Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Good Old TIme

Влизане само с оценките от матурите

Препоръчан отговор

Здравейте, хора ! 

Може ли да ви попитам дали знаете в кои университети може да се влезне с оценките от матура ? На матурите изкарах 4 по география и 4 по БЕЛ. Общият ми успех след 12 клас също беше около 4. 

Все още не знам какво ще следвам, каква специалност и дали ще следвам тази година. И сега понеже нямам време да уча тепърва за определен предмет, понеже съм слаб по почти всички предмети, а то сигурно се изисква около една година подготовка да уча за да ме приемат някъде, по определена специалност, Ви питам относно университетите в които се изискват единствено оценките от матурата за да мога да влезна и да започна да уча направо. 

Има ли такива университети, които и предлагат добро обучение и влизане в тях само с оценките от матурите, по специалности по които ще мога да взимам средно добри пари за професиите, които се работят по тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме приеха в КИА Пловдив , само с оценките от матурата ми. Но след много мислене, реших да се откажа от този университет, тъй като чух много лоши отзиви от колегите. Първо трябва да решиш, какво точно искаш да учиш!!! След това си избираш даден университет, обаждаш се или отиваш на място и така разбираш, всичко което те интересува!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам трябва да избереш специалност, която да ти харесва, съответно и да се насочиш към най-добрите университети в които я има съответната специалност.

КИА не е университет.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В повечето университети може да се влезе с матура по БЕЛ дори. Изискванията са много занижени. Но и ти много си се изложил. Навремето на матурата по БЕЛ имах 5,50 и то без да бях учил сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде си? Къде и с каква матура приемат - линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде си? Къде и с каква матура приемат - линк

София. Благодаря за линка ще видя сега нещата описани в него, тоест университетите и специалностите и предметите.  

Инак аз не съм запознат с коя специалност, предлага професия след това, като се завърши висше, за която да има работа от която да се взима средна заплата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...като се завърши висше, за която да има работа от която да се взима средна заплата.

Никоя. Въпроса е не само да завършиш. А в България и да си завършил талант, пак може никой да не те забележи.Иначе както казах, забелязах че в много университети се влиза дори с матура по БЕЛ в повечето специалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като не ти се учи защо се натискаш да учиш ? И аз бях така и да се питам сега защо учех за средно като никъде не ми е трябвало! Колко баир видях не е истина ...

Дано поне с футбола изкараш късмет и намериш реализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никоя. Въпроса е не само да завършиш. А в България и да си завършил талант, пак може никой да не те забележи.Иначе както казах, забелязах че в много университети се влиза дори с матура по БЕЛ в повечето специалности.

Викаш не е добре положението в страната ни, но предполагам почти навсякъде има конкуренция и на много места не става просто така от само себе си. Сега ще проверя този линк, който даде пича по-горе.

Ми като не ти се учи защо се натискаш да учиш ? И аз бях така и да се питам сега защо учех за средно като никъде не ми е трябвало! Колко баир видях не е истина ...

Дано поне с футбола изкараш късмет и намериш реализация.

Ех ... ;(. Съжалявам за теб, приятелю ... Дано сега си на хубаво място и си намерил истинското щастие в живота.

Футбола приключи, изглежда. Контузен съм. Контузията е достатъчно сериозна, че да не мога да продължа в момента. Предполагам с дисковата херния ще ми е по-трудно ако работя тежко физическа работа. Каквото е волята БОЖИЯ. Разбира се, зависи от БОГ.Та заради контузията търся някакво образование, че ако мога да намеря след завършването му, работа без много трудно физическа дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Каквото е волята БОЖИЯ. Разбира се, зависи от БОГ.

Бог е мъртъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог е мъртъв.

Неприятно ми е, че така мислиш.Свестно и добронамерено момче ми изглеждаш, а стоиш далеч от ТАТКО си. Не го прави, брат ... Огледай се, потърси ГО и ще усетиш любовта МУ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неприятно ми е, че така мислиш.Свестно и добронамерено момче ми изглеждаш, а стоиш далеч от ТАТКО си. Не го прави, брат ... Огледай се, потърси ГО и ще усетиш любовта МУ.

Той имаше предвид не да те отказва от вярата към него ами просто много да не разчиташ на него. Гледай да се оправиш без него пък той може и да ти удари едно рамо ама ако разчиташ само на него залагаш на куц кон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той имаше предвид не да те отказва от вярата към него ами просто много да не разчиташ на него. Гледай да се оправиш без него пък той може и да ти удари едно рамо ама ако разчиташ само на него залагаш на куц кон.

Може и това да е имал предвид. Но не е така. Чрез БОГ става всичко. Точно ТОЙ е нужно да е на първо място преди всичко останало. Но това, че не може да чакаме на готово е така, БОГ ни обича и според мен иска да види, че имаме силна вяра в НЕГО и МУ се доверяваме и че имаме желание и правим и ние нещо, трудим се за целта към която ТОЙ ни води.

Не е хубаво човек да се моли на ГОСПОД и когато ГОСПОД му открие нещо, човек да иска всичко наготово да стане, нужно е ние да дадем нещо, макар, че това, което даваме ние е нищо пред това, което дава БОГ.

Ето какво пише в Библията:

Защото и когато бяхме при вас, заръчахме ви това: Ако някой не иска да работи, той не бива и да яде.( 2Солунци 3:10)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То лесно се влиза, но пресявката става след първи курс. По принцип с оценката от матурата по БЕЛ можеш да кандидатстваш навсякъде, дори и в Технически университет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То лесно се влиза, но пресявката става след първи курс. По принцип с оценката от матурата по БЕЛ можеш да кандидатстваш навсякъде, дори и в Технически университет.

Викаш и да ме приемат с матурите, това не означава нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш и да ме приемат с матурите, това не означава нищо. 

На прав път си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте да не изпуснете сроковете за подаване на кандидатстудентски документи. 

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Неприятно ми е, че така мислиш. Свестно и добронамерено момче ми изглеждаш, а стоиш далеч от ТАТКО си. Не го прави, брат ... Огледай се, потърси ГО и ще усетиш любовта МУ.

Абе ти нещо сам ще свършиш ли или ще се надяваш на подаяния и ще приписваш всяко събитие не "бог", стоейки пасивно отстраним, мислейки че всичко е вече решено и предрешено или ще направиш нещо по въпроса и сам ще го промениш? Не сме всесилни, но всичко на което можем да се надяваме - това сме ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прав път си.

;D  

Гледайте да не изпуснете сроковете за подаване на кандидатстудентски документи. 

:)

Ама и ти си прав, тея дни или ще ги пусна или срока ще свърши.

Абе ти нещо сам ще свършиш ли или ще се надяваш на подаяния и ще приписваш всяко събитие не "бог", стоейки пасивно отстраним, мислейки че всичко е вече решено и предрешено или ще направиш нещо по въпроса и сам ще го промениш? Не сме всесилни, но всичко на което можем да се надяваме - това сме ние.

Нямам предвид всичко да ти идва наготово, така няма как да стане. Не мисля, че БОГ е насилник. Имам предвид, че е целта в животите ни е да създаваме животите си на БОЖИЯТА основа. Тоест молиш се на БОГ с вяра в НЕГО. ТОЙ посява семето и ти отваря пътищата от там насетне идва твоят избор дали да тръгнеш по НЕГОВИТЕ пътища, които ти дава или да се откажеш и да ги пренебрегнеш. Ако ги поемеш, тогава е нужно да знаеш, че надали ще е лесно, но ако ГО слушаш и изпълняваш заповедите МУ, не само, че си в най-сигурните ръце и че наградата е голяма, а и самото вървене с БОГ е най-хубавото нещо, което може да направи всеки един човек в живота си. И това е единственото нещо за което живеем. Всичко извън БОГ е илюзия и празен стремеж, което с нищо не ни се ползува за животите.

Или както пише в Библията:

Тогава Исус каза на учениците Си: Ако иска някой да дойде след Мене, нека се отрече от себе си, нека дигне кръста си, и така нека Ме последва. Защото който иска да спаси живота {Или: Душата; и така до края на главата.} си, ще го изгуби; а който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери. Понеже какво ще се ползува човек, ако спечели целия свят, а живота си изгуби? или какво ще даде човек в замяна на живота си? Защото Човешкият Син ще дойде в славата на Отца Си със Своите ангели; и тогава ще въздаде всекиму според делата му. (Матей 16:24-27)

Пичага си, братле, не се подлъгвай от телевизията, образованието, преобладаващото мнение на науката, относно произхода ни. Това са промиващи неща, които нямат нищо общо с истината. Дори самата наука е помощно средство за да се докаже, че има БОГ. Например, доколкото знам учени са изследвали какъв е шансът след "големият взрив" земята да се образува такава каквато е, шансът е нещо от сорта на 1 към 10000000 .... (с 320 нули зад 1-цата). Абсурдно е да се каже, че това е възможно да стане. Повече от абсурдно. И това говорим само за земята. Ако вземем напредвид колко сложно устроени сме хората, животните и природата и всичко във вселената, вече всичко се разбира. Не случайно, доколкото знам, един от най-уважаваните учени Айнщайн е вярвал в БОГ. И го е признал. Поне така съм чел. И не е той единственият от известните учени, които са вярвали в БОГ. Видели са колко сложно е устроено всичко в нашата вселена. Дори и чрез материалното се разбира, че има БОГ. А да не говорим вече за вярата в БОГ и за нещата, които се случват, когато човек усеща любовта на нашият БОГ. Нашият ТАТКО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...Имам предвид, че е целта в животите ни е да създаваме животите си на БОЖИЯТА основа. Тоест молиш се на БОГ с вяра в НЕГО. ТОЙ посява семето и ти отваря пътищата от там насетне идва твоят избор дали да тръгнеш по НЕГОВИТЕ пътища, които ти дава или да се откажеш и да ги пренебрегнеш.

Предварително се извинявам за острият тон, но защо като човек, който в началото на темата е писал, че не е полагал особени усилия да учи, а от там не може да се похвали с оптимален набор от знания, е тръгнал да се прави на учите и да дава съвети, на хора които грам не познава?МОИТЕ пътища ми ги показват крайпътните табели, картите и GPS устройствата. На друго не се и надявай. Ако вместо да развиваше философии, тихо и кротко си вярваше в каквото си вярваше, но не действаше под изричната презумпция, че във всеки момент имаш някой зад гърба, не очакваше помощ без да се запиташ заслужил ли си я или не, а полагаше усилия така че да постигнеш целите и да получиш желаните резултати, дори и темата тук нямаше да я има. Пътят не е лесен, не щото е божи, просто така се случва. Обясненията на нещата не винаги са такива, каквито ни харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за острият тон, но защо като човек, който в началото на темата е писал, че не е полагал особени усилия да учи, а от там не може да се похвали с оптимален набор от знания, е тръгнал да се прави на учите и да дава съвети, на хора които грам не познава?

МОИТЕ пътища ми ги показват крайпътните табели, картите и GPS устройствата. На друго не се и надявай. Ако вместо да развиваше философии, тихо и кротко си вярваше в каквото си вярваше, но не действаше под изричната презумпция, че във всеки момент имаш някой зад гърба, не очакваше помощ без да се запиташ заслужил ли си я или не, а полагаше усилия така че да постигнеш целите и да получиш желаните резултати, дори и темата тук нямаше да я има. Пътят не е лесен, не щото е божи, просто така се случва. Обясненията на нещата не винаги са такива, каквито ни харесват.

БОГ не е виновен за нищо. Ако в нещо се излагам, това е защото аз сам съм направил така, че да стигна до тук. Със собствените си избори в моят живот. В БОГ повярвах преди около 3-4 месеца. Така, че не мисля, че е много редно да вадим изводи относно вярата в БОГ и резултатите в живота, понеже това е много малко време. 21 години съм живял в заблуда, нагло е така изведнъж да искам да стане всичко и БОГ да ми оправи живота като с вълшебна пръчица, след, като 21 години не съм МУ бил обърнал гръб. Да обърнеш на баща си гръб за 21 години, е нещо прекалено зло ... неописуемо зло ...

Плюс това, не мога да не добавя, че и постоянно имам някакви съмнения във вярата с които сам се спъвам в живота си и сам си вредя, като нарушавам взаимоотношенията ми с БОГ. Не е достатъчно човек да знае, че има БОГ. След това е важно какво този човек ще направи с взаимоотношенията си с БОГ. Това човек да знае, че има БОГ не го спасява, нито пък това да казва, че вярва в БОГ. Спасява го любовта му към БОГ, а човек, който е мрази греха и се стреми към праведност след БОГ, защото от вярата му идват плодовете - праведните дела. А този, който върши беззаконие и казва, че вярва в БОГ, то той е лицемер и беззаконик. И това, че казва, че вярва в БОГ и го прави на показ, не го ползува. В Библията пише - ще ги познаете по плодовете.

Когато видиш живота на един човек и нещата, които е постигнал в живота си във връзка с БОГ, то по тези плодове може да познаеш дали вярата му е искрена. Дали човекът се стреми към израстване в любовта и вярата в БОГ или е лицемер и се прави.

Аз преди около 3 седмици си рекох "ВЕЧЕ ВЯРВАМ НАПЪЛНО В БОГ, БЕЗ НИКАКВИ СЪМНЕНИЯ". Преди това постоянно имах някакви съмнения за съществуването МУ. Наскоро пак се усъмних няколко пъти. Боря се с тези съмнения. Ето, виждаш ли, тези прекалени съмнения, които имам, те са достатъчно слаба проява на вяра от моя страна, стигаща за да БОГ не изпълни дадени мои молитви. Но аз знам, че ТОЙ вижда всичко и ме разбира. И това, че сега пиша в този форум, не е защото БОГ е виновен, а защото аз съм виновен. Ще ти кажа и главната цел заради, която пиша по форумите относно образованието и работата с което/която евентуално мога да се захвана. Причината е такава - все още се опитвам да се доближа до БОГ и пребъдвам в НЕГО с по-голяма вяра, но все още на много места не знам точно как да постъпя. Не знам точно как да очаквам отговор от НЕГО. Не съм запознат с много неща. От скоро вярвам в БОГ, ТАТКО ни, на КОЙТО бях обърнал гръб през целият ми живот. И заради това все още не съм свикнал с начина по който да очаквам отговори от НЕГО. Или въобще не съм сигурен дали да очаквам отговор или дали нещата в живота сами няма БОГ да ми ги нареди, без да е нужно да получа видение, знак или отговор.

Тази тема я пуснах, понеже си казах, че може по този начин да получа отговор от БОГ, ако например някой конкретен човек ми пише дадено нещо, което човек може да си каже, че е било случайност, но то да не е, а да е знак от БОГ да взема даденото мнение, на конкретният човек и да поема според написаното от човека. Ето давам един пример, как например вярвам, че могат да станат нещата. Пускам тема и пробвам. Ако видя, че това не става. Пробвам по друг начин. Например захващам се с определена специалност и започвам да уча и чакам да видя дали БОГ е съгласен с това. Аз се моля на БОГ да ме води по пътят по който ТОЙ иска да вървя, не по който аз искам. Каквато е НЕГОВАТА Воля. Винаги е нужно да се стремим към НЕГОВАТА Воля и НЕГОВОТО желание. Защото ние хората сме твърде низши. Ако тръгнем да градим животите си със собствената си мисъл и знания и ум то ще стигнем до кривата круша. Почти на 100 %, да не кажа на 100 % ще се провалим много жестоко. Ще кривнем много от правилната пътека. Но когато се обърнем към БОГ, ТОЙ по начин по който ние не можем да разберем нагажда нещата, така, както ТОЙ желае да станат. Стига да ГО молим да ни води по пътят, по който ТОЙ ИСКА ДА ВЪРВИМ, КАКВАТО Е НЕГОВАТА ВОЛЯ, НЕ НАШАТА. Ако ГО помолим за нещо, което ние искаме, не е гаранция, че ще получим отговор на молитвата, защото може да е нещо нагло и материално, което не е угодно в очите на БОГ, също може да е нещо, което БОГ знае, че ще е за наше лошо и за да ни предпази, да не изпълни молитвата ни. Има сигурно и много други причини, но написах сега две от тях.

Съжалявам ако съм написал оплетено и объркано коментара и не съм обяснил нещата добре написани.Дано си ме разбрал какво имах предвид и защо съм пуснал тази тема. И защо ти пиша това относно пътят, който е свързан с БОЖИЯТА ВОЛЯ.

И дано си разбрал, за това, което ти написах, че ако има нещо нередно и грешно, то е от мен, не е от БОГ. БОГ е безгрешен и НАЙ-ВЕЛИКИЯТ. ЦАР НА ЦАРЕТЕ. Абсурдно е да очакваме БОГ да не може да изпълни нещо от простите ни човешки животи, както и да сгреши нещо. ТОЙ не греши. Въпроса е какво искаш от НЕГО и как постъпваш с НЕГО. Дали ГО обичаш. Ако ГО обичаш ще спазваш заповедите МУ. Ще се стремиш да израстваш в НЕГО. Да четеш Библията и да се стремиш да разбираш СЛОВОТО МУ. Но ако само говорим "Господи, Господи", а продължаваме да вършим грехове и да се отнасяме без любов и уважение към НЕГО, то това е лицемери и нещата отиват на вятъра. По-лошо. Нещата отиват в огъня ... там, където ще бъдат хвърлени беззакониците, неприели БОГ за Спасител. А никой не може да се спаси. Защото няма сред нас безгрешен човек. Всеки е грешен, и всеки заслужава смърт, защото цената за греха е смърт. Единствено ГОСПОД БОГ ИИСУС ХРИСТОС е живял безгрешен живот, когато е живял на земята преди около 2000 години.

А защо не сме мъртви, мисля, че тези изречения от Библибята, Книгата на книгите, дават отговор на въпроса:

Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него. Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син. (Йоан 3:16-8)

Както пише, който го повярва от сърцето си, че ГОСПОД БОГ ИИСУС ХРИСТОС ние е спасил и е умрял заедно с греховете си на кръста - ще бъде спасен.

А който не повярва в НЕГО е вече осъден. А наказанието за неспасените е това, това, което ще се случи в денят на Страшният Съд, когато ще бъдем съдени всички:

Откровение 20 глава

10 И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени денем и нощем до вечни векове. 

11 След това видях един голям бял престол и Онзи, Който седеше на него, от Чието лице побягнаха земята и небето, че не се намери място за тях. 

12 Видях и мъртвите големи и малки, стоящи пред престола; и едни книги се разгънаха; разгъна се и друга книга, която е книгата на живота; и мъртвите бидоха съдени според делата си по написаното в книгите. 

13 И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бидоха съдени всеки според делата си. 

14 И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт. 

15 И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро. 

Който вярва, радвам се, който не вярва, дано повярва. Защото това, което пиша не са измислици, това е истината и по-голяма истина от тази няма, колкото и да търси човек. БОГ е единствената истина. И в НЕГО се открива единствената истина в живота. Всичко извън БОГ е лъжа и илюзия и празни пътеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Наскоро пак се усъмних няколко пъти. Боря се с тези съмнения.

...Прегърни съмненията и стани атеист. Нищо лошо няма да се случи. Ничему не се молят....Звучиш като някой мисионер-евангелист....Проповядването на бог няма нищо общо с темата и е за друг раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...