Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Избор на Прахосмукачка

Препоръчан отговор

Здравейте, реших се да закупя нова прахосмукачка, поради простата причина че сегашната ми вече ме "остави". Четох из 'нета- форуми, мнения, разглеждах сайтове и ето го извода до който стигнах: Изборът е главно между прахосмукачките с Хепа и Воден филтър. Така за прахосмукачките със Хепа филтър, четох че са: по ергономични, по леки, по скъпи и в сравнения с водните- почистват по малко. За прахосмукачките с Воден филтър, четох че са по големи и по тежки ( и то доста), по трудни за почистване, но и почистват по добре. 

Сега не знам до колко това е вярно, не съм имал нито една от 2-та типа, та за това пускам темата, искам да знам вашите мнения и впечатления, коя от 2- та типа предпочитате или бихте предпочели, коя бихте закупили. Бюджет около 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото трябва да знаеш, вече го знаеш.Тези с воден филтър са далеч по-ефективни, но по-трудни за поддръжка.След всяко чистене трябва да се разглобяват, мият и подсушават инае почва да смърди на клозет (тия старите с дупката, сещаш се :D )

P.S Игати дилемата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам такава дилема от вчера, че старата дава вече Богу дух. Спрях се на тази: http://www.technomarket.bg/products/09127559/zelmer-vc-3100-0hp ... Но я няма в нашия ДПС-маркет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам такава дилема от вчера, че старата дава вече Богу дух. Спрях се на тази: http://www.technomarket.bg/products/09127559/zelmer-vc-3100-0hp ... Но я няма в нашия ДПС-маркет...

Както гледам и вие сте за прахосмукачка с нера филтър и аз започвам да се ориентирам на там.. иначе гледам в сайта емаг, има доста избор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избора се информирайте за цената на консумативите, и налични ли са в магазинната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи имаме и от двата типа прахосмукачки - една с воден филтър - Finlux, купена от "Зора" - от най- евтините е, но си върши работата доста добре (аз също чистя с нея и то не рядко). Купувахме я директно от "Зора" - и тогава, както и сега в онлайн магазина тая прахосмукачка я няма. Освен това вече я няма в наличност и в самия магазин. Tова за почистването след всяко ползване е вярно, но чак подсушаване- не. Почиства се бързо и ако знаеш какво правиш, което идва след като набереш опит с нея, изобщо не смърди. Иначе е вярно, че не е много лека и е по- обемиста, но е удобна. Имаме я вече повече от 6 месеца - замени една друга с воден филтър, на която и се повреди мотора след около 5 год. работа- пак евтина беше- замислям и ремонт, но засега изчаквам. Втората, с Хепа филтъра е Neo - http://www.technomarket.bg/products/09125147/neo-fc-316-black  - тя е на по- малко от месец. Лека е и удобна. Чисти много добре. Като кусур и считам, че когато почистваш контейнера, което по традиция си правим след всяко метене, лети прах- като при прахосмукачките с торба- е вярно по- малко, но лети. Освен това филтъра, който е в контейнера също трябва да се чисти, а се вади трудно и също лети прах доста. Освен това имам наблюдения и от следната: Daewoo RCC-231R (исках да дам линк, но не става - от ЕМаг е) тая не е от най- евтините, но филтъра и също се вади нелесно и неудобно. Прах все така си лети, както и при евтината Neo.

Като извод- бих препоръчал прахосмукачка с воден филтър, въпреки, че вършат добра работа и тия с хепа филтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам друго да питам, когато разглеждах нещо ми направи впечатление, примерно http://www.emag.bg/prahosmukachka-s-torba-philips-performer-active-4-l-teleskopichna-metalna-tr-ba-2100-w-filt-r-hepa-10-chervena-fc8658-01/pd/DC73SBBBM/?ref=landing_3_0  в спецификациите пише: тип апарат: прахосмукачка с торба, а на някои други пише - без торба. Как така съз и без торба, тази торба не е ли именно торбата която събира прахта, и ако отговора е да- тогава къде се събира прахта в тези прахосмукачки, на които пише без торба ? И кой от двата типа (с торба и без торба) е по- добрия вариант ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Колега, НЕРА-филтрите са няколко класа.. Н10 до Н13... Като Н13 са с филтриране на 99.95% от частиците на 3 микрона (ако не се лъжа)..... Иначе почти всяко парче плат е вид НЕРА-филтър  :D  Така, че ако държиш да има НЕРА, гледай да е по-висок клас..

А тези без торба събират прахта в пластмасов контейнер. Аз се спрях на такава, защото след чистена сваляш контейнера, изсипваш го в коша, миеш и го слагаш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, значи 

Колега, НЕРА-филтрите са няколко класа.. Н10 до Н13... Като Н13 са с филтриране на 99.95% от частиците на 3 микрона (ако не се лъжа)..... Иначе почти всяко парче плат е вид НЕРА-филтър  :D  Така, че ако държиш да има НЕРА, гледай да е по-висок клас..

А тези без торба събират прахта в пластмасов контейнер. Аз се спрях на такава, защото след чистена сваляш контейнера, изсипваш го в коша, миеш и го слагаш :)

Аз намерих една http://www.emag.bg/prahosmukachka-bag-bagless-bosch-2100-w-1-2-4-l-hepa-teleskopichna-tr-ba-84-db-cherna-bsg62185/pd/DPLBJBBBM/  и не мога да разбера, където пише "тип апарат" насреща пише хем прахосмукачка с торба хем прахосмукачка без торба, ако е 2 в 1 (което ме съмнява) би боло добре, поне така мисля и също така за хепа филтъра (конкретно на тази) в 'нета намирам че е H12, но дали е така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам и от трите вида  :) едно LG по дърто от половината потребители във форума :)

LG е със постоянна торба - тегли , смуче яко , реших да го сменя и взех едно ариели  слабо смуче и трябва малко повече движения - но ти препоръчвам да си вземеш подобна , щом и бюджета е по голям - аз когато я купих беше 130 лева , явно са голем боклук и никой ти не търси .  

Преди 3 месеца взех самсуняк  - тегли за стра , отлепва мокета  но не взимай такова , колкото чисти , толкова и прах вдига , след почистване цялата е полепена с финна прах , почистването е по трудно от тая с водата .

При тая с водния филтър я изсипваш в тоалетната , изплакваш и оставяш настрани да съхне , а тая с контейнера дебнеш нощно време , изхвърляш от терасата Публикувано изображениеи бързо се прибираш да не те види някой . Не можеш така лесно да го изсипеш тоя пепеляк в коша  :( след това имаш тупане на филтъра и след това пране и измиване на контейнера .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам и от трите вида  :) едно LG по дърто от половината потребители във форума :)

LG е със постоянна торба - тегли , смуче яко , реших да го сменя и взех едно ариели  слабо смуче и трябва малко повече движения - но ти препоръчвам да си вземеш подобна , щом и бюджета е по голям - аз когато я купих беше 130 лева , явно са голем боклук и никой ти не търси .  

Преди 3 месеца взех самсуняк  - тегли за стра , отлепва мокета  но не взимай такова , колкото чисти , толкова и прах вдига , след почистване цялата е полепена с финна прах , почистването е по трудно от тая с водата .

При тая с водния филтър я изсипваш в тоалетната , изплакваш и оставяш настрани да съхне , а тая с контейнера дебнеш нощно време , изхвърляш от терасата Публикувано изображениеи бързо се прибираш да не те види някой . Не можеш така лесно да го изсипеш тоя пепеляк в коша  :( след това имаш тупане на филтъра и след това пране и измиване на контейнера .

Между водна, с сменяеми торби и без торба коя бихте ми препоръчали. Само да спомена че за прахосмукачките без торба, (които най- много ми бяха допаднали) четох доста негативни изказвания и коментари, които ме отказаха .... Та избора е между водните и сменяемите торбички, а като се замисля, също за водните четох че и при най- малкото почистване, водата трябва да се сменя от там контейнера трябва да се чисти ... и става една дълга и широка за най- малкото чистене. И за това май се спирам на тези със сменяемите торби. И все пак искам да чуя още мнения за да мога да се (как да кажа доориентирам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От може би 7-8 години вкъщи ползваме(така де, жената ползва)  прахосмукачка Solac с пластмасов контейнер и някакъв филтър, който веднъж на два-три месеца мия на чешмата, иначе само го поизтупвам от прахта. Жената вика, че направо повдига килима, много е мощна, но наистина ако се позанемари филтърчето почва да мирише гадно. Много добра прахосмукачка, само че си трябва да се почиства редовно, че да не мирише. Беше към 120-130лв. Прилича на тази - http://www.solac.bg/index.php?id=508 но разбира се не с толкова модерен дизайн, ама като гледам контейнера е почти на същия принцип. А и като я купувахме не бях чувал за HEPA. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен твърдо не за тези с контейнер - както казах по горе , отлепват килима ама много прах+ трудно почистване .

Не знам какво има в рамките на 200 лева с вода , предполагам че много по добро от ариелито което аз купих  :( виж в технотата .

ПП. Четиво .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам много хора предлагат марката Зелмер, за сега като помисля май съм се ориентирал към марките: Бош, Самсунг, Зелмер (не е задължително да  е от тези марки, просто Самсунг и Бош са немски, а всички сме чували за немското качество, пък зелмера се хвали с високата степен на засмукване...), та ако имате от горе посочените марки, моля споделете мнения 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...просто Самсунг и Бош са немски...

Е що и Самсунг да е немски производител/ марка???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е що и Самсунг да е немски производител/ марка???

Опс объркал съм  се... като гледам една характеристика, повечето са с модел самсунг, та за това..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да ти предлагам конкретен модел.Само бих ти препоръчал да си вземеш машина,която се контролира от тръбата.Тоест,пускането,спирането и промяната на оборотите да е от там.Много е удобно,не се налага да се навеждаш и други.Нещо такова...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да ти предлагам конкретен модел.Само бих ти препоръчал да си вземеш машина,която се контролира от тръбата.Тоест,пускането,спирането и промяната на оборотите да е от там.Много е удобно,не се налага да се навеждаш и други.Нещо такова...

Публикувано изображение

Това така или иначе съм си го наумил...  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет около 200 лева.

за 20-30 лева от битака едно Miele прахосмукачка + комплект оригинални торбички по 8 лева едната (!!!) от Мийле център и ще имаш прахосмукачка която ще надживее всички споменати взети заено. С перфектно качество и никога няма да имаш ситен прах и подобни проблеми след чистене. Макар и не само че ще вдига килими и мокети но може и да го поскъса дори ако пожелаеш. Успех в избора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...