднъж sql сървър той може ли да се изтрие или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато се направи веднъж sql сървър той може ли да се изтрие или не?

Да, това си е софтуер като всеки друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли на всеки компютър свързън към сървъра да има качен mssql?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли на всеки компютър свързън към сървъра да има качен mssql?

Не знам, от тяхната схема останах с такова впечатление, макар че лично за мен е безсмислено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да направя sql сървъра необходим ли ми е реален IP адрес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да направя sql сървъра необходим ли ми е реален IP адрес?

За да го инсталирате и конфигурирате даже не ви трябва мрежа. Но ако искате да е достъпен от други компютри то зависи къде са тези други машини. Ако са в същия офис отговора е - не. Ако са в отдалечени офиси - да. И правилния термин е публично, а не реално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...